BAS trekt land in om JDM aandacht te geven >Musicus Van der Veer [nooit tegen 'theater* Schrijver combineert historie en informatie in boek over Domburg Impuls verkoop tickets Vestrock Een blowtje roken op straat is in Vlissingen straks verboden SCHOUWEN-DUIVELAND 27 weekenddiensten Vanuit Zierikzee vertrekt een af vaardiging van de drie jaar oude stichting met de bus richting ^Utrecht, om het via allerlei acties agezamelde geld te overhandi- en aan kinderreumatoloog en im- lunoloog Annet van Royen. Zij fis de arts van Zierikzeeënaar van den Ouden, die in 2010 -jarige leeftijd aan juveniele Latomyositis is overleden, lfeijn ouders, Annita en Rob, Ke onbekendheid van deze fceden om de BAS stichting Wleven te roepen. De over- jöiging van de cheque bete- absoluut niet het einde van missie, aldus Annita van den f uden. „Zeker niet. BAS wil juist et land in. We willen graag dat it in heel Nederland bekender vordt." Randacht en geld zijn hard nodig Bm meer tegen de zeldzame ont- Ktekingsziekte te kunnen doen. iTijdens het door de BAS stichting 'georganiseerde symposium, dat onder anderen wordt bijgewoond door kinderen met JDM en hun ouders, wordt aandacht besteed aan recente ontwikkelingen op onderzoeksgebied. Zo vertelt dok ter Esther Habers meer over haar promotieonderzoek naar het ef fect van spiertraining bij kinde ren met JDM. Dokter Bellutti En- derseen wijdt de aanwezigen in in een nieuwe methode voor het aantonen van activiteit van de ziekte bij JDM-patiënten. Via een paneldiscussie, die geleid wordt door burgemeester Gerard Rabelink (ambassadeur van de BAS stichting), wordt gekeken wat de patiënten en hun ouders bezig houdt. Want ook dat is van belang bij het opzetten van nieuw onderzoek. Kinderen maken tijdens dit sym posium kennis met de sport van topsporter Tommy Mollet, die na mens de stichting Sport Helpt van de partij is. Mollet overhan digt samen met Rik, de broer van Bas, de cheque aan het zieken huis. Die financiële steun van de BAS stichting wordt door het zieken huis zeer gewaardeerd. De Zierik- zeese organisatie is de enige orga nisatie in Nederland die zich vol ledig op juveniele dermatomyosi tis richt. „Dat kost heel veel tijd, maar het geeft ook heel veel vol doening. Als je ziet hoe blij ze bij het ziekenhuis zijn, dat geeft toch een kick. En langzaamaan krijgen we ook steeds meer aandacht." Meer informatie is te vinden op: www.debasstichting.nl. ZIERIKZEE - Musicus Mar van der Veer-kant zich tegen de suggestie dat hij 'ooit fel tegenstander was van theater in de kerk'. Hij meldt dit in reactie op een foto-onder- schrift in deze krant bij het ver slag over de heropening van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Hij er kent wel tegenstander te zijn ge weest van het ombouwen tot thea ter waarbij het gehele kerkelijke interieur zou verdwijnen. „Ik heb ooit een rapport geschreven hoe ik de toekomst van de Nieuwe Kerk voor ogen had. Ik pleitte er voor dat het een kerk van en voor ons allen zou blijven. Een publie ke ruimte voor de hele samenle ving waarin 'veelkleurige culture le activiteiten kunnen plaatsvin den zonder dat de aard van het ge bouw wordt aangetast'." Volgens Van der Veer is die droom met de huidige herinrichting in vervul ling gegaan en is hij consistent ge bleven in zijn mening daarover. René van den Berge is geboren op Zuid-Beveland, maar woont in Bergschenhoek in Zuid-Holland. Vorig jaar kwam er ook al een boek van zijn hand uit over Oost- kapelle. Uit interesse voor geschie denis heeft hij onderzoek gedaan naar de historie van Oostkapelle en daarna Domburg, „ledereen weet wel dat het dorp in de Twee de Wereldoorlog heeft geleden, maar niet dat bijna de hele dorps kern is vernietigd en dat er bij be schietingen 48 mensen zijn omge komen. Er hebben daar zware ge vechten plaatsgevonden en dat zal niet iedereen zich realiseren." In het boek staat veel bruikbare in formatie voor toeristen en bezoe kers. „Ik heb een mix gemaakt tus sen een historische uitgave en een informatiegids." Van den Ber ge is nog niet klaar met schrijven over Zeeland. Hij heeft concrete plannen voor een boek over de Kop van Schouwen. HULST - Sinds de komst van de Amerikaanse megaband Limp Biz- kit naar Vestrock (6, 7 en 8 juni) vorige week bekend werd ge maakt, heeft de kaartverkoop van het festival in Hulst een enorme boost gekregen. Marcel Verhaar van Vestrock schat dat tweederde van de kaar ten voor het festival, dat dit jaar voor het eerst op zaterdag en zon dag is, zijn verkocht. Voor Vest rock Junior, dat op vrijdag plaats vindt, is nog ongeveer de helft van de kaarten beschikbaar. Vooral sinds bekend werd dat Limp Bizkit naar het festival komt, ziet Verhaar een fikse toena me van het aantal online verkoch te kaarten. Dat geldt ook voor de camping. Opvallend is dat er veel boekingen van buiten de lands grenzen zijn. Volgens Verhaar zijn er vanuit Engeland, Duits land, Frankrijk en Italië kaarten gekocht. „Zelfs in Rusland staan we nu op een of andere website", lacht Verhaar. In 2011 en 2012 was het festival on geveer drie weken van tevoren uit verkocht, terwijl dat vorig jaar en tijdens de eerste editie (2010) op de festivaldag zelf gebeurde. Met dat verbod denkt ze de over last op straat beter te kunnen be strijden. „We hebben daar al eens eerder naar gekeken, maar toen kon het niet. Landelijk is het nu zo geregeld dat het wel kan", zegt Demmers. Aanleiding voor de maatregel is de overlast rond de coffeeshop aan het Bellamypark. Omwonenden klagen daar over mensen die op straat hangen, dealers en toegenomen verkeer. Ruim een week geleden is er een bijeenkomst geweest waarop be woners, de politie, de gemeente en de coffeeshop de situatie heb ben besproken. „Mensen vertelden daar dat ze last hebben van blowers in de ven sterbank", zegt Demmers. „Nu kunnen we wel vragen of die mensen willen vertrekken, maar met zo'n verbod kun je ook echt iets doen." De gesprekken waren constructief, vindt ook Gerard Aarden, de coffeeshophouder. „Ie dereen luisterde naar elkaar, het was opbouwend. We hebben ook afgesproken dat onze portier nog wat scherper zal opletten." Dem mers heeft iedereen gevraagd om, op het moment dat men iets ziet, daar melding van te maken, zodat de overlast ook echt in kaart kan worden gebracht. „Mensen kun nen het zo ervaren, maar wij kun nen pas echt iets doen als we fei ten hebben." Aarden wil liever niet reageren op het blowverbod. „Er is een bepaalde tendens in dit land, het wordt allemaal wat re pressiever, terwijl het in de rest van de wereld juist allemaal de an dere kant op gaat. Dat komt bij ons misschien ook wel weer. Het lijkt me verstandig als ik er op dit moment niet te veel over zeg." VRIJDAG 11 APRIL 2014 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een minisymposium over de chronische ontstekingsziek te juveniele dermatomyositis (JDM), topsporter Tommy Mollet (taekwondo) die met kinderen aan de slag gaat én de overhandiging van een cheque van 30.000 euro voor onderzoek naar JDM aan het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht. De BAS stichting uit Zierik- zee gaat vandaag op missie. door Ali Pankow Zaterdag 12 en zondag 13 april 2014 Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Bereikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. i Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. F tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.00-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. «ÏSK K René van den Berge bij het Badpaviljoen in Domburg: „ledereen weet wel dat het dorp in de Tweede Wereldoorlog heeft geleden, maar niet dat bijna de hele dorpskern is vernietigd." foto Ruben Oreel door Wendy de Jong DOMBURG - „Van het mondaine kuuroord dat Domburg ooit was, zijn veel tastbare zaken overgeble ven, zoals het Badpaviljoen. Daar onderscheidt het dorp zich mee van andere plaatsen", zegt René van den Berge over de plek waar hij een boek over schreef. Het boek van René van den Berge is verkrijgbaar bij boekhandels en VW-kantoren, isbn: 9789082049428, www.marbergmedia.nl Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgeval len 0111-412180. Spreekuur uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111-412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Blowen op straat wordt verboden in Vlissingen. Bur gemeester Letty Demmers wil een gemeentelijk blowverbod instellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53