van toeschouwer tot speler in de landsfinale SPORT 35 44 Dat jaar bij Push was heel leerzaam. Ik moest belangrijk zijn en dat lukte Foto's gezocht zwemtochten Westerschelde Kustmarathonfïlm draait in FiZi De film Zandlopers over de Kustmarathon wordt zon dag vertoond in filmtheater FiZi in Zierikzee. De film geeft de kijker een kijkje achter de schermen van de zwaarste marathon van Ne derland. Ook worden twee lopers en een vrijwilliger ge volgd tijdens de marathon. De voorstelling begint om 14.00 uur. Naast Zandlopers wordt ook de film Strao ge draaid die gaat over het paar- denevenement op Schou wen. Achilles Veen-Hoek op live-blog PZC Zaterdag speelt Hoek de uit wedstrijd tegen Achilles Veen. Afhankelijk van het re sultaat van de concurrentie is het mogelijk dat de Zeeuws-Vlaamse club die dag kampioen wordt van de hoofdklasse B. Op de site van de PZC kunt u alles over die wedstrijd volgen via het live-blog. Arsenal School te gast bij Jong Ambon Op maandag 5 en dinsdag 6 mei is Jong Ambon gastheer voor de Arsenal Soccer School Nederland. Tijdens een voetbaltweedaagse krij gen jeugdvoetballers trai ning volgens de 'Arsenal-fi- losofie'. De inschrijving is open voor F- tot en met C-jeugd. Meer informatie op: www.arsenalsoccer- schoolsnederland.nl terverdediger. „De plaats maakt me niet uit. Als ik maar speel. Het ging best goed." Hoe ziet haar toekomst eruit? „Ik zit voor mijn eindexamen. Ik weet nog niet welke richting ik opga." Ze droomt van een debuut in de BeNe league, de vrouwen Thijs Bams, 'Bamsie', ooit begon nen bij HC Nuth, was op jonge leeftijd veelbelovend. De geboren Limburger maakte deel uit van de nationale jeugdteams. Niets leek een mooie hockeycarrière in de weg te staan. Bij OZ kreeg hij al vroeg kansen. Op zeventienjarige leeftijd debuteerde hij onder Ro ger van Gent op het hoogste ni veau. In z'n tweede duel scoorde hij zelfs, toevallig tegen Bloemen daal. „Sindsdien is er een hele lan ge droogte", verzucht Bams. Goal competitie met betaald voetbal clubs uit Nederland en België. Ze ziet FC Twente wel zitten, waar ze een aantal dagen op trainings stage gaat. „Het lijkt me een mooie club." Dennis de Nooijer, die volgend seizoen de B-jeugd van Twente nummer twee in de hoofdklasse is er tot op heden nooit gekomen. De ontwikkeling stokte. Na Van Gent werd Sjoerd Marijne coach bij OZ. Geen fijne periode, voor de hockeyer. Veel woorden wil hij er niet aan vuil maken ('het was klote'). Bams behoorde wel geregeld tot de selectie, maak te play-offs mee, maar de gewens te progressie bleef uit Bij de perio de Marijne wil hij liever niet te lang stilstaan. Al proefje aan alles dat het met een andere begelei ding in zijn ogen anders had kun nen lopen, beter wellicht. Oranje? „Wie weet." De komst van Michel van den Heuvel vorig seizoen, was een ver ademing. Het werd een gevalletje: één stap terug, twee stappen voor waarts. De oefenmeester stuurde Bams naar Push, een niveau lager. Niet om van de roodharige all- rounder af te zijn, maar om hem vlieguren te laten maken. „Dat sei zoen bij Push was heel leerzaam. onder zijn hoede heeft, advi seert haar een meisjesteam op een hoger niveau. „Het beste zou bij Twente zijn. Dan moet ze tot de beste zeven speelsters van het Beloftenteam behoren, zodat ze kan meêtrainen met de eerste selectie. Het moet ook sa- Ik moest belangrijk zijn voor mijn ploeg. En dat ben ik ook ge weest." Bams bleef welkom op OZ, trainde wekelijks een keer met z'n oude ploegmakkers mee. De heenzending heeft hij dan ook nooit beschouwd als een bre vet van onvermogen. „Michel heeft altijd het vertrouwen in mij uitgesproken." Begin dit seizoen werd Bams weer ingelijfd bij de Eindhovense topclub. Hij maakt z'n minuten, elke week. Het ene duel wat meer dan het andere. Meestal als spits, een enkele keer in de andere li nies. Hij is realistisch over zijn po sitie binnen de ploeg, die buiten hem en Niek van der Schoot lou- men gaan met haar studie." Haar ouders benadrukken dat de stu die op de eerste plaats komt. „Daarna kan ze altijd nog kijken hoe het met het voetballen gaat." Lisan hoort het aan en trapt nog maar eens de bal weg voor viervoeter Sem. ter uit (oud-)internationals be staat. „Ik weet dat voorin ieder een beter is dan ik. Maar Michel kan met mij wel alle kanten op, ik kan in principe op elke positie uit de voeten." De vorige landsfinale zag Bams als toeschouwer vanaf de tribune. „Toen heb ik af en toe gedacht: wat zou het mooi zijn als ik daar volgend jaar weer bij ben." De eer stejaars student aan de Sporthoge- school heeft enorm genoten van dit seizoen bij zijn oude, ver trouwde OZ en van de ontkno ping. En wat was hij zondag in het beslissende halvefinaleduel met Rotterdam dicht bij dat twee de hoofdklassedoelpunt. Zijn 'ijs- hockey-slapshot' werd ternauwer nood, onrechtmatig op de doellijn gekeerd. Het zou wat zijn ge weest... Bams verheugt zich op de finale, misschien wel meer dan wie ook. „Ik word heel enthousiast van zulke wedstrijden. Ik heb er zóveel zin in." MIDDELBURG - De organisatie van de Scheldebeker 2014, een zwem tocht van Vlïssingen naar Bres- kens, houdt van 26 mei tot en met 28 juli een fototentoonstel ling. De expositie zal zowel in Breskens als Vlissingen te zien zijn. In Vlissingen is de Galerie aan de Boulevard de locatie, ter wijl in Breskens nog naar een gale rie wordt gezocht. De Scheldebeker werd in 1964 voor het laatst gehouden en wordt nieuw leven ingeblazen in verband met het tweehonderdja rig bestaan van Zeeuws-Vlaande ren. De wedstrijd kent een lengte van 5,1 kilometer en wordt op 20 juli van Vlissingen naar Breskens gezwommen. De organisatie is voor de tentoonstelling nog op zoek naar foto's, herinneringen en krantenknipsels van de zwem tocht uit 1964, maar ook daarvoor. Mensen die materiaal hebben, kunnen dat versturen naar Luke Kuyper. Dat kan digitaal (Lu- ke.kuyper@zeelandsportenleisure ,nl) of per post: stichting Zeeland Sport Leisure, tav Luke Kuyper, Badhuisstraat 82, 4381 LV Vlissin gen. Wanneer de foto's per post worden verstuurd, dienen de con tactgegevens erbij vermeld te wor den, zodat de organisatie het ma teriaal kan terugsturen. DONDERDAG 10 APRIL 2014 I ZIERIKZEE MIDDELBURG MIDDELBURG Lisan van den Broek speelde tot nu toe zeven interlands, foto Peter Nicolai door Anneke Liebrand EINDHOVEN - Hockeyer Thijs Bams (21was vorig seizoen niet goed genoeg voor Oranje Zwart. Hij werd op een soort huurbasis bij overgangsklasser Push in Breda ge stald. Dit weekend kan de Eindho- venaar - térug in de hoofdklasse, térug in het t-shirt van Oranje Zwart - landskampioen worden in de play-offs tegen Bloemendaal. Thijs Bams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75