Kromo maakt zich niet druk om nederlaag Bergtrui voor Minnaard 32 SPORT RONDE VAN BASKENLAND Nederlanderse renner houdt Spaanse klimarmada achter zich in koninginnenrit Ronde van Baskenland. 111111111» App Store C3 @sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland Den Fantast is een beleving op zich en niet voor niets het beste Vlaamse Bourgondisch eetkaffee van Middelburg en ver daarbuiten. Het gehele diner bestaat uit drie heerlijke gangen plus aperitief met amuse en koffie of thee na! Geen aspergeliefhebber? Kies dan voor de tomatensoep en een biefstuk! Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl De Zweedse zette met een gewel dige tijd van 24,15 de beste Euro pese seizoenstijd op de 50 vrij op de klokken. Ter vergelijking: Kro- mowidjojo werd zowel olympisch als wereldkampioen óp deze af stand in 24,05 seconden. Hoewel 'Kromo' gisteravond aan zienlijk langzamer was dan Sjöström, kon ze met haar 24,35 te rugkijken op een prima race. Het was immers pas haar eerste serieu ze wedstrijd van het jaar. „Nee, ik schrik niet van de tijd van Sjöström. Ze zwemt al heel vroeg heel hard, maar ik schiet daar niet van in de stress", stelde de gebo ren Groningse na haar race. Kromowidjojo zei het niet met zo veel woorden, maar zij weet als geen ander dat Sjöström vaker piekt op momenten die er minder toe doen. En Kromowidjojo haalt juist op grote toernooien als de Spelen, EK's en WK's het beste in zichzelf naar boven. De Swim Cup is voor haar dan ook niets meer dan een mooi meetmoment richting het EK in Berlijn in augustus. „Momenteel zit ik op zo'n 85 procent. Ik moet nog meer inhoud krijgen. De ech te power mis ik nog. Ook moet ik nog een paar kilootjes zien kwijt te raken. Geen drastisch dieet hoor, maar mijn vetpercentage moet iets omlaag." De olympisch kampioene heeft de afgelopen maanden samen met haar coach Christiaan Sloof vooral gewerkt aan het perfectio neren van haar start. „Mijn start is al goed, maar er zijn altijd punt jes die beter kunnen. Zo probeer ik nu na de start echt met mijn handen op elkaar in het water te komen. Wanneer dat beter ge stroomlijnd is, kan ik daar nog wat winst pakken." Sloof was gisteravond niet hele maal content met de race van zijn pupil. „Het was oké, maar niet ge weldig. Ik baal een beetje van haar slordige frequentie. In de trai ning heeft ze veel betere dingen laten zien. Ranomi was heel gre tig, waarschijnlijk iets te gretig." Dat Kromowidjojo er zin in had, was goed te merken. Vorige maand moest ze vanwege een griepje een wedstrijd overslaan in Frankrijk. In haar thuisbad kon ze nu eindelijk los. Met als groot voordeel: na de ochtendseries lek ker naar huis om te rusten en te eten. „Mijn ouders logeren bij mij en dan kookt mijn vader." Op de rijst en wokgroenten van 'Pa Kro mo' snelde ze gisteravond door het water. EIBAR - Wout Poels keek op de slotklim van de koninginnenrit van de Ronde van Baskenland wel tien keer achterom toen hij in zijn eentje op weg was naar de fi nishlijn. „je wilt er toch zeker van zijn dat je niet te vroeg je handen omhoog steekt", zei de 26-jarige Limburger, die wist dat de com plete Spaanse klimmersmeute hem op de hielen zat. Poels hield stand, stak zijn han den in de lucht en toverde de meest blije lach op zijn gezicht. „Vind je het gek. In Tirreno-Adria- tico moest ik nog knechten voor de ploeg. Wat ik helemaal niet erg vond trouwens. Vandaag rijdt die hele ploeg voor mij op kop. Dan is het toch geweldig om dat karwei af te maken in uitgerekend de Ronde van Baskenland, een wed strijd in de World Tour." De ploeg waarbinnen Poels rap carriere maakt, is Omega Pharma Quick Step. „Bij de eerste kennis makingsbijeenkomst in Brussel stapten er allemaal toppers bin nen. Dat is toch wel apart", om schreef de naar Den Bosch ver huisde Limburger eind vorig jaar zijn gevoel bij de overstap van het oude vertrouwde Vacansoleil naar het sterrenteam van Tom Boonen en Mark Cavendish. Teambaas Patrick Lefevere sprak gisteren jubelend van een gewel dig 'comeback' van de renner die in 2012 halfdood van het asfalt werd geraapt in de Tour de Fran ce. „Het is mooi dat Patrick het zo ziet. Tijdens mijn eerste gesprek met hem zei hij dat hij onder de indruk was geweest van de docu mentaire Retourdie over mij is gemaakt. Maar voor mezelf ver dwijnt die val verder en verder naar de achtergrond. Soms denk ik er nog wel eens aan, maar ei genlijk ben ik er niet meer mee bezig. Ook vandaag niet." Poels is vooral bezig met het he den. „Dit is voor mij een nieuwe ploeg en daarin moest ik me op de eerste plaats bewijzen. Nadat Michal Kwiatkowski na de eerste rit al had aangegeven niet voor het klassement te willen rijden, kreeg ik mijn kansen. Ook van daag. Ze zouden voor Michal en voor mij rijden." Poels kon gisteren aan de slag na dat op de slotklim naar het heilig dom Arrate leider Alberto Conta- dor en diens uitdager Alejandro Valverde het vuurtje hadden aan gestoken. Poels reed het gat dicht en vervolgens probeerde hij zelf enkele keren weg te komen. „Con- tador en Valverde keken voortdu rend naar elkaar. Daar wilde ik graag van profiteren." Hij kwam voorop met enkele renners en ging toen nog maar een keer. „We hadden een gaatje en ik dacht: al les of niks nu." De Limburger weekte zich los van iedereen, pakte tien seconden en keek voortdurend achterom. Alsof hij zijn eigen ogen niet kon geloven. „Dat was het niet denk ik. Ik ben wel eens vaker met Con- tador en Valverde omhoog gere den. Alleen kon ik ze nog nooit eerder kloppen. Ik denk dat dat achterom kijken gewoon bij mijn manier van rijden hoort. Ik zoek de zekerheid dat ik het ga red den." Hij kijkt alleen niet om naar het verleden, zegt-ie. „Dit is een heel mooie overwinning. Dit is abso luut de belangrijkste zege uit mijn carrière. Maar deze zége is ook vooral belangrijk omdat ik de ploeg heb laten zien wat ik kan." MIDDELBURG - Marco Minnaard lijkt de griepaanval die hem an derhalve week geleden dwong af te stappen in de Ronde van Catalo- nië te hebben afgeslagen. De prof wielrenner uit Wemeldinge vero verde gisteren in de vierde etappe van het Circuit de Sarthe de berg trui. Minnaard pakte dinsdag in de eer ste etappe van de rittenkoers in Zuid-West Frankrijk al de nodige punten tijdens een lange ontsnap ping en deed dat gisteren in etap pe nummer vier op dezelfde wij ze weer. De ontsnapping hield net als maandag geen stand tot het eind, maar daar had de renner van de Belgische Wanty-formatie geen moeite mee. Minnaard heeft 21 punten vergaard in het berg- klassement, evenveel als de Belg Thomas Sprengers. Vandaag is de laatste etappe, Daarin zijn nog twee keer punten voor de berg trui te verdienen. I Verkrijgbaar in de AZ-verdediger Mattias Johansson duelleert met Miralem Sulejmani, de ex-Ajacied die nu in dienst is bij Benfica waarmee hij later deze maand de halve finale van de Europa League speelt, foto VI Images door Natasja Weber EINDHOVEN - Ranomi Kromowidjo- jo wordt niet vaak verslagen. Maar als het een keer gebeurt, dan graag in een wedstrijd waar de prijzen niet worden verdeeld. Op de Swim Cup in Eindhoven kreeg Kromowid- jojo gisteravond op de 50 meter vrije slag een tikje van Sarah Sjöström. Poels laat ploeg zien wat hij kan door Ad Pertijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32