'Herrie in het Hospitaal' teistert Jeugdgebouw Woittiez weg uit Breskens Kerk in Biervliet dicht vóór winter Kassenplan moet in de prullenbak Pannenkoekenhuis Elsje Fiederelsje open 12X €3 r ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Symposium over rol van de regio door jaren heen COUPON VOORDEEL ?«n@eMfeti!glüg s$j>@e)b Sjaak en Dirk liggen naast elkaar in het ziekenhuis. Sjaak profiteert van de zorg en is niet van plan het ziekenhuis te verlaten. Zuster Cornelia heeft hem door en pro beert hem juist snel mogelijk het hospitaal uit te bonjouren. De oude Dirk, goedzak pur sang, heeft andere problemen; neef Frits en zijn vrouw Lydia probe ren op slinkse wijze geld van hem af te troggelen. Ook boertje Gil bert, gezegend met een eigenaar dig gevoel voor humor, ligt op de BRESKENS - Bouwcenter Woittiez verlaat na 128 jaar Breskens. Het bedrijf, dat gisteren dicht ging, verhuist naar een pand op bedrij venterrein Stampershoek in Oost burg. De huidige locatie aan de handelshaven, waar de betoncen- trale wel in bedrijf blijft, werd te klein. Willem Woittiez was eind negen tiende eeuw, naast metselaar, eige naar van een schoenenwinkel in de Dorpsstraat in Breskens. In 1886 begon hij tevens met de ver koop van bouwmaterialen. Twee zoons namen de zaak over, en la ter kwamen de neven Willem en Willem aan het roer. De laatste ja ren maakt de firma deel uit van Logus-De Hoop. De nieuwe naam van het bedrijf wordt Bouwcenter Logus-De Hoop Oostburg, waar door de naam Woittiez uit het straatbeeld verdwijnt. In Oostburg trekt het bouwcenter in bij bouwgroothandel Belderok bv. Beide bedrijven zien eikaars assortiment als aanvulling op het eigen aanbod. Staelens is onlangs teruggetreden als vice-voorzitter van de Heilige Andreasparochie. Als kerkbestuur der heeft hij nog wel met verte genwoordigers van de kerkge meenschappen van Biervliet, Schoondijke, IJzendijke en Sluis gesproken; de vier godshuizen die vóór 1 januari 2018 dicht moeten. „Geen enkele geloofsgemeen schap zit te wachten op sluiting van de eigen kerk. Elke gemeen schap houdt zijn bedehuis het liefst zo lang mogelijk open. Maar aan de andere kant begrijpt ieder een dat niet aan sluiting is te ont komen, omdat het aantal pastors beperkt is en we niet draagkrach tig genoeg zijn voor het onder houd van tien kerkgebouwen." Staelens bevestigt nogmaals dat het parochiebestuur blijft zoeken naar ruimten waar lokale kerkge meenschappen diensten kunnen blijven houden. Zo zijn in Bier vliet gesprekken gaande om in de Nederlands Hervormde kerk ook katholieke vieringen te houden. Ook in de drie andere plaatsen waar de kerk moet wijken, inven- tariseert het kerkbestuur de wen sen. In Sluis, waar de kerk middenin het winkelgebied staat, zou het godshuis in elk geval een soort ka pel moeten houden. Want ook in Sluis trekken de kerkdiensten wei nig volk, maar veel bezoekers van het stadje, vooral Vlamingen, stap pen even binnen om een kaarsje op te steken. „Die gelegenheid willen we wel blijven geven", be looft Staelens. In West-Zeeuws-Vlaanderen blij ven de katholieke kerken in Oost burg, Aardenburg en Breskens in functie. Ook de strandkerk m Cad- zand blijft, daar wordt tot en met september elke zondag vanaf 10.00 uur een viering gehouden. kamer. De drie patiënten worden behandeld door dokter Gerard de Laat, die achter de wulpse, enigs zins naïeve zuster Marieke aanzit. Dokter en zuster worden betrapt. Maar als Dirk hulp vraagt, be denkt de dokter een 'ongebruike lijk plan, dat iedereen in één klap van zijn zorgen moet verlossen'. Of die opzet slaagt en of iedereen er even goed van afkomt, laten de acht spelers en regisseur Viola Murre niet los. Maar dat 'plezier, gezelligheid en pret om samen een leuke voorstelling te maken' bij Petit Paris al sinds de oprich ting zes jaar geleden voorop staan, is intussen bekend. Het toneelststuk is vandaag en morgen vanaf 20.00 uur te zien in het Jeugdgebouw aan de Konin ginnestraat. Er zijn nog enkele kaarten te koop. Voor adressen: www.petitparis.nl MELSELE - De plannen voor de ont wikkeling van een glastuinbouw gebied van zestig hectare in de grensgemeente Beveren moeten de prullenbak in, vind de audi teur van de Raad van State in Bel gië. Het actiecomité dat zich tegen de komst van de kassen verzet is ver heugd. Het advies van de audi teur, die een eerste onderzoek doet in procedures, wordt bijna al tijd opgevolgd door de Raad van State. Die schorste in december de plannen al na bezwaren van het actiecomité. De provincie en de Provinciale Ontwikkelings maatschappij besloten de plan nen toch verder uit te werken. Het actiecomité is bang voor de ef fecten van een schommelend grondwaterpeil op de oorlogsmu nitie die nog in de grachten van het Fort van Zwijndrecht ligt. Als de munitie in contact komt met de lucht zou die wel eens kunnen ontploffen, vreest het actiecomi té. De auditeur van de Raad van State is het daarmee eens. Kindershow van Ferini in De Statie Ferini, het theaterbedrijf van kleinkunstenaar Rini Fe- nijn, brengt zondag in De Statie in Sas van Gent de theatershow De Maskers van Mumbai. De interactieve voorstelling is bedoeld voor kinderen van 4 tot 10 jaar. De voorstel ling begint om 14.00 uur, de show duurt een uur. Toe gang kost 5 euro. Reserveren kan via info@destatie.nl Opgeven per mail voor Open Coifdag Opgeven voor de Open Golf- dagen bij Golfclub Oostburg kan via www.golfoost- burg.com Gisteren stond er per abuis een verkeerd mail adres in deze krant. De golfclub aan de Brugse Vaart is zowel zaterdag als zondag open voor iedereen. Er is een vast programma, dat zaterdag begint om 10, 12,14,16 en 17.30 uur, en zon dag om 11.30,14 en 16 uur. Kerken houden samen 'sing in' De gezamenlijke kerken in Axel houden zaterdag een 'sing in' in de gymzaal van De Warande aan de Burcht laan. Een voor de gelegen heid samengestelde band zorgt voor de begeleiding van de zang. Pastor Marjan Dieleman houdt een korte meditatie. Aanvang is om 19.30 uur. Toegang gratis, er is een col lecte voor de Voedselbank. Ook Berenburcht en Schakel naar NK Tijdens de Zeeuwse school- zwemkampioenschappen heeft niet alleen de win naar, 't Honk uit Kapelle, een plekje in de nationale ti telstrijd veroverd, zoals in deze krant gemeld. Ook de nummers twee en drie, De Berenburcht uit Oostburg en De Schakel uit Vogelwaarde, mogen op 31 mei in Veenendaal verder strijden. CROEOE - De Heemkundige Kring West-Zeeuws-Vlaanderen houdt morgen het symposium 'Scharnie rend gewest tussen Noord en Zuid', over de manier waarop Zeeuws-Vlaanderen een eigen po sitie veroverde tussen Zeeland en Vlaanderen. Er zijn lezingen van Adrie de Kraker, Piet van Cruynin- gen, Willem van den Broeke, Henk te Velde, Erik Thoen en een forum en discussie met deskundi gen. Ook wordt een bijbehorend boek, geschreven door André Bau- wens en Hans Krabbendam, ge presenteerd. Aanvang in de Grote Kerk in Groede is om 13.30 uur. Toegang tien euro. Niet alleen omdat Els en haar man Jurgen van Hootegem altijd al de horeca in wilden, maar voor al ook omdat ze zoon Brent en zijn vriendin Melanie een zinvol beroep kunnen bieden. Brent heeft een beperking en werkte voorheen bij zorgbedrijf Travalje Subiet in Groede. Els Fiederelsje heeft naast Brent twee parttimers met een beperking in dienst voor de voorbereidingen in de keuken en voor de afwas. Het is de bedoe ling dat het personeel in de nabije toekomst wordt aangevuld met nog enkele medewerkers met een mentale of fysieke beperking. Het 'vriendelijke' personeelsbe leid komt terug in de benadering van de klanten. Die kunnen zich verheugen op zoete en hartige pannenkoeken. Wat te denken van pannenkoeken met 'Bressiaan- se' garnalen of één met brie en walnoten. Elsje Fiederelsje is woensdag en vrijdag van 12.00 tot 20.00 uur open, zaterdag en zon dag van 10.30 tot 20.00 uur. KORTING bij aankoop AERS IJZENDIJKE VRIJDAG 11 APRIL 2014 door René Hoonhorst i De poster van Petit Paris belooft al een dolle boel in het hospitaal. IJZENDIJKE - De IJzendijkse toneel vereniging zorgt vanavond en mor gen voor opschudding in het plaat selijke Jeugdgebouw. Petit Paris pakt uit met 'Herrie in het hospi taal, een doldwaze klucht' van Edward Bastiaansen. door René Hoonhorst OOSTBURC - De rooms-katholieke kerk in Biervliet gaat dit jaar dicht. „Vóór het stookseizoen wordt de kerk aan de eredienst onttrokken", zegt Wilfried Staelens. SAS VAN GENT OOSTBURG AXEL OOSTBURG BRESKENS - Pannenkoekenhuis Els je Fiederelsje opent vandaag zijn deuren aan het Spuiplein in Bres kens. Els(je Fiederelsje) Versluis ver wezenlijkt haar droom met de ope ning van een restaurant waar 'oud en jong graag komt'. Geldig van zaterdag 12 april t/m vrijdag 18 april 2014 van een bos bloemen C 3,- uortmg Ir.V Geldig van zaterdag 12 april t/m vrijdag 18april 2014 Staats Spaanse Linies 1,4515 MH IJzendijke T. 0117-452565 Nog gedurende 2 weken iedere week andere coupon voordelen. Deze actie is geldig van zaterdag 12 april t/m vrijdag 18 april 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67