tegen agenten niet aan' RT88 Platenspeler Soundmaster PL186H BINNENLAND 5 De NZA controleert de zorgsector, maar zou zich niet aan de regels houden. Een klokkenluider pleegde zelfmoord. pzc.nl/webwinkel RTT88 Platenspeler Soundmaster PL186H DEN HAAG - Senior beleidsmede werker van de Nederlandse Zorg autoriteit (NZA) Arthur Gotlieb beroofde zichzelf in januari van het leven. Een dossier van zeshon derd pagina's nalatend vol wan toestanden bij de toezichthouder op de Nederlandse gezondheids zorg. De klokkenluider lijkt de vinger op de zere plek te hebben gelegd, blijkt uit reacties. Volgens Gotliebs nabestaanden werd hij jarenlang niet serieus ge nomen. Hij kaartte met regelmaat aan dat de organisatie onzorgvul dig omging met vertrouwelijke ge gevens. Het dossier dat hij samen stelde, is nu in handen van NRC Handelsblad. Minister van Volks gezondheid Edith Schippers (WD) heeft prompt een onafhan kelijk onderzoek ingesteld naar de integriteit van de NZA. De NZA houdt sinds 2006 - het jaar waarin de marktwerking in de zorg werd geïntroduceerd - de sector in de gaten: is er voldoende keuzevrijheid voor de patiënt, zijn medicijnen niet te duur en le ven zorgaanbieders en verzeke raars de wet na? Het effect is dat de NZA over een enorme sloot aan gegevens be schikt, bijvoorbeeld patiëntgege vens die zij in beslag neemt als een instelling van fraude wordt verdacht. Zoals in 2008 bij het St. Lucasziekenhuis in Winschoten. Als die gegevens én bedrijfsgevoe lige informatie over bijvoorbeeld ziekenhuistarieven op bureaus rondslingeren, zoals klokkenlui der Gotlieb beweert, dan is er iets fundamenteel fout. Minister Schippers stelt nu niet voor niets een onderzoek in. Dat moet nog beginnen, maar de NZA heeft al aangegeven Gotliebs woorden serieus te nemen. Zo zou inmiddels de algemene com puterschijf opgeruimd zijn, waar op naast illegaal gedownloade films en boeken vertrouwelijke in- Patiëntendossier is afgeketst omdat de senaat geen vertrouwen had in de ICT-beveiliging formatie stond. Oók interne infor matie. Zoals de sollicitatie van de directeur van het College Bescher ming Persoonsgegevens Paul Frencken bij de NZA en digitale handtekeningen van bestuursle den. De politiek wil eerst het onder zoeksrapport afwachten. PvdA-Ka- merlid Lea Bouwmeester: „Maar dat een toezichthouder zelf onder vuur ligt, is geen goed teken. De minister heeft niet voor niets een zwaargewicht op dit onderzoek gezet." Dat is Hans Borstlap, Raad van State-lid en onlangs waarne mer bij Sensire, waar 1.100 thuis hulpen werden ontslagen. Hoogleraar gezondheidsrecht Jaap Sijmons vindt dat een toezicht houder zich dergelijke fouten niet kan permitteren. „Het elektro nisch patiëntendossier is afge ketst, omdat de senaat geen ver trouwen had in de beveiliging van de ICT in de zorgsector. Het is pijnlijk als de klokkenluider ge lijk heeft: dan zou de door de over heid aangestelde toezichthouder zelf zo lek zijn als een mandje." Patiënten kunnen persoonlijke schade ondervinden als hun dos sier op straat ligt. Maar de schijn baar onvoorzichtige werkwijze van de NZA is een gevaar voor de hele zorgmarkt. Omdat de toe zichthouder beschikt over infor matie over fusies, prijsafspraken tussen verzekeraars en zorgverle ners zou er oneerlijke concurren tie kunnen ontstaan. Sijmons: „Saillant: juist van die markt is de NZA de marktmeester." Raadhuis beveiligd Het gemeentehuis in Reusel is met barricades beveiligd na dreigementen dat iemand met een voertuig naar binnen zal rijden. Bij het gemeentehuis zijn betonblokken neergezet. De gemeente wil niets zeggen over de dreigementen. Het ge bouw wordt in de avond, nacht en in het weekeinde beveiligd. Awards voor Racoon Racoon en The Opposites hebben gisteren ieder twee 3FM Awards in de wacht gesleept. De Zeeuwse band won een prijs als beste band en popartiest. The Opposites gin gen naar huis met awards voor beste hiphopartiest en album (Slapeloze nachten). Douwe Bob en Miss Montreal zijn verkozen tot beste zanger en zangeres. Hennis: wel bewakers Minister Hennis van Defensie blijft hopen op genoeg steun in de Kamer voor de inzet van be wapende, particuliere beveili gers op koopvaardijschepen, maar coalitiepartner PvdA hield gisteren de poot stijf: het geweldsmonopolie moet bij de overheid blijven. Er is nu geen Kamermeerderheid. het Openbaar Ministerie ook daad werkelijk hogere straffen eist bij zaken van geweld tegen agenten en hun familieleden", zegt Van de Kamp. „Opstelten beloofde al in 2012 om daar onderzoek naar te la ten doen, maar de uitkomsten zijn nog altijd niet bekend." Ook de Nederlandse Politiebond (NPB) is kritisch op het beleid van Opstelten. „Het moet alle maal veel voortvarender", vindt NPB-voorzitter Han Busker. De politiebonden pleiten voor meer trainingsuren voor politie mensen, om de agenten zelfverze kerder en weerbaarder te maken. Ook willen ze dat er een landelijk geweldsprotocol komt, met meer mogelijkheden om schade door geweld en agressie te verhalen op daders. Volgens het ministerie van Veilig heid en Justitie is al 'veel gedaan' om agressie en geweld tegen poli tieambtenaren tegen te gaan. „Hierbij is niet over één nacht ijs gegaan", reageert een woordvoer der. „Zo is al in 2011 is een weer baarheidsprogramma opgericht waarmee de fysieke, mentale en morele weerbaarheid van politie agenten wordt versterkt. Ook wordt er meer getraind." VRIJDAG 11 APRIL 2014 Toezichthouder zelf onder vuur door Francine Wildenborg Jaap Sijmons, hoogleraar gezondheidsrecht REUSEL AMSTERDAM DEN HAAG dat is uitgevoerd in samenwerking met bouwbedrijf Heijmans. Volgens Roose- gaarde zijn de Glowing Lines een goede methode om op veilige manier te be zuinigen op snelwegverlichting. Minister Melanie Schultz van Haegen van Infra structuur was gisteren bij de opening aanwezig, foto Koen Verheijden/HH Terwijl de buitenkant van deze platenspeler is voorzien van een flinke dosis nostalgie, beschikt de binnenkant over alle moderne technologieën waar we allemaal zo van houden. Deze platenspeler wordt compleet gele verd met een 3-toeren platenspeler die geschikt is voor uw 33-, 45- en zelfs 78-toeren platen, AM/FM-radio, USB-poort en SD-kaartsleuf. Deze platenspeler beschikt over stereoluidsprekers en levert een uitstekende ge luidskwaliteit. Retro is klaar voor de moderne levensstijl! Niets evenaart het plezier en het eenvoudige gebruik van deze platenspeler van professionele kwaliteit. De platen speler wordt compleet met afstandsbediening geleverd. Haal uw oude platen van zolder en speel ze af op deze jaren '70 retro stijl Soundmaster PL186H platenspeler. Geschikt voor 33, 45 of zelfs 78 toeren platen. Maak opnieuw ken nis met muziek die u misschien al jaren niet meer beluisterd heeft. Dankzij de moderne ingebouwde speakers komt uw platencol lectie weer tot leven. Indien gewenst kunt u de speler aanslui ten op uw bestaande stereoset, een externe versterker of speaker set. Daarnaast is de PL186H standaard voorzien van een ingebouwde AM/FM radio en hoofdtelefoon aansluiting want in tegenstelling tot het uiterlijk is de techniek erin allesbehalve retro. Deze fraaie platenspeler mag gezien worden en is een blikvanger in uw interieur! Excl. verzendkosten 5,95 Vragen? Bel 0900 - 2021352 0,45 p.g.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5