Kliekjesdag ZEELAND almanak Vuur verwoest dak en zolder Zeeland profiteert volgens nieuwe cijfers NVM niet mee van gemiddelde prijsstijging in Nederland. Mulder: meldt drugsoverlast ITSLAANDE BRAND - m^aar^ tempobeul MIDDELBURG - De prijzen van wo ningen in Zeeland blijven dalen. Dat blijkt uit de jongste cijfers van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Ten opzichte van het eerste kwar taal van 2013 is een gemiddelde woning in Zeeuws-Vlaanderen nu 6,1 procent minder waard. Bo ven de Westerschelde is de gemid delde woningprijs 3,2 procent la ger dan een jaar geleden. Lande lijk is de gemiddelde woningprijs met 1,2 procent gestegen. Dat is de eerste prijsstijging in drie jaar. De markt herstelt zich door toege nomen consumentenvertrouwen, betere economische vooruitzich ten en de lage hypotheekrente. Er zijn wel grote verschillen tussen woningtypes en ook tussen re gio's. In de Randstad en de regio's Arnhem en Eindhoven zijn hui zen gemiddeld duurder dan een jaar geleden. In een aantal platte landsgebieden zijn de huizenprij zen juist fors gezakt. Volgens de Zeeuwse NVM-voor- zitter Mark Faasse dreigt in Neder land een tweedeling te ontstaan tussen verstedelijkte gebieden en het platteland. „We lopen uit de pas met het Nederlandse gemid delde. De gemiddelde prijs van een huis in Nederland is 209.000 euro. Onder de Westerschelde is dat 163.000 euro en boven de Wes terschelde 177.000 euro." Hoewel het laatste kwartaal van 2013 hoopgevend was met een sterke stijging van de woningver kopen en aantrekkende verkoop prijs benoorden de Westerschelde (zo'n 10 procent hoger), is Zee land terug met de voeten op aar de. Faasse: „Eind vorig jaar dach ten we dat de crisis op de woning markt in Zeeland afgelopen was, maar niet alle factoren wijzen daar op. Een goede graadmeter daarvoor is de prijs per vierkante meter. Die daalt nog steeds. Dat houdt in dat je voor hetzelfde geld een grotere woning kunt ko pen, zeker op de dorpen waar ruim de helft van de woningen langer dan een jaar te koop staat." De Zeeuwse NVM-voorzitter stelt vast dat de prijsstijging in het laat ste kwartaal nu door de markt is gecorrigeerd. „Het eerste kwartaal is sowieso nooit de beste periode, maar we moeten ook beseffen dat er in Zeeland nog een stuwmeer aan woningen te koop staat. Hoe wel Zeeuws-Vlaanderen door de interesse van Belgen nog een steeds een goede woningmarkt kent, staat ook daar eenvijfde van de woningen al langer dan drie jaar te koop." Verkopers die hun huis snel willen slijten, moeten water bij de wijn doen. Faasse: „Alleen met een flinke prijsdaling worden woningen aantrekkelijk voor kopers en dan praat ik vooral over de dorpen." Het aantal woningverkopen in Zeeland is wel hoger dan begin 2013, maar iets gedaald ten opzich te van het laatste kwartaal. In Zeeuws-Vlaanderen werden 108 woningen verkocht: plus 22,7 pro cent ten opzichte van een jaar ge leden. In de rest van Zeeland wis selden 272 woningen van eigenaar (plus 53 procent). HULST - Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst roept de inwo ners van zijn gemeente op drugs overlast te melden. Aanleiding is de recente arrestatie van acht mensen die verdacht worden van dealen. Volgens Mulder is het onmogelijk om overal agenten in te zetten. De bewoners van de binnenstad zijn volgens hem de oren en ogen van de samenleving. Buurtbewo ners zijn bekend met de drugs handel. Zij noemen spontaan de Grote en Kleine Bagijnestraat, het 's Gravenhofplein en de bolwer ken. De concentratie van die tienjarige jongen afkomstig uit een klein dorp op Schouwen-Duiveland laat met enige regelmaat zwaar te wensen over. Zo ook, en dat zal er vast mee sa menhangen, zijn gehoor. Maar met zijn fantasie is gelukkig niets mis, zo bleek recent maar weer eens tijdens een gesprek aan de eet tafel. Toen zijn moeder aankondig de - na een weekend van feesten en overvloedige maaltijden - maandag maar eens een kliekjesdag in te voe ren, reageerde hij nauwelijks ver baasd. KiekjesdagGaan we foto's eten dan?" VRIJDAG 11 april 2014 verkent Huizenprijzen blijven zakken door Frank Balkenende Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Een woning aan de Baarsjesstraat in Mid delburg heeft gistermiddag grote schade opgelopen door een uitslaande brand. Het dak en de zolder gingen verlo ren. Ook de naastgelegen woningen liepen rook- en water schade op. Er raakte niemand gewond. De brand ontstond rond kwart voor vier op de bovenste verdieping. De vlammen sloegen al snel uit het dak. De brandweer moest zich met een stormram de toegang ver schaffen tot de woning. Het vuur sloeg via het dak door naar de buren. Met inzet van onder meer een hoogwerker werd het vuur bestreden. De Poelendaeleweg was vanwe ge de brand enige tijd afgesloten, foto Ron Vermeulen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21