Marktdag jonge ondernemers Zeeuwse huizen Fel verzet tegen Duits tolplan minder waard Wonen Geen belangstelling voor voortzetting veer Westerschelde STUDENTENBEDRI Tijdloos textiel Wind van zee, 13° VRIJDAG 11 april 2014 MIDDELBURG - Het is onzeker of er na 31 december nog een fiets-voet- veer vaart tussen Vlissingen en Breskens. Die datum loopt de con cessie voor de openbare veerver- binding af. Tot gisteren kon op de nieuwe vergunning worden inge schreven, maar er hebben zich geen gegadigden gemeld. De aanbestedingsprocedure is be gin dit jaar in de markt gezet. Be drijven werden uitgenodigd de ex ploitatie voor een periode van vier jaar op zich te nemen. De pro vincie zegt in een korte, schriftelij ke reactie zich ervan bewust te zijn dat het 'om een kleine markt gaat, waarop weinig spelers actief zijn'. Gedeputeerde Staten over leggen dinsdag over de situatie en de verdere mogelijkheden. Dat zou kunnen inhouden dat er een nieuwe procedure wordt begon nen, tegen voor de markt gunsti ger condities. Ook zou de provin cie rechtstreeks met rederijen kunnen onderhandelen over een overname. Op die mogelijkheid heeft gedeputeerde George van Heukelom al eerder gezinspeeld. De veerdienst wordt momenteel geëxploiteerd door Veolia. De ver voersmaatschappij heeft aangege ven alleen verder te willen praten over een verlenging van de conces sie tot 2017, wanneer daar mini maal 1,7 miljoen extra aan tege moetkoming in de onderhouds kosten tegenover staat. „En dat gaan we dus niet doen", zei de ge deputeerde september vorig jaar in een commissievergadering. Provinciewoordvoerder Ingrid Martens noch concessiemanager Jan-Kees Korteweg van Veolia kan op dit moment garanderen dat de veerdienst na de jaarwisse ling nog vaart. „Misschien wil Veolia het toch nog een jaar doen. Alle opties liggen nu weer open", zegt Martens. Korteweg laat zich vooralsnog niet in zijn kaarten kij ken en verwijst voor een reactie naar de provincie. Wel wil hij kwijt dat de nieuwe voorwaarden waaronder de twee veerboten van de provincie in de vaart moeten worden gehouden, 'niet vergelijk baar zijn met de huidige condi ties'. „De dienstregeling wordt in principe vrijgelaten. Daar zit de crux ten opzichte van het bestaan de contract", aldus Korteweg. „Blijkbaar heeft het bestek geen toegevoegde waarde voor deze kleine markt. Wij wachten nu ge woon op de vervolgstappen van de provincie." MIDDELBURG - Zeeuwse huizenbe zitters merken niets van de ge middelde prijsstijging in Neder land. Sterker nog, de prijzen van woningen in Zeeland blijven da len. Dat meldt de makelaarsvereni ging NVM. Een gemiddeld huis in Zeeuws-Vlaanderen is 6,1 pro cent minder waard ten opzichte van het laatste kwartaal van 2013. Boven de Westerschelde daalde de woningprijs met 3,2 procent. Volgens minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastructuur, WD) is het tolvignet mogelijk in strijd met Europese regels. Die be palen dat lidstaten alleen vervoer mogen 'beprijzen' als dit niet leidt tot discriminatie. Duitse au tomobilisten hoeven niet extra te betalen. Zij krijgen de kosten van het vignet vergoed via de belastin gen. De Duitse verkeersminister Dobrindt zegt voor de zomer met een wetsvoorstel te komen. In zijn ogen is tolheffing een vorm van 'gerechtigheid', omdat buiten landse automobilisten nu niets be talen voor het gebruik van de Au tobahn. Volgens de ANWB is dat niet waar: alleen al aan accijnzen op brandstoffen brengen buiten landse auto's jaarlijks 230 miljoen euro op. De ANWB vindt het tol plan 'een onacceptabele inper king van het vrije verkeer in Euro pa', dat Duitsland waarschijnlijk ook geld gaat kosten. „Nu is Duits land bij ons vakantieland num mer 1, met een jaarlijkse beste ding van 750 miljoen euro", zegt een ANWB-woordvoerster. Dat zou vanaf 1 januari 2016 weieens een stuk minder kunnen worden. DE STELLING UW MENING 477 reacties Ik kom nooit in de kerk EENS ONEENS door Marcel Modde pagina 23: commentaar Toekomst fastferry onzeker MIDDELBURG - Geld verdienen met een eigen bedrijf kan al in de studenten tijd. Dat bewijzen Jurian van der Hart (18) uit 's-Gravenpolder (links) en Sander Eggebeen (19) uit Goes. Ze hebben dé oplossing voor een rommelige auto. „Met de stayhold kunnen dingen niet meer schuiven in de kofferbak", zeggen de mbo'ers van het Hoornbeeck College in Goes. Studentenbedrijven uit heel Zeeland presenteerden zich gisteren in Middelburg, foto Lex de Meester pagina 22/23: Duurzaam, voor het goede doel of heel handig JSI» pagina 2,3 en 21: Meer nieuws door Sandra Donker en Niek Opten DEN HAAG - Nederland overweegt naar de Europese rechter te stap pen als Duitsland het plan voor tol heffing voor personenauto's op snelwegen doorzet. Gisteren maak te de Duitse regering bekend dat vanaf 1 januari 2016 alle buiten landse bestuurders van personen auto's tol moeten gaan betalen. Ik betaal graag meer voor het fiets- voetveer Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1