1 ri rfTm rr» f Schrijver combineert historie en IdllgZiclcllll dl informatie in boek ove Domburg Run op tickets Vestrock vanwege Limp Bizkit Timmerman Boogert gewond na instorting --- g-"a£i£aa J 66 Het boek is een mix tussen een historische uitgave en een WALCHEREN 27 Schoonen Elektra failliet verklaard Zeeuwen naar Clubheldendag Jongen (13) opgepakt voor brandstichting Ef -r Broeke die in zijn toelichting laat blijken dat een bruggetje van de natuur naar het weer en het kli maat snel gemaakt is. Vogels spot ten is Broeke niet vreemd. Hij deed vroeger op weerschepen op de oceaan al vogelwaarnemingen. En de opvarenden krijgen meteen wat mee over de geschiedenis van de Deltawerken. Na een half uurtje varen zien de mensen met verrekijkers een handjevol zeehonden liggen. De dieren zijn niet gek. Ze zoeken een plekje midden op de plaat, aan de rand van een van de twee kreken. Dan kunnen ze bij onraad snel in het water duiken. Bruinvis sen laten zich die woensdagavond René van den Berge is geboren op Zuid-Beveland, maar woont in Bergschenhoek in Zuid-Holland. Vorig jaar kwam er ook al een boek van zijn hand uit over Oost kapelle. Van den Berge: „Als ik op vakantie ben in binnen- of buiten land dan koop ik graag een boekje over die plek als souvenir. Toen ik Oostkapelle twee jaar geleden be zocht, kon ik nergens zoiets vin den. Toen is het idee ontstaan om zelf iets te maken." Van den Berge werkt als onderne mer en heeft daarnaast een eigen uitgeverij. Daarvoor heeft hij ja renlang in de erfgoedsector geze ten. Zijn interesse voor geschiede nis is altijd gebleven en daarom informatiegids was het zeker geen straf voor hem om onderzoek te doen naar de his torie van Oostkapelle en daarna Domburg. „Iedereen weet wel dat het dorp in de Tweede Wereldoor log heeft geleden, maar niet dat bijna de hele dorpskern is vernie tigd en dat er bij beschietingen 48 mensen zijn omgekomen. Er heb ben daar dus echt zware gevech ten plaatsgevonden en dat zal niet iedereen zich realiseren." Het boek is volgens Van den Ber ge primair bedoeld voor inwo ners, maar er staat ook veel bruik bare informatie in voor toeristen en bezoekers. „Ik heb een mix ge maakt tussen een historische uit gave en een informatiegids. Daar mee hoop ik ook in de behoefte niet zien. Die komen vooral bo ven water bij rustig weer en wei nig golven. Het keerpunt van de vaartocht, de schelpenberg, komt in zicht. Die schelpen zijn daar door stroming en wind aange voerd. Paul Begijn van Natuurmo numenten vertelt dat de meters hoge berg een paar jaar geleden nog hoger was. Nu verplaatst de berg zich langzaam in westelijke richting. Dat zou een prima plek geweest zijn om voet aan land te zetten. Dat idee blijft toch trek ken. Gedachten aan ]an Wolkers op Rottumerplaat in 1971 doemen op. Ook die zandplaat is trouwens zo goed als weggespoeld. Een doemscenario. MIDDELBURG - Het installatiebe drijf Schoonen Elektra in Middel burg is failliet verklaard door de rechtbank Zeeland-West-Bra bant. Bij de onderneming zijn zeven mensen in dienst. Oorzaak van het faillissement is de malaise in de bouw. '„Verder wordt onderhoud aan in stallaties uitgesteld waardoor het aantal opdrachten verder achter uit is gegaan", aldus curator Jeroen de Waard uit Goes. Het is volgens De Waard nog te vroeg om een uitspraak te kunnen doen over de toekomst van Schoonen Elektra. „Of een doorstart van het elektro- nikabedrijf nog mogelijk is, weet ik niet'" laat De Waard weten. „Overnamekandidaten hebben zich tot op heden nog niet ge meld. Ik hoop daar over een week meer duidelijkheid over te kun nen geven." van toeristen te kunnen voorzien en daarom laat ik het nu ook in het Duits vertalen." In het boek worden de kerken in het dorp beschreven, maar ook het Badpaviljoen en Badhotel, de watertoren, kunst en cultuur, maar ook de zee en stranden en natuurgebied de Manteling. Van den Berge is nog niet klaar met schrijven over Zeeland. Hij heeft concrete plannen voor een boek over de Kop van Schouwen en ook Zoutelande is in beeld. „Ik heb nog altijd een bijzondere be langstelling voor Zeeland." MIDDELBURG - Drie Zeeuwen heb ben deze week de Clubheldendag in de Kuip in Rotterdam mogen meemaken. Het gaat om P. Cevaal uit Middelburg van Sjoelvereni ging EMSV, Jacob Korsuize uit 's-Gravenpolder van S.V. Apollo '69 en Leon Quik van Sportcombi- natie Nieuwerkerk. Ze kregen dit uitje vanwege al het vrijwilligers werk dat ze voor hun club doen. Marcel Verhaar van Vestrock schat dat twee derde van de kaar ten voor het festival, dat dit jaar voor het eerst op zaterdag en zon dag is, zijn verkocht. Voor Vest rock Junior, dat op vrijdag plaats vindt, is nog ongeveer de helft van de kaarten beschikbaar. Vooral sinds bekend werd dat Limp Bizkit naar het festival komt, ziet Verhaar een fikse toena me van het aantal online verkoch te kaarten. Dat geldt ook voor de camping. Opvallend is dat er veel boekingen van buiten de lands grenzen zijn. Volgens Verhaar zijn er vanuit Engeland, Duits land, Frankrijk en Italië kaarten gekocht. „Zelfs in Rusland staan we nu op een of andere website", lacht Verhaar. In 2011 en 2012 was het festival on geveer drie weken van tevoren uit verkocht, terwijl dat vorig jaar en tijdens de eerste editie (2010) op de festivaldag zelf gebeurde. ARNEMUIDEN - Een 13-jarige jon gen uit Arnemuiden is donderdag ochtend aangehouden op verden king van brandstichting. De politie verdenkt de jongen er van dat hij twee weken geleden een bouwkeet aan de Koren bloemlaan in brand heeft gesto ken. De bouwkeet brandde geheel af. Een nabij gelegen loods raakte ook beschadigd door het vuur. De jongen is voor verhoor meege nomen naar het politiebureau en vervolgens in verzekering gesteld. Hij zit momenteel in het politie cellencomplex Torentijd in Mid delburg. De gewonde, een man uit Tholen, is met diverse botbreuken naar het ziekenhuis in Rotterdam over gebracht. Hij verkeert niet in le vensgevaar. Bouwbedrijf Boogert is in Dirks land bezig met de sloop van 27 nieuwbouwwoningen. De wonin gen zijn met te korte heipalen ge bouwd, waardoor sommige hui zen gingen verzakken. Na onder zoek is besloten dat sloop en her bouw een betere optie is dan her stel. Het ongeval gisteren gebeurde bij het verwijderen van dakelemen ten. Na het verwijderen van zo'n element raakte het casco insta biel, waarna de boel instortte. De werknemer kwam ten val. Colle ga's hebben hulp verleend en er zijn een ambulance en traumahe likopter ter plaatse gekomen. Het betreffende huizenblok is afgezet. De arbeidsinspectie doet onder zoek. Het werk aan de andere wo ningen kan worden voortgezet. VRIJDAG 11 APRIL 2014 - raasw - - V. gj «s - - SSaaaa^is j was» i De Roggenplaat in de Oosterscheldeschemering. Als er geen reddingsope ratie op gang komt verdwijnt de plaat langzaam maar zeker in de golven. foto Rerié Schrier door Wendy de Jong DOMBURG - „Van het modaine kuur oord dat Domburg ooit was, zijn veel tastbare zaken overgebleven, zoals het Badpaviljoen. Daar onder scheidt het dorp zich mee van an dere plaatsen", zegt schrijver René van den Berge over de plek waar hij een boek over schreef. Sinds gis teren is het verkrijgbaar bij boek handels en VW-kantoren. René van den Berge, schrijver René van den Berge voor het Badpaviljoen in Domburg, foto Ruben Oreel Het boek van René van den Berge is verkrijgbaar bij boekhandels en VW-kantoren in de omgeving. door Bob Maes HULST - Sinds de komst van de Amerikaanse megaband Limp Biz kit naar Vestrock (6, 7 en 8 juni) vo rige week bekend werd gemaakt, 1 heeft de kaartverkoop van het festi val in Hulst een enorme boost ge kregen. door Esme Soesman DIRKSLAND - In Dirksland is donder dagochtend een 20-jarige timmer man van het Oosterlandse bouwbe drijf Boogert gewond geraakt toen twee woningen aan de Honingeter instortten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27