Limp Bizkit trekker voor Vestrock Markante kastanje vandaag geveld Kamperlandse in race als Stoerste Bio Boerin Geld voor verbeteren oude huizen Vlissingen verbiedt blowen op straat /to/€Cl [j Praxis BEVELANDEN en THOLEN 27 1 M mm Marcel Verhaar van Vestrock schat dat tweederde van de kaar ten voor het festival, dat dit jaar voor het eerst op zaterdag en zon dag is, zijn verkocht. Voor Vest rock Junior, dat op vrijdag plaats vindt, is nog ongeveer de helft van de kaarten beschikbaar. Vooral sinds bekend werd dat Limp Bizkit naar het festival komt, ziet Verhaar een fikse toena- me van het aantal online verkoch- te kaarten. Dat geldt ook voor de L camping. Opvallend is dat er veel Fboekingen van buiten de lands- grenzen zijn. Volgens Verhaar zijn er vanuit Engeland, Duits land, Frankrijk en Italië kaarten gekocht. „Zelfs in Rusland staan we nu op een of andere website", lacht Verhaar. In 20ii en 2012 was het festival on geveer drie weken van tevoren uit verkocht, terwijl dat vorig jaar en tijdens de eerste editie (2010) op de festivaldag zelf gebeurde. Dit jaar zijn er voor zowel zaterdag als zondag 7500 kaarten beschik baar. Naast Limp Bizkit zullen on- der meer White Lies, Blaudzun, k The Opposites, Di-Rect en De r Kraaien acte de presence geven. HpK Hij markeert de plek waar voor heen het kleuterschooltje stond, nu een stukje gemeentelijk gras veld tussen de huizen aan de dijk. De enorme kroon staat op een ge spleten kruin, het hart van de stam is zichtbaar aangetast door rot en zwammen. Kale knoesten zijn geperforeerd met gaatjes van de larven van houtkevers. Een me relnestje tegen de stam blijkt leeg, vlak erboven lijkt een mosbe- kleed holletje van een knaagdier tje te zitten. De boom komt net in het blad. Bijen zoemen rond de eerste bloeiende witte kaarsen. „Waarom dat nu moet, die sloop, dat begrijp ik niet," zegt buurman Charles Vermaas. „Ik heb de ge meente een bezwaarbrief geschre ven. Ze zeggen dat de boom over tien jaar gevaar kan gaan opleve ren. Maar laat hem dan die tijd nog staan!" Vermaas, mede-eige naar van landschapsinrichtingsbu- reau Paul van Beek Landschap pen, stoort het zeer dat de ge meente niet van plan is een ver vangende boom te planten. Hij wijst op het verband met andere oude kastanjes in de buurt, langs de Dorpsdijk. „Dit is een van de oudste bomen van Wissenkerke. Dit is een historisch beeld." Buur vrouw Mijriam Rijnsaardt heeft slecht geslapen van de aankondi ging van de velling. „We kijken zo graag naar die boom vanuit on ze tuin. Straks is er enkel nog heel veel lucht. Ik vind het heel erg." Boter, kaas en eieren doneren Om een goed gevulde paasta- fel te kunnen aanbieden aan haar cliënten vraagt de stich ting Voedselbank Bevelan- den mensen van de Bevelan- den boter, kaas en eieren te doneren. Daarmee sluit de voedselbank aan bij een ac tie die is opgezet onder de vlag van onder meer de voedselbank Rotterdam. Op de website www.boterkaas- eierendoneren.nl is te lezen waar de producten zijn af te leveren. De voedselbank deelt voedselpakketten uit aan mensen die tijdelijk fi nanciële nood hebben. Spullen maken bij het Repair Café Een broodrooster die het niet meer doet of een rits van een vest die dienst wei gert. Sociaalcafé Kapelle be gint donderdag 24 april met een Repair Café. Verschillen de vaklieden staan die dag klaar tussen 13.30 en 17.00 uur om bij allerlei mogelijke reparaties uitleg te geven en te helpen. Daarmee probe ren de vrijwilligers bij te dragen aan het verkleinen van de afvalberg. Het Repair Café wordt iedere laatste donderdag van de maand ge houden in De Vroone. SPfev BIJ NADER INZIEN De herdenking van het Vlissings verzet tegen de Spanjaarden is niet aanstaande zondag, zoals gis teren vermeld, maar op zaterdag 19 april. De verkiezing is uitgeschreven door Bionext, een ketenorganisa tie voor biologische, duurzame landbouw en voeding te Zeist. De verkiezing is de opmaat naar de campagnedag 'Lekker naar de Boer' op zaterdag 21 en zondag 22 juni. Dan zijn biologische boeren en tuinders te bezoeken door pu bliek. Dat kan bij De Korenschoof (beide dagen 9.00 tot 17.00 uur), Kwekerij de Noordhoek in Kapel- Ie (zaterdag 2110.00-17.00 uur) en De Grote Verleiding, (zaterdag 21 11.00-16.00 uur) in Kruiningen. De verkiezing Stoerste Bio Boerin loopt tot en met 8 juni en is te vol gen op sociale media. Donderdag 12 juni maakt Bionext bekend wie de titel in 2014 dragen mag. Mensen die in aanmerking willen komen voor een lening moeten een woning hebben die voor i960 is gebouwd en ze mogen niet eer der van een lening of subsidie voor woningverbetering gebruik hebben gemaakt. Het doel is korte metten te maken met gebreken aan het casco van woningen, wo ningen geschikt te maken voor huisvesting van ouderen en maat regelen te treffen om het energie- en waterverbruik in woningen te verminderen. De provincie Zeeland stelt voor dat doel 65.000 euro voor Tholen beschikbaar in het kader van de stimuleringsregeling duurzame particuliere woningverbetering. De gemeente Tholen verdubbelt dat bedrag, zodat er vijf leningen van maximaal 25.000 euro kun nen worden verstrekt. Daarmee lopen burgemeester en wethouders alvast vooruit op de plannen die er zijn om een her structureringsfonds op te richten met derden. Met dat verbod denkt ze de over last op straat beter te kunnen be strijden. „We hebben daar al eens eerder naar gekeken, maar toen kon het niet. Landelijk is het nu zo geregeld dat het wel kan", zegt Demmers. Aanleiding voor de maatregel is de overlast rond de coffeeshop aan het Bellamypark. Omwonen den klagen daar over mensen die op straat hangen, over dealers en over het toegenomen verkeer. Een ruime week geleden is er een bijeenkomst geweest waarop be woners, de politie, de gemeente en de coffeeshop de situatie heb ben besproken. „Mensen vertelden daar dat ze last hebben van blowers in de ven sterbank", zegt Demmers. „Nu kunnen we wel vragen of ze wil len vertrekken, maar met zo'n ver bod kun je ook echt iets doen." De gesprekken waren construc tief, vindt ook Gerard Aarden, de coffeeshophouder. „Iedereen luis terde naar elkaar, het was opbou wend. We hebben ook afgespro ken dat onze portier nog wat scherper zal opletten." Demmers heeft iedereen gevraagd om, op het moment dat men iets ziet, daar melding van te maken, zodat de overlast ook echt in kaart kan worden gebracht. „Mensen kun nen het zo ervaren, maar wij kun nen pas echt iets doen als we fei ten hebben", zegt ze. Aarden wil liever niet reageren op het blowverbod. „Er is een bepaal de tendens in dit land, het wordt allemaal wat repressiever, terwijl het in de rest van de wereld juist de andere kant op gaat. Dat komt bij ons misschien ook wweer. Het lijkt me verstandig als ik er op dit moment niet te veel over zeg." Mensen kunnen het zo erva ren, maar wij kunnen pas echt iets doen ais we feiten hebben VRIJDAG 11 APRIL 2014 door Bob Maes HULST - Sinds de komst van de Amerikaanse megaband Limp Biz kit naar Vestrock (6, 7 en 8 juni) vo rige week bekend werd gemaakt, heeft de kaartverkoop van het festi val in Hulst een enorme boost ge kregen. iC SI De oude paardenkastanje aan de Dorpsdijk, waar vroeger het kleuterschooltje stond, foto Mechteld Jansen door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Hij moet begin vori ge eeuw geplant zijn, de grote paar denkastanje aan het begin van de Dorpsdijk in Wissenkerke. Vanmor gen wordt de boom neergehaald. GOES KAPELLE door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Connie Steendijk van boerderij De Korenschoof in Kamperland is een van de kandida ten voor de titel Stoerste Bio Boe rin. Q www.bionext.nl/stoerstebioboerin THOLEN - Er komt 130.000 euro be schikbaar voor particulieren die hun woning op Tholen duurzaam willen opknappen. door Nadia Berkelder Alleen geldig bij Praxis Goes. Voor voorwaarden zie praxis.nl 8 711216"444916 '*Alleen geldig bij Praxis Goes op vrijdag 11 en zaterdag 12 aprilNiet geldig op folderaanbiedingenBaseline en Vaste Lage Prijs artikelen. Nieti.c.m. andere (keuze)kortingen. Praxis Goes A. Joachimikade 30, Goes VLISSINGEN - Blowen op straat wordt verboden in Vlissingen. Bur gemeester Letty Demmers wil een gemeentelijk blowverbod instellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59