Waarom kan klein ADRZ niet in Vlissingen? Een blowtje roken op straat is in Vlissingen straks verboden 24 uur van de CSW it Met zo'n verbod kun je ook echt iets doen, nu kunnen we het alleen vragen. 24 WALCHEREN VERENIGINGSGEBOUW De Arne zou gesloopt worden. Maar begin juni begint het verenigings gebouw aan een nieuw leven. Vanaf 42.450,- Dat is de vraag die raadslid Ank Muller (CDA) gisteren stelde in het debat over de zorg van het Ad miraal De Ruyterziekenhuis. „Dat is letterlijk de vraag die wij van ochtend aan het ADRZ hebben ge steld", antwoordde burgemeester Letty Demmers. „En daar hebben we geen antwoord op gekregen." Het Vlissingse gemeentebestuur had gistermorgen overleg met de ziekenhuisdirectie over de berich ten dat het nieuw te bouwen zie kenhuis veel kleiner wordt dan al tijd was voorgespiegeld. Zelfs in ziekenhuiskringen wordt nu ge sproken over een veredelde poli kliniek. „Er blijft een minimaal zieken huisje over", zei Mark Weug van de Lokale Partij Vlissingen. Die partij zou het liefst zien dat het Vlissingse gemeentebestuur af scheid neemt van het ADRZ en een ander zoekt om de zieken zorg op Walcheren te regelen. Zorgsaam uit Zeeuws-Vlaanderen bijvoorbeeld. „Het is eigenlijk niet normaal dat er straks geen ziekenhuis meer is", vond Weug. „Op Walcheren woont eenderde van de Zeeuwse bevolking." Het overleg met het ADRZ heeft niet meer opgeleverd dan de af spraak dat er voor de zomer meer duidelijkheid moet komen. Dat is logisch, vond Demmers, want er zijn nog geen nieuwe colleges. Demmers vertelde wel dat er nog geen overeenstemming is over de locatie, op de kavel bij de Mortie- re die in eigendom is van Middel burg, maar op het grondgebied van Vlissingen ligt. Middelburg wil graag meer ontwikkelingen toestaan op de plek van de beoog de nieuwbouw bij de Mortiere dan alleen een ziekenhuis, om uit de kosten voor de aanleg van een weg te komen. Vlissingen wil dat niet toezeggen, omdat de raad daar faliekant tegen is. Installatie Techniek Niewenhuijse Totaal installateur voor alle installaties in uw woning ARNEMUIDEN - Grijs- en aardetin- ten. „Dat wordt de nieuwe kleur stelling", zegt Jaap van Belzen, ter wijl hij wijst naar de kleurstaal- tjes die aan de muur hangen. Van Belzen is één van de vrijwilli gers die al een maand bezig zijn met de grondige renovatie van verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden. Van Belzen is lid van vogelvereni ging Zanglust, de club die aan de wieg stond van het verzet tegen de sluiting van de veertig jaar oude huiskamer van Arnemui den. Zanglust hield er tentoonstel lingen, een paar keer per jaar zat de zaal vol vanwege de 'dorpsta- fel' en ook andere verenigingen hadden er hun thuisbasis. Er kwam een actiecomité, dat vervol gens een stichting werd. Sluiting kon ze niet voorkomen; op 1 ja nuari vorig jaar ging de deur dicht. Maar de sloop werd uit- en later afgesteld. De gemeente ging door de bocht en droeg het pand over aan de stichting. Het lukte om genoeg geld bijeen te brengen voor de renovatie. Elke dag is een clubje van gemid deld vijf, zes vrijwilligers aan het werk. Deze donderdagochtend zijn het lan Proost, Jan Marijs, Kees Schroevers, Jaap van Belzen en Ad van Glabbeek. De verbou wing wordt grondig aangepakt. De toiletten worden vernieuwd, het vezelplaten plafond vervan gen, er komen een nieuwe bar, nieuwe keuken, nieuwe verlich ting, nieuwe kozijnen en nieuwe beglazing. Kortom, de renovatie heeft veel meer om het lijf dan een nieuw likje verf. Tijdens de Arneloze periode moesten de verenigingen hun heil elders zoeken. Zanglust hield haar tentoonstellingen in sport hal De Blikken. „Dat ging prima hoor. Een mooie grote ruimte. Maar ja, hier hebben we alles bij de hand", zegt Ad van Glabbeek. In de ruimte onder het toneel laat hij de grote kast zien waar Zang lust binnenkort haar spullen kan opslaan. In die kelder staat ook de tafel waar het bouwcomité vergadert. De verenigingen kunnen na de heropening weer in De Arne hun bijeenkomsten beleggen. „We zijn hier weer echt op ons eigen. Het is in De Arne toch anders dan tussen de sportende mensen", legt Van Glabbeek uit. De Arne krijgt een beheerder die als zelfstandige de keuken/bar zal exploiteren. Wim Dodmond, be stuurslid van de stichting De Ar ne, verwacht dat het verenigings- gebouSw straks 1200 uur per jaar zal worden gebruikt. Niet alleen door de verenigingen. Ook parti culieren, instellingen en andere 'derden' kunnen De Arne afhuren om een activiteit te organiseren. door Nadia Berkelder Met dat verbod denkt ze de over last op straat beter te kunnen be strijden. „We hebben daar al eens eerder naar gekeken, maar toen kon het niet. Landelijk is het nu zo geregeld dat het wel kan", zegt Demmers. Aanleiding voor de maatregel in Vlissingen is de overlast rond de coffeeshop aan het Bellamypark. Omwonenden klagen daar over mensen die op straat hangen, over dealers en over het toegeno men verkeer. Een ruime week geleden is er een bijeenkomst geweest waarop be woners, de politie, de gemeente en de coffeeshop de situatie heb ben besproken. „Mensen vertelden daar dat ze last hebben van blowers in de ven sterbank", zegt Demmers. „Nu kunnen we wel vragen of die mensen willen vertrekken, maar met zo'n verbod kun je ook echt iets doen." De gesprekken waren construe- tief, vindt ook Gerard Aarden, de coffeeshophouder. „Iedereen luis terde naar elkaar, het was opbou wend. We hebben ook afgespro ken dat onze portier nog wat scherper zal opletten." Demmers heeft iedereen gevraagd om, op het moment dat men iets ziet, daar melding van te maken, zodat de overlast ook echt in kaart kan worden gebracht. „Mensen kun nen het zo ervaren, maar wij kun nen pas echt iets doen als we fei ten hebben", zegt ze. Aarden wil liever niet reageren op het blowverbod. „Er is een bepaal de tendens in dit land, het wordt allemaal wat repressiever, terwijl het in de rest van de wereld juist allemaal de andere kant op gaat. Dat komt bij ons misschien ook wel weer. Het lijkt me verstandig als ik er op dit moment niet te veel over zeg." door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Als het nieuwe Wal- cherse ziekenhuis dan zó klein wordt, waarom kan het dan niet ge woon in het oude gebouw aan de Koudekerkseweg blijven? Hier zij n we op ons eigen MIDDELBURG - Voor het goede doel hebben leerlingen van de CSW Van de Perre in Middelburg een nachtje doorgehaald. De eindexamencommissie had vijftien spinningfietsen opgesteld voor een 24-uurs spinningmarathon. Dat moest geld opleveren voor het Alpe d'HuZes-team van de CSW, dat zich inzet voor KWF Kankerbestrijding, foto Ruben Oreel www.hofstuyvesant.nl info@hofstuyvesant.nl 0113-639900 IEDERE ZATERDAG EN ZONDAG KIJKDAG VAN 11.00 TOT 15.00 UUR <X><P Havenweg 48b 4455 TG Nieuwdorp www.itn-nieuwdorp.nl door Theo Giele www.dorpshuisdearne.nl VLISSINGEN - Blowen op straat wordt verboden in Vlissingen. Bur gemeester Letty Demmers wil een gemeentelijk blowverbod instellen. Letty Demmers, burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24