SP0(R)TS Kruiningen dankt clinic van vier PSV'ers aan deal rond zonnebank II I 34 SPORT Tjoba in topper tegen Nieuwerkerk Toertocht voor ID-renners TTCM kan titel nauwelijks ontgaan Veel animo voor Oosterscheldeloop NK windsurfen op Grevelingendam 66 Als je dan ziet welke man nen PSV gestuurd heeft, mogen we heel blij zijn iuL Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De korfballers van Tjoba treden zaterdag middag (16.00 uur) op eigen veld aan tegen Nieuwerkerk. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren staat in de overgangsklasse D tweede, op één punt van de equipe uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Wint het team van trainer Bram van Geffen, dan klimt het naar de eerste plaats. Na zaterdag zijn er nog vier speelrondes. Exact tegelijkertijd is in de eerste klasse de der by tussen Swift en Fortis. De Middelburgse ploeg, die thuis speelt, is de koploper, de Souburgers staan vierde. Voor de tiende maal gaan de leden van ID-cy- cling (wielrenners met een verstandelijke beper king) op trainingskamp. Hoewel het merendeel van deze wielrenners afkomstig is uit Zeeland, is het de eerste maal dat dit kamp in onze pro vincie (Burgh-Haamstede) wordt gehouden. Eerder waren de ID-renners te gast in Maas tricht, Texel, Heerenveen en in de Belgische plaatsen Ronse en leper. „Eindelijk dus eens tijd om in Zeeland te verblijven. Op Schou- wen-Duiveland zijn er ontzettend veel mogelijkheden", stelt Jan de Jonge van ID Cycling. Onder begeleiding van RTC'Schouwen-Duive- land wordt er zaterdag een toertocht gereden. De tafeltennissers van TTC Middelburg kunnen zaterdag in eigen huis al kampioen worden in de tweede divisie C. Het team heeft na acht van de tien speelrondes twaalf punten voorsprong op de nummer twee, Kluis. Als de Walcherse formatie thuis met 8-2 9-1 of 10-0 wint van hekkensluiter Pecos 3 (uit werd het 1-9) is men niet eens afhankelijk van de uitslag bij de wed strijd Kluis-Never Despair. Lukt het zaterdag onverhoopt niet om de titel te grijpen, dan is er een week later een herkan sing. De wedstrijd in De Zandkuil op sportpark De Voorborch begint om 14.00 uur. De Oosterscheldeloop, die zaterdag voor de achtste keer gehouden wordt, kan ook dit jaar op veel belangstelling rekenen. Ondanks de con currentie van de marathon van Rotterdam gaan op de diverse afstanden meer dan tweehonderd atleten van start. Er zijn wandeltochten (start tussen 8.30 uur en 13.00 uur), jeugdlopen en lopen over 5 (start bei den 14.10 uur), 10 en 20 kilometer (start 14.00 uur). Het parkoers begint en eindigt in de buurt van Sportpunt Zeeland (inschrijven) en voert in de meeste gevallen langs de Oosterschelde. Meer informatie op www.av56.nl Op de Grevelingendam bij Bruinisse wordt za terdag en zondag een begin gemaakt met het NK windsurfen. Er wordt gevaren in twee NK-disciplines, de Freestyle en Race. De Race heeft de meeste gelijkenis met het olympisch windsurfen: er wordt met boeien een baan uitgelegd in de vorm van een drie hoek. De deelnemers moeten starten tegelijk, wie het eerst over de streep komt, heeft gewon nen. De Freestyle draait om het maken van spectaculaire trucs, die door een jury beoordeeld worden. Het NK telt acht wedstrijden, waar van één bij Vrouwenpolder. door Roeland van Vliet Het gaf wel aan hoe bijzonder het was wat men in Kruiningen voor elkaar had gekregen. Bij PSV - en andere clubs in het betaalde voet bal - gaan ze niet snel in op ver zoeken voor gasttrainingen, zeker niet als er in de competitie nog veel op het spel staat. De Eindho- vense ploeg speelt zondag in ei gen huis tegen Feyenoord en heeft nog uitzicht op de tweede plaats. „Och, maar zo'n avond stoort onze voorbereiding op die wedstrijd niet, hoor", zei Zoet. „Dit soort dingen horen er voor ons gewoon bij." Kruiningen, een dorpsclub met zo'n 280 leden, dankte de clinic aan Dick van de Linde, de pen ningmeester. Hij is directeur van het Kapelse bedrijf Hapro, dat on der meer zonnebanken maakt. Hapro is een onderdeel van de VDL Groep, dat één van de grote re sponsoren is van PSV. „Maar ik ben niet degene die het balletje aan het rollen bracht", zei hij gisteren. „Dat was Mark van Bommel. Toen hij nog bij Bayern München speelde, zag hij daar een zonnebank van ons. Dat was er eentje waar de jongens uit het zuiden van Europa en Zuid-Ame rika veel aan hadden. Die krijgen, als ze eronder gaan liggen, extra vitamine D en voelen zich dan wat prettiger, vooral in de winter. Toen Van Bommel bij PSV ging spelen, wilde hij ook zo'n zonne bank in Eindhoven hebben." Dat werd geregeld. Maar Van de Linde wilde er graag ook wat voor terug. In de deal die hij maakte, zat onder meer een clinic voor de jeugd in Kruiningen. „In het con tract stond dat er spelers van de eerste selectie zouden komen", vertelde Van de Linde. „Maar ja, dan weet je nog niks, want die is heel breed. Als je dan ziet welke mannen PSV gestuurd heeft, mo gen we heel blij zijn. Ik ben ont zettend trots op deze namen." Zoet, Rekik en Willems zijn basis spelers bij de Brabantse topclub en mogen zelfs hopen op een plaats in de WK-selectie. Wijnal- dum is net terug na een blessure, maar speelde in de voorgaande twee jaargangen wel alle wedstrij den mee. Vanwege hun gebrekkige ervaring Dick vari de Linde als trainer waren de vier PSV'ers aanvankelijk wat bleu. Het duur de even voordat ze loskwamen op de Kruse Mat, het complex van de geel-zwarten. Toen ze eenmaal de smaak te pakken hadden, zagen ze de lol wel in van het opleiden van de jeugd. Vooral Willems was fanatiek in de partijvormen. De C'tjes, D'tjes en E'tjes vonden het prachtig om mee te maken, ook al gaven sommigen aan geen fan te zijn van PSV. Ze kregen de kans om op het doel van Zoet te schieten, te kaatsen met Wijnal- dum en wedstrijdjes te spelen met Rekik en Willems. Direct na afloop van de vijf kwar tier durende training renden ze naar de kleedkamer of naar hun ouders langs de kant om pen en papier te halen of een mobieltje te pakken. En daarna renden ze net zo hard weer terug naar één van de profs. Om een handteke ning te vragen of om foto's te ma ken. UITSLAGEN p. BILJART Schweertman verrast in Pretoria De uit Koudekerke afkomsti ge squasher Piëdro Schweertman heeft tijdens een proftoernooi in Zuid- Afrika de halve finales be reikt. De Walchenaar (30) versloeg tijdens het NSA Open in de achtste finales Amaad Fareed uit Pakistan met 3-0 (11-4, ti-4, u-3). Groene Ster 2 eindigt ais vierde Op de laatste speeldag van hun debuutseizoen in de topklasse legden de zaalvoet ballers van Groene Ster 2 de finitief beslag op de vierde plaats. De Vlissingers ver sloegen in eigen huis mid denmoter Brabantia met 4-3 en werden door dat resul taat onbereikbaar voor num mer vijf CFM/Transito. Mud Hero Survival Run afgelast Vanwege te weinig inschrij vingen gaat de Mud Hero Survival Run niet door. Op 20 en 21 april had de wed strijd voor het eerst in Zee land moeten plaatsvinden. Er waren echter slechts 24 inschrijvingen en dat von den de organisatoren te wei nig. Chery haakt af voor duel met NAC Tjaronn Chery ontbreekt vanaond bij FC Groningen in de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder heeft woensdag tijdens de trai ning een enkelblessure opge lopen. Spits Michael de Leeuw is hersteld van zijn hamstringblessure en wel weer inzetbaar. A y. ill JÜ, De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 12 API L ZATERDAG 12 EN ZONDAG 13 APRIL KRUININGEN - Vier spelers van ere- divisionist PSV maakten gistera vond bij voetbalvereniging Kruinin gen hun debuut als trainer. „We moeten van de club wel meerdere malen per jaar beschikbaar zijn voor promotionele activiteiten", zei keeper Jeroen Zoet, die samen met Karim Rekik, Georginio Wijnal- dum en Jethro Willems was afge reisd naar het Bevelandse dorp. „Maar zo'n clinic als vandaag heb ik nooit eerder gegeven." PSV-verdediger Karim Rekik doet mee aan een partijvorm tijdens de clinic in Kruiningen. foto Johan van der Heijden Driebanden groot. L&B Ledermode - De Ge- slootene Boom 4-4. Brian Bakkers - Johan van der dussen 30-24, 55; Ad Braspenning - Rob Duitemeyer 25-16, 43; Rien Bakkers - Rien San- drini 13-25, 55; Bert Ligtvoet - Joni Sanderse 16-20, 51. Driebanden klein. Gust Boonen toernooi tweede ronde. Leon van Loon - Fred Mewe 2-1(6-2,1-7, 6-4); Piet Bom - Wim Sandee 0-2 (9-10, 6-10); Kees van de Vrede - Jaap Ver boom 1-2 (8-6, 2-8, 5-8); Johnny de Witte - Gilles Schaalje 2-0 (9-2, 9-2); Gerrit van Garsel - Wim Wagenaar 2-0 (11-1, 5-8, 11-1); Joop de Fouw - Piet Koek 2-0(11 -4,11 -5). p. WIELRENNEN Eibar. Ronde van Baskenland, UCI World- Tour. Vierde etappe, Vitoria-Gasteiz - Eibar: 1. Poels (Ned) 151 km in 3.39.29, 2. Valverde (Spa) op 0.01, 3. Samuel Sanchez (Spa), 4. Slagter (Ned) 0.03, 5. Mollema (Ned), 6. Trofi- mov (Rus), 10. Contador (Spa), 23. Gesink 0.51, 37. Olivier 3.44, 50. Clement 5.49, 53. Dumoulin, 61. Weening 8.36 Algemeen klas sement: 1. Contador 16.33.35, 2. Valverde 0.12, 3. Cunego (Ita) 0.36, 4. Evans (Aus), 5. Peraud (Fra), 6. Trofimov, 9. Poels 0.55, 11. Slagter 0.56, 18. Gesink 1.46, 30. Olivier 6.04, 35. Mollema 9.01, 37. Dumoulin 9.25, 47. Weening 17.27, 61. Clement 22.38. Wedde. Energiewacht Tour. Vrouwen. Twee de etappe, Wedde - Wedde: 1. Wild (Ned) 116,1 km in 2.47.28, 2. Guarischi (Ita), 3. Ar- mitstead (GBr), 4. D'Hoore (Bel), 5. Cecchini (Ita), 6. Zwick (Dui). Klassement: 1. Wild 5.03.13, 2. Armitstead 0.10, 3. Guarischi 0.19, 4. D'Hoore 0.21, 5. Tagliaferro (ita) 0.24, 6. Cecchini. PRETORIA VLISSINGEN HEINKENSZAND GRONINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34