Rutte weer naar China Relatief veel vrouwelijke ministers BINNENLAND 7 Herdenking in Alphen a/d Rijn Lentelezingen 2014 Miljoenenclaim tegen ASR De Raad van Europa stemt vandaag over een resolutie die moet voorkomen dat kinderen in sektes terecht komen. UCR 0 PZC EJuj Supervoordelige busreizen Aanleiding voor de resolutie is de kindermishandeling bij de sekte Twelve Tribes in Duitsland. In no vember viel de politie in Beieren een paar locaties van de groep bin nen. Kinderen, die bij de sekte thuisonderwijs volgen, kregen lijf straffen voor onschuldige dingen als een vliegtuig imiteren. Een un dercoverjournalist maakte beel den van tientallen kinderen die met een stok werden geslagen, waarop de politie in actie kon ko men. De Franse parlementariër Rudy Salles kwam daarop met een plan om minderjarigen beter te be- ALPHEN AAN DEN RIJN - In Alphen aan den Rijn is gisteren herdacht dat drie jaar geleden Tristan van der Vlis in winkelcentrum de Rid derhof een bloedbad aanrichtte. Van der Vlis schoot zes mensen dood en pleegde daarna zelf moord. Bij een gedenkteken wer den bloemen gelegd, onder meer door de winkeliersvereniging van de Ridderhof. schermen tegen sektes. Het wordt vandaag besproken en ter stem ming voorgelegd aan de parle- mentsraad van de Raad van Euro pa (RvE) in Straatsburg. Het plan van Salles is controversi eel omdat het volgens tegenstan ders raakt aan de vrijheid van godsdienst en onderwijs. Een paar punten uit zijn voorstel: de opzet van regionale of nationale centra om de bevolking te infor meren over sektes. Meer gods dienst- en filosofïeonderwijs op scholen. Zorgen voor strikte en ef fectieve handhaving van privé-on- derwijs, waaronder thuisscholing. Ook moeten traditionele kerken gaan fungeren als opvanghuizen voor uittreders. Overheden moe ten hen daarvoor compenseren. Nog een laatste omstreden idee: rechters en aanklagers doordrin gen van het gevaar van sektes. Maar allereerst moet er meer dui delijkheid geschapen worden rond sektes, vindt Sallés. Want de RvE-lidstaten hebben allemaal verschillende standaarden. In Frankrijk, België en Luxemburg zijn wetten aangenomen die 'mentale manipulatie van zwakke ren' aanpakken. In andere landen - waaronder Nederland en Dene marken- is er nauwelijks over heidsbemoeienis met sektes. In die landen is zelfs niet eens hel der hoeveel sektes er exact zijn. Reden voor Salles om vooral op te roepen tot meer overheidsonder- zoek. Strafrechtjurist Ticho van Berkel onderzocht voor zijn masterscrip- tie aan de Universiteit van Til burg de haalbaarheid en wense lijkheid van wetgeving voor sek tes. Bijvoorbeeld op basis van de Belgische wet. Zijn conclusie: wet geving is niet nodig als het op sek tes aankomt. Ten eerste omdat het juridisch bijna ondoenlijk is om vast te leggen wat een sekte is. Van Berkel: „Ook omdat we niet goed weten hoe groot de groep problematische bewegin gen is, kun je je afvragen of je door die hele molen moet gaan." Hij denkt ook dat het huidige strafrecht afdoende is om eventue le misstanden aan te pakken. DEN HAAG - Begin volgend jaar gaat premier Mark Rutte op nieuw met een handelsmissie naar China. Dat zei minister Li- lianne Ploumen voor Buitenland se Handel woensdag in de Twee de Kamer. Eind vorig jaar bracht Rutte ook al een bezoek aan het land. De Chinese president Xi Jinping bracht eind vorige maand een staatsbezoek aan ons land. Xi zei toen te hopen dat Nederland een voortrekkersrol blijft spelen in de betrekkingen tussen China en de Europese Unie. Tijdens het bezoek van Xi aan ons land werd voor 1,5 miljard euro aan contracten gesloten. Er wer den achttien overeenkomsten ge sloten. Minister Ploumen reist, vooraf gaand aan het bezoek van Rutte, in het najaar opnieuw naar China. LONDEN - In vergelijking met ande re Europese landen heeft Neder land relatief veel vrouwelijke mi nisters. Hier zijn vijf van de elf mi nistersposten bezet door vrouwen (46,7 procent) en daarmee heeft Nederland bijna het dubbele van het Europese gemiddelde. Dat blijkt uit een inventarisatie in de Britse krant The Guardian. 16 april: Prof. dr. Rosi Braidotti Zweden spant met 56,5 procent de kroon en ook Finland en Frank rijk doen het iets beter. Neder land komt op de vierde plek van de 28 onderzochte landen. AMSTERDAM - De Stichting Woe- kerpolisproces heeft namens gedu peerde klanten een miljoenclaim neergelegd bij ASR verzekerin gen. Volgens de stichting ver kocht de verzekeraar via Stad Rot terdam en Woudsend beleggings verzekeringen met verzwegen en onduidelijke kosten. Het zou gaan om zo'n 600.000 beleggingsverze keringen die vanaf begin jaren '90 tot en met 2006 onder de naam Waerdye zijn verkocht. MJllimUJIlUJJMtlM Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 DONDERDAG 10 APRIL 2014 'Sekte is schadelijk effeweg.nl voor kinderen' door Koen Verhelst STRAATSBURG - Kinderen moeten in Europa beschermd worden te gen schadelijke sektes. Dat is de in zet van een ontwerpresolutie waar over de Raad van Europa vandaag stemt. University College Roosevelt en Universiteit Utrecht "What is human about the Humanities today?" De lezing begint om 19.30 uur in het voormalige Stadhuis in Middelburg. Er zijn geen kosten aan verbonden. Aanmelden via infodesk@ucr.nl, tel. 01 18-655500. Kijk voor het programma op www.ucr.nl. De Lentelezingen worden georganiseerd door University College Roosevelt samen met de Universiteit Utrecht, de PZC, Studium Generale Zeeland en het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Universiteit Utrecht Singlereis Halle Lille, Brugge en Gent "a»af 5 daagse busreis Vertrek: 19, 26 mei, 4, 25 aug, 29 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijtbuffet, dinerbuffet, stads- rondrit en -wandeling Halle o.l.v een gids, vervoer per touringcar Geen 1-persoonskamertoeslag! *a«af 3 daagse busreis Vertrek: 25 apr, 15, 29 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt buffet, vervoer per touringcar Andorra en Barcelona Salzburgerland 10 daagse busreis Vertrek: 26 apr, 9 mei, 8 sep, 13 okt Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. een gids, vervoer per touringcar 8 daagse busreis Vertrek: 26 apr, 23 mei, 1 sep, 18 okt Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, welkomstdrankje, 1x lunch pakket, gebruik sauna, stoombad en fitnessruimte, vervoer per touringcar 26 apr van 469r- voor 429.- 439,- 23 mei Krakau 'Florence van Polen ^0^ Ëk - 8 daagse busreis Vertrek: 5 mei, 4 jul, 8 aug, 1 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, Stadswandeling Krakau o.l.v. een gids, vervoer per touringcar Zwitserse Alpen met bus en trein 11 daagse busreis Vertrek: 9, 23 mei, 13 jun, 12 sep, 17 okt Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, gebruik van zwembad, vervoer per touringcar 10 daagse busreis Vertrek: 26 apr, 2, 30 jun, 28 jul, 11 aug, 8 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, stadsrondrit Brig met Simplon Express, treintje van Tasch naar Zermatt v.v., vervoer per touringcar 15 daagse busreis Vertrek: 28 apr, 9 jun, 25 jul, 8, 29 sep, 20 okt Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, diverse stadstours o.l.v. een gids, vervoer Vertrekgarantie o.a 26 apr. 2, 30 jun! B 1 Vertrekgarantie o.a.: 28 apr. 9 jun! l®WI8Wi Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserverings- kosten per boeking. Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen, (boot)overtochten en met begeleiding u door de chauffeur, tevens reisleider. Verzorging is per reis verschillend. Reizen t/m 5 dagen worden uitgevoerd met Tourist Class touringcars. Reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars. Tijdelijke /ttt kortingen of blijvende prijsverlagingen zijn niet geldig op bestaande boekingen gemaakt buiten de kortingsperiode. ----- SSgVt GRATIS BROCHURE 2014 Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen o Fietsreizen o Stedenreizen Naamdhr/mevr Adres Postcode Tel. Nr Plaats - E-mail - Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778,7700 VG Nieuwleusen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7