ZEEUWS-VLAANDEREN Moedig optreden Beslissende fase coalitievorming almanak Ck Illegale verkooppunten in Hulst alom be kend. Burgemeester vraagt bewoners aan de bel te trekken, 'dan komen we in actie'. 36 uivepsport verl t zwaar weerwv BRANDWEERMAN NEIL PRICE REDDE PASSAGIERS UST VLIEGTUIG OOSTBURG - Informateur Hannie Kool-Blokland adviseert de Sluise gemeenteraad volgende week over de vorming van een nieuwe coalitie. Ze sprak eind vorige week met alle fracties en zat in middels met een aantal partijen een tweede keer om de tafel. Een coalitie van CDA, WD en Nieuw Gemeentebelang lijkt het meest kansrijk, eventueel aange vuld met D66 of PvdA. De so ciaal-democraten staan echter niet te springen om in die samen stelling aan te schuiven, lieten ze eerder al weten. HULST - Je hoeft geen raketgeleer de te zijn om als Hulstenaar te we ten waar je in de binnenstad aan drugs kunt komen. Iedereen le pelt de plaatsen zo op. De Grote en Kleine Bagijnestraat, het voor malig bushokje aan het 's Graven hofplein en de bolwerken. „Als mensen daar dan ook melding van maken, kunnen we in actie komen", doet burgemeester Jan- Frans Mulder een oproep aan alle inwoners. Eind maart vonden er aanhoudin gen plaats. Dat gebeurde, inder daad, in de Kleine Bagijnestraat. De straat ligt onder het vergroot glas van de Wijkraad Binnenstad. Bewoners klaagden al langer over overlast. Maar aan alleen klagen heeft de gemeente niet zo veel, be toogt burgemeester Mulder. „Je moet niet alleen op verjaardagen over drugsoverlast praten. We hebben een meldpunt waar ieder een zijn klachten kan neerleggen. Anoniem." Is het niet een taak van de ge meente om zelf op pad te gaan? Mulder: „We kunnen toch moei lijk bij panden gaan aankloppen om te kijken of ze daar iets fout doen? De bewoners zijn de oren en ogen van de samenleving." Klachten over drugsoverlast zijn er wel degelijk. „Op de bolwerken kan het druk zijn. Achter het ge meentehuis en bij het Refugium wordt ook gedeald. Iedereen weet waar het gebeurt en vaak ook wie er bij betrokken is", zegt Reggie Picavet, voorzitter van de Wijk raad Binnenstad. „De meldingen die we krijgen, gaan meestal over koeriers die af en aan rijden." Uit een rondgang bij buurtbewo ners blijkt dat die auto's veelal een Belgisch kenteken hebben. Ook worden figuren gespot die 'de wacht houden', kijkend of er geen politie voorbijrijdt. De wijk raad ziet een paar dingen graag veranderd. Picavet: „Er moet meer blauw op straat komen. Nu zijn de buitengewoon opsporingsamb tenaren (BOA's) belast met be strijding van overlast, maar zij zijn er 's avonds niet. De meeste activiteit vindt dan plaats. En waarom geen bikers (agenten per fiets) in burgerkleding inzetten?" Daar ziet burgemeester Mulder niets in. „BOA's hebben meer ta ken. Ik denk dat het weinig helpt. Dan verplaatst het circus zich naar een andere plaats." Tijdens een 'schoonmaakronde' vond de wijkraad onlangs onder meer zilverfolie en een naald. Nog een teken dat dealers Hulst weten te vinden. Toch wil Picavet burgemeester Mulder niet afval len. „We werken goed samen. Er zijn al maatregelen genomen. De bolwerken zijn verlicht, dat schrikt dealers toch af. Maar de overlast moet verder beperkt wor den. Ouderen verhuizen naar de binnenstad omdat ze denken dat het er veilig is. Nou, wij weten wel beter..." Mulder: „We hebben niet de illu sie dat we Hulst drugsvrij kun nen maken. Dan zouden we uniek in Europa zijn. Wat wel dui delijk is, is dat we dit niet tolere ren." m üw - KLM-pilóöt als tempobeul De concentratie van die tienjarige jongen afkomstig uit een klein dorp op Schouwen-Duiveland laat met enige regelmaat zwaar te wensen over. Zo ook, en dat zal er vast mee sa menhangen, zijn gehoor. Maar met zijn fantasie is gelukkig niets mis, zo bleek recent maar weer eens tijdens een gesprek aan de eet tafel. Toen zijn moeder aankondig de - na een weekend van feesten en overvloedige maaltijden - maandag maar eens een kliekjesdag in te voe ren, reageerde hij nauwelijks ver baasd. Kiekjesdag1 Gaan we foto's eten dan?" ;,:- A - Tip? redactie@pzc.nl Oproep: meld drugsoverlast door Bob Maes VRIJDAG 11 april 2014 HULST - Brandweerman Neil Price uit Hulst is gisteren in het zonnetje gezet voor zijn moedig optreden tijdens een vliegtuigcrash vorige maand in Philadeplhia. Hij kreeg uit handen van burgemeester Jan-Frans Mulder de speciale bokaal van de gemeente voor mensenredders. Price hielp op 14 maart samen met collega's uit Vlaanderen 150 pas sagiers uit een naast de startbaan beland vliegtuig. Neil Price en zijn collega's, die aan boord waren, stelden de in paniek geraakte passagiers gerust en loodsten hen via de nooduitgangen snel naar buiten. Alle passagiers bleven on gedeerd. De groep brandweermannen was in Amerika voor een stage, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61