Eigen Huis: bijbouwen Open Huis bij Hof moet sneller kunnen Kromwege in Souburg WONEN 3 Dorpsstraat 11, Kleverskerke De Vereniging Eigen Huis wil dat minister Schultz van Haegen (In frastructuur en Milieu) haast maakt met het besluit dat vergun- ningvrij bouwen van mantelzorg woningen mogelijk maakt. Nu lo pen aanvragers voor een vergun ning nog tegen een hoop belem merende regels en ambtelijke on wil aan. Wie een aanvraag doet voor de plaatsing van een mantelzorgwo ning voor hulpbehoevende ouders, loopt bij de gemeente ne gen van de tien keer tegen een muur op. Gemeenteambtenaren lijken stellig in afwijzingen, ter wijl het Rijk juist aanstuurt op mantelzorg om de kosten te druk ken. De geluiden zijn de Vereniging Ei gen Huis niet vreemd. Volgens de belangenorganisatie is er een dui delijke mismatch tussen de parti culiere initiatieven om hulpbehoe vende ouders te helpen en de hui dige wetgeving. De wetgever zou juist moeten stimuleren in plaats van tegenwerken. Eind 2013 is er een voorstel naar de Tweede Ka mer om het aan- en bijbouwen makkelijker te maken. Woningcorporatie Woonburg houdt morgen (zaterdag) een kijkdag bij de wijkvernieuwing Hof Kromwege van 10.00 tot 12.00 uur in Oost-Souburg in De Deckerestraat 42 De woningen zijn het laatste jaar compleet gerenoveerd. Klus sen is dus niet meer nodig. De huizen zijn ook van binnen vol ledig afgewerkt en voorzien van nieuw tegelwerk, sanitair, keu ken, schilderwerk en laminaat. De renovatie bestond uit: nieu we dakpannen, kozijnen, ramen en dakgoten. Verder kwam er een nieuw ventilatiesysteem en aan de achterkant van de huizen kwam een woningbrede dakka pel. De woningen zijn volledig geïsoleerd (dak-, vloer- en gevel isolatie) en hebben het Energiela- bel A. De prijzen van de opge knapte huizen zijn vanaf 125.000 euro k.k. Woonburg heeft ook nog de mo gelijkheid van instapwoningen. Daarvan zijn er in het project nog twee beschikbaar. Ze zijn te koop 82.500 euro k.k. Meer informatie is te vinden op www.hofkromwege.nl VRIJDAG 11 APRIL 2014 Ria eri Leon: „Dit gaan we erg missen. We vinden het vreselijk om de rust en ruimte op te moeten geven." Ria: „De keuken was onze laatste klus. Helemaal op maat, passend bij het huis en onze smaak. We hebben er al onze liefde ingestoken." Vraagprijs: gezakt van 149.000 naar 145.000 euro kosten koper. Bouwjaar: tussen 1906 en 1930. Object: tussenwoning met diepe tuin op het zuiden. Woonoppervlakte: 70 m2. Perceeloppervlakte: 195 m2. Inhoud: 220 m3. Aantal kamers: 3, waarvan 2 slaapkamers. Makelaar: Sinke Komejan Middelburg, 0118-689000. Voordelen: Kleverskerke ligt in een landelijke omgeving. Uitzicht op de akkers. Volledig dubbel glas en dakisolatie. Nadelen: Verwarming met gaskachel. In Kleverskerke zijn geen winkels. Minister Melanie Schultz van Haegen De woonkamer: alleen het balkenplafond is nog origineel, foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43