Zicht op nieuwbouw Scouting Zierikzee Timmerman Boogert gewond na instorting 24 SCHOUWEN-DUIVELAND ELKE STAP TELT Kamperlandse in race Bio Boerin Elke stap telt is voor de zesde maal van start in Zierikzee. In een groep wandelen voor een betere conditie. „We hebben een speciale bouw commissie ingesteld. Die is bezig met de bouwplannen en met de financiering", zegt secretaris Huub van de Zande van Scouting Zierikzee. Hij laat weten dat de kosten voor de nieuwbouw wor den begroot op 150.000 euro. „We hebben iets gespaard, hopen via fundraising een aardig bedrag bijeen te krijgen en zullen naar verwachting aanvullend een le ning moeten afsluiten." Verder zal volgens Van de Zande ook zelfwerkzaamheid bij de bouw van groot belang worden. „Ook daar houdt de bouwcommis sie zich mee bezig. Die zoekt on der ouders en grootouders van de scoutingleden maar ook bij ande re betrokkenen of er deskundig heid en bereidheid is aan dit kar wei mee te werken." De Scoutinggroep Zierikzee is ge vestigd aan de Van Veenlaan in het voormalig onderkomen van de KNMI-dienst ten tijde van de uitvoering van de Deltawerken. „In feite is het een goede accom modatie, maar het is een houten gebouw waar we veel onderhoud aan hebben. Het is zonde van het geld om daar nog veel in te inves teren, want het gebouw is vooral te klein voor alle speltakken van onze vereniging", zegt Van de Zande. Hij verwacht dat de voor bereiding van de nieuwbouw en het rond krijgen van de financie ring nog wel een jaar zullen ver gen. Op dit moment wordt met de gemeente overleg gevoerd over de vergunning. Het is de bedoe ling dat het nieuwe gebouw iets verder naar achteren op het ter rein komt te staan. De Mr. Bakkergroep bestaat al meer dan 100 jaar en telt 90 le den, maar wil graag nog wat ver der groeien. De groep is op zoek naar nieuwe leden in de leeftijd van 6 tot 16 jaar. Samen met ISZO media is daarvoor een campagne ontwikkeld. In het kader daarvan hebben de leden een film ge maakt die inmiddels een grote hit op facebook blijkt te zijn. Verder houdt de Scouting Zierik zee zaterdag aanstaande de jaar lijkse open dag. Het terrein zal daarvoor worden ingericht als Vi kingendorp. Er zal een schip lig gen en in diverse tenten zullen de Vikingen hun vaardigheden laten zien. Belangstellenden zijn zater dag van harte welkom tussen 9.30 en 11.30 uur. Impressie van activiteiten en plannen voor nieuw bouw tijdens open dag bij Scouting Zierikzee KAMPERLAND - Connie Steendijk van boerderij De Korenschoof in Kamperland is een van de kandi daten voor de titel Stoerste Bio Boerin. De verkiezing is uitgeschreven door Bionext, een ketenorganisa tie voor biologische, duurzame landbouw en voeding te Zeist. De verkiezing is de opmaat naar de VERVAET De groep is divers. Sommigen heb ben een hond en lopen dagelijks hun rondje. De ander heeft een duidelijk gezondheidsdoel voor ogen. „Maar we doen ook mee om dat dit gezellig is", leggen een paar deelnemers uit. „Wandelen is sociaal. Het kan een opstapje zijn naar nieuwe contac ten", zegt Marianne Ketting, coör dinator vanuit het SMWO. „Maar het is ook goed voor de gezond heid. Het is goed voor de botop- bouw, goed voor diabetes en wan delen draagt bij aan het verbete ren bij allerlei klachten." Tijdens de eerste bijeenkomst wordt nog niet veel gelopen. Het is een intro ductie en de conditie wordt ge test. „Want iedereen loopt op z'n eigen niveau." Dat begint met het invullen van minuten die je wekelijks besteedt aan 'dagelijkse dingen'. „Zwaar huishoudelijk werk? Mijn man stofzuigt en dweilt altijd, dat vind ik niet leuk en hij vindt het niet erg." De ander doet zeker twee uur zwaar huishoudelijk werk op een dag. „Vul het wel eerlijk in", adviseert Ketting. „Alleen dan be palen we de juiste conditie." Het lijstje blijkt soms confronterend omdat het aantal beweeg-uren te genvalt. Ook de stappenteller die de deel nemers in bruikleen krijgen moet De een loopt twee tot drie kilometer en de ander vier tot vijf ingesteld, en daarom moet de staplengte berekend worden. De groep gaat naar buiten. Twee aan twee lopen ze de verplichte twin tig meter. Dan al direct blijken de verschillen. De een neemt veel grotere passen dan de ander. De volgende hobbel is het instellen van de stappenteller en dan mo gen de jassen weer aan. Nu volgt een conditietest van zes minuten lopen in stevig tempo. „Alsof u i bus moet halen", prikkelt Maria ne Ketting. „Kijk de bus staat e nog." Gelijk versnellen een paaii mensen weer. Zes minuten blijj best lang, zeker voor de snelle ters. Maar uiteindelijk vindt id een zijn of haar eigen tempo worden jassen open geknooc lopen hoofden langzaam waj der aan. Zodra Ketting het eindsignal* geeft moeten de deelnemers geven op een formuliertje hoe? moe ze zijn. „Het was licht", zeg de een, terwijl een ander hijgenc aangeeft dat het wel een beetje zwaar was. Alle uitslagen bij el kaar opgeteld geven een conditiej niveau aan waarmee de deelne mers vanaf volgende week aan de slag gaan. „We maken met elkaar 1 tien wandelingen van een uur op* verschillende locaties op het ei land. De een loopt twee tot drie kilometer, de ander vier tot vijf', zegt Ketting. campagnedag 'Lekker naar de Boer' op zaterdag 21 en zondag 22 juni. Dan zijn biologische boeren en tuinders te bezoeken door pu bliek. Dat kan bij De Korenschoof (beide dagen 9.00 tot 17.00 uur), Kwekerij de Noordhoek in Kapelle (zaterdag 21 10.00-17.00 uur) en De Grote Verleiding, (zaterdag 21 11.00-16.00 uur) in Kruiningen. kijk voor onze acties op Facebook De gewonde, een man uit Tholen, is met diverse botbreuken naar het ziekenhuis in Rotterdam over gebracht. Hij verkeert niet in le vensgevaar. Bouwbedrijf Boogert is in Dirks land bezig met de sloop van 27 nieuwbouwwoningen. De wonin gen zijn met te korte heipalen ge bouwd, waardoor sommige hui zen gingen verzakken. Na onder zoek is besloten dat sloop en her bouw een betere optie is dan her stel. Het ongeval gisteren gebeurde bij het verwijderen van dakelemen ten. Na het verwijderen van zo'n element raakte het casco insta biel, waarna de boel instortte. De werknemer kwam ten val. Colle ga's hebben hulp verleend en er zijn een ambulance en traumahe likopter ter plaatse gekomen. Het betreffende huizenblok is afgezet. De arbeidsinspectie doet onder zoek. Het werk aan de andere wo ningen kan worden voortgezet. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De Mr. Bakkergroep van de Scouting Zierikzee is al ja ren bezig met nieuwbouwplannen. Eindelijk worden die plannen con creter, mede dankzij de vrijwillige hulp van architect Wouter de Jon ge en bouwbedrijf Overbosch in de planfase. Vervaet Biervliet BlEftVLICT - S ntGNÖCKÖCi-l - WOlPHAABTSOiJK 0115-481710 0167-563800 Vervaet Steenbergen Vervaet Van Weele 0113-581751 Wolphaartsdijk info@vervaet.nl X125 Edge X-tra maaidek Briggs Stratton V-Twin motor Standaard geïntegreerde bumper Van: (ind. BTW) Voor: 2999,00 (incl. BTW)* R47V Variabele rijsnelheid 47 cm maaibreedte Briggs Stratton ready startmotor Van: £422*00 (incl. BTW) Voor: 949,00 (incl. BTW)* 'Lopen alsof je door Melita Lanting ZIERIKZEE - Langzaam druppelen de deelnemers een van de lokalen van het MFC in Zierikzee binnen. De een zelfverzekerd, want die weet wat er gaat komen. De ander wat aarzelenden De twaalf vrou wen en één man komen allemaal voor de eerste bijeenkomst van 'de eerste stap telt'. Een programma om 55-plussers meer aan het bewe gen te krijgen. Marianne Ketting I Cijs van der Goot doet voor het eerst mee. Ze is gestimuleerd door haar dochter om zich in te schrijven. Ze wandelt wel regelma tig en graag, maar zou haar condi tie willen verbeteren. I Inez ten Rouwelaar wandelt veel, want ze heeft een hond. Ze doet vooral mee voor de gezelligheid en om weer meer contacten op te bouwen na haar terugkeer naar Schouwen-Duiveland. I Elly van Kooten doet mee om haar gezondheid te verbeteren. Ze heeft diabetes en beweegt volgens eigen zeggen te weinig. Haar doel is uiteindelijk minder insuline hoe ven spuiten. www.fecebook.com/autoschadeteam door Esme Soesman Bel of kom langs voor een demonstratie en laat u overtuigen. DIRKSLAND - In Dirksland is donder dagochtend een 20-jarige timmer man van het Oosteriandse bouwbe drijf Boogert gewond geraakt toen twee woningen aan de Honingeter instortten. ^|jitoschadeteam #11 KÉ t qks tt/etd fozicJk&aaA, is,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50