Ook AZ sluit aan in Nederlandse treurreeks' SPORT 33 Hogazon.nl G AYKO Phillip Cocu heeft goed nieuws gekregen uit het zie kenhuis. De tumor die eind maart is verwijderd uit de rug van de PSV-trainer blijkt, zoals al verwacht, goedaardig te zijn. Dat is de conclusie van de medici na aanvullend onderzoek. Tijdens de operatie hebben de artsen de tumor volledig kunnen verwijderen. Orie heeft goede hoop op Kramer Jac Orie heeft goede hoop dat Sven Kramer komend seizoen bij zijn ploeg schaatst Op korte termijn volgt een gesprek tussen Ories ploeg BrandLoyalty en het management van Sven Kramer. „Van beide kanten is er sprake van goede inte resse", aldus Orie, die al met Kramer heeft gesproken. KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 48 77 Het Nederlands vrouwen voetbalteam heeft gisteren in groep 5 van het WK-kwa- lificatietoernooi de dubbele cijfers gehaald. Oranje ver sloeg Albanië in Helmond met 10-1. Renée Siegers blonk uit met vijf doelpun ten, waarvan een zuivere hattrick binnen vier minu ten in de eerste helft. Neder land leidt in de poule. Lange schorsing voor Asafa Powell De Jamaicaanse topsprinter Asafa Powell is gisteren voor anderhalfjaar ge schorst. De 31-jarige sprin ter, ex-wereldrecordhouder op de 100 meter, werd vorig jaar zomer net als een aantal landgenoten betrapt op het gebruik van verboden mid delen. Powell beweert dat een voedingssupplement de boosdoener was. Ben Provoost speelt weer remise op NK Goed nieuws voor PSV-trainer Cocu Voetbalsters Oranje in dubbele cijfers Met nog twee rondes voor de boeg heeft Ben Provoost nog altijd een vijftigprocent- score op het NK dammen in Huissen. Ook in de negende ronde speelde de dammer uit Aagtekerke, ditmaal te gen Hein Meijer. Alexander Baliakin nam de leiding, met een punt voorsprong op Roel Boomstra, vandaag Pro- voosts opponent. Benfica toonde zich gisteravond andermaal een plaaggeest voor een Nederlandse club. De laatste keer dat de Portugese polonaise achterwege bleef, dateert alweer van ruim 25 jaar geleden. Het was de finale van de Europa Cup 1 te gen PSV. Na 120 minuten was er nog niet gescoord, waarna in de strafschoppenserie de misser van Antonio Veloso de Cup met de Grote Oren naar Eindhoven bracht. Sindsdien heeft Benfica zich ont popt tot een angstgegner van Ne derlandse clubs. Roda JC gaf in 1995 een 2-o-voorsprong uit han den, in 1998 moest PSV in de Champions League genoegen ne men met een punt en een neder laag, Heerenveen verloor in 2004 in de Uefa Cup, waarna in 2011 zo wel PSV (kwartfinale Uefa Cup) als FC Twente (voorronde Cham pions League) Benfica niet kon weerstaan. Dick Advocaat kondigde niette min aan met AZ voor de winst te gaan. Als trainer kon hij natuur lijk ook niet anders. „Benfica is Europese top, maar in voetbal is alles mogelijk. Als we compact spelen, kunnen we het elke ploeg lastig maken. Misschien onder schat Benfica ons wel. Als we dan een goal maken, is het meteen een wedstrijd." AZ trad aan met verdediger Jan Wuytens en aanvaller Roy Bee- rens in het basisteam. Wuytens was vorige week in de thuiswed strijd tegen Benfica geschorst. Het meespelen van Beerens was lange tijd onzeker. Hij had in de aanloop naar de return last van zijn enkel. In de defensie ontbrak Simon Poulsen vanwege een lies- KARAKTERISTIEK blessure. AZ speelde een beschei den eerste helft. Benfica, waar ex-Ajacied Miralem Sulejmani een basisplaats had gekregen, had meer balbezit en was dreigender. Cardozo was een aantal keren dicht bij de openingstreffer, maar het duurde tot vlak voor rust dat Rodrigo 1-0 maakte na een knap pe rush van Salvio, een week eer der matchwinnaar in Alkmaar. Toen was AZ helemaal bezig aan een mission impossible. In Lissa bon Europees winnen van Benfi ca, dat was dit seizoen nog geen club gelukt. Zelfs Paris Saint Ger main niet in de Champions Lea gue (2-1 Benfica). Twintig minu ten voor tijd verdubbelde Rodrigo de marge, wederom op aangeven van Salvio. Daarmee was het duel gespeeld en de laatste Nederland se club uit de Europa League. En AZ kon niet voorkomen dat de Nederlandse treurreeks van elf ze- geloze wedstrijden tegen Benfica werd uitgebreid naar twaalf VRIJDAG 11 APRIL 2014 RIJSWIJK HET GRÜNDLfCHE KOZIJN KINGSTON HUISSEN EINDHOVEN HELMOND Wout Poels houdt stand in de laatste meters en geeft zijn eerste achtervolgers (Alejandro Valverde, Samuel Sanchez, Tom Jelte Slagter en Bauke Mollema) het nakijken in Eibar. foto Jose Ignacio Unanue/VI Images door Rudy Boogert LISSABON - AZ heeft gisteravond geen moment uitzicht gehad op een plaats in de halve finale van de Europa League. Na de 1 -0-neder- laag vorige week in Alkmaar ging de ploeg van trainer Dick Advocaat ook in Lissabon onderuit (2-0). AZ kan zich nu voorzichtig opmaken voor de playoffs waarin het kwalifi catie voor de Europa League van volgend seizoen kan bewerkstelli gen. Benfica-AZ 2-0 (1-0). 39. Rodrigo 1-0, 71. Rodrigo 2-0. Scheidsrech ter: Kralovec (Tsj). Gele kaart: Sal- vio, Gomes (Benfica), Berghuis (AZ). AZ: Esteban; Johansson, Gouwel eeuw, Wuytens, Viergever; Gudelj, Ortiz (79. Henriksen), Elm; Berg huis (77. Haye), Johansson, Bee rens (77. Gudmundsson). Overige uitslagen: Juventus-Olym- pique Lyon 2-1 (Juventus door), Valencia-Basel 3-0 (verlenging), Se- villa-Porto 4-1 (Sevilla door).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33