mag Sas Glas niet vergeten' Verbindingen 'Provincie PvdA-Statenlid Eric Hageman (53) overleden Meters schrijven commentaar ZEELAND 23 Je zult maar afhankelijk zijn van het veer tussen Bres- kens en Vlissingen. Dan schrik je wel even van de mededeling dat de provincie geen nieuwe exploitant kan vinden. De provincie en de hui dige concessiehouder Veolia willen niet garanderen dat er volgend jaar nog een veerboot vaart. Deze houding getuigt van weinig respect voor de rei zigers. Voor talloze mensen die aan de monding van de Wester- schelde wonen is het fiets-voet- veer een nutsvoorziening, be langrijk voor school, voor werk of voor sociale contacten. Die Zeeuwse burgers verdienen ze kerheid over de verbinding. Het is al erg genoeg dat onder een nieuw contract het aantal afvaarten mogelijk lager zal zijn dan nu. Het valt vervoers bedrijven niet te verwijten dat zij pas instappen als ze iets kun nen verdienen. Maar de provin cie heeft een andere rol. Die zal er linksom of rechtsom voor moeten zorgen dat West-Zeeuws-Vlaanderen niet verder geïsoleerd raakt. Eric Hageman was ruim 30 jaar ac tief lid van de Partij van de Ar beid in Middelburg en later ook in heel Zeeland. In het geweste lijk bestuur verrichtte hij eerst als algemeen bestuurslid en later als secretaris veel werk voor de partij. Vanaf 2003 ging hij aan de slag als lid van Provinciale Staten. Fractie voorzitter Annebeth Evertz ty peert hem als 'een vrijdenker die op basis van rationele afwegingen tot een vergelijk met andere par tijen probeerde te komen'. „Eric was op vrijwel alle beleidsterrei nen inzetbaar, maar zijn hart lag toch het meest bij het sociale do mein, cultuur en sport." Hij heeft voor de PvdA veel betekend op het beleidsvlak van de jeugdzorg. Ook stond hij aan de wieg van de toekomstvisie Zeeland 2040. „Ik heb hem dinsdag nog gesproken. Toen was hij al heel erg verzwakt. Onvoorstelbaar", aldus een aange dane Evertz. Naast zijn politieke werk was Ha geman docent en onderzoeker aan de HZ in Vlissingen. Ook was hij als voorzitter het gezicht van het jazzfestival in Middelburg en de Stichting Cultuurpodia Zee land én hij was secretaris van het Von Brucken Pock Fonds, voor het bevorderen van de toon- en schilderkunst in Nederland. Zijn passie lag bij het bier. Hij was co-auteur van het boek Hop en gerst veredeld over de geschiedenis van het gerstenat en bezat een be wonderenswaardige collectie bier glazen. Zijn droom een biermu seum te openen, heeft hij nooit kunnen verwezenlijken. Erie Hageman laat een vriendin na en drie dochters in de leeftijd van 15 tot 18 jaar. In schriftelijke vragen aan het col lege wijst de PvZ op 'de vele toele veranciers en dienstverleners van Sas Glas'. De sluiting treft daar mee meer mensen dan de 89 per soneelsleden die op straat komen te staan. Fractievoorzitter Johan Robesin verlangt van GS een zelf de mate van inspanning voor de ontslagen werknemers van Sas Glas als nu aan de dag wordt ge legd voor de Zeeuwen die hun baan bij de sigarettenfabrikant kwijtraken. Omdat het bij Sas Glas ook voor een deel om Vla mingen gaat, ligt het volgens Ro besin een actieplan in Euregiover- band voor de hand. De PvZ stelt dat, net als Philip Morris, ook het moederbedrijf Saint Gobain van Sas Glas allesbehalve armlastig is. Dus moet ook op dat front wor den ingezet op een stevig sociaal plan, vindt de fractie. Het dage lijks provinciebestuur zou zich daarvoor, evenals bij Philip Mor ris, sterk moeten maken. VRIJDAG 11 APRIL 2014 MIDDELBURG - De provincie moet in alle sociale ellende rond de slui ting van Philip Morris in Bergen op Zoom ondertussen Sas Glas in Sas van Gent niet vergeten. De Partij voor Zeeland waardeert de betrok kenheid van Gedeputeerde Staten bij de gevolgen voor zo'n 300 Zeeuwse werknemers van de Berg se fabriek. Maar ook de effecten van het vertrek van Sas Glas klin ken ver door in de krimpregio, al dus de Statenfractie. I Bedrijf. Inkosma School: HZ Vlissingen Wie: Oswel Pereira (25) uit Philippine en Bahar Azad (29) uit Vlissingen „Veel studenten zijn nieuwsgierig hoeveel ze ei genlijk schrijven als ze aantekeningen maken. Deze pen houdt bij hoeveel meter je geschre ven hebt en hoeveel je nog kan schrijven. Een deel van de opbrengst gaat naar het goede doel: een kindertehuis in Ghana." door Marcel Modde MIDDELBURG - Het PvdA-Statenlid Eric Hageman is donderdagoch tend overleden. Hageman werd be gin december ziek. Half januari werd bij hem longkanker geconsta teerd. Hij is 53 jaar geworden. doel of heel handig S Bedrijf Eco Click School: Calvijn College Middelburg Wie: Joost Wiskerke (15) uit Meliskerke (voorgrond), Sabine de Wolf (16) uit Meliskerke (links, achtergrond) en Sharon Los (16) uit Middelburg. „Als je dit apparaatje gebruikt, heb je nooit meer nietjes nodig. Het is duur zaam en een deel van de opbrengst gaat naar het Wereld Natuur Fonds." Eco Click won woensdag een landelijke prijs voor jonge ondernemers. Bedrijf LoadOnTheRoad School: HZ Vlissingen Wie: Manon van Troost (19) uit Terneuzen (links) en Nabila de Vos-Sekan- dari (25) uit Vlissingen „Het is heel belangrijk dat je altijd bereikbaar bent, maar soms is je batterij leeg na het shoppen of als je uit school komt. Deze oplader kan je telefoon of fietsnavigatie opladen, terwijl je fietst." foto's Lex de Meester goede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55