Ben Provoost op NK: acht partijen, acht remises SPORT 33 Hi Matthews wint sprint in Baskenland Michael Matthews heeft gis teren de derde etappe in de Ronde van Baskenland ge wonnen. De Australiër hield - na 194,7 kilometer de Frans man Kévin Réza (tweede) en de Pool Michal Kwiat- kowski (derde) in de sprint achter zich. De Spanjaard Al berto Contador gaat nog steeds aan de leiding, voor zijn landgenoot Valverde. Kwiatkowski staat derde. Dowsett wint tijdrit Omloop van Sarthe De Britse wielrenner Alex Dowsett heeft gisteravond de korte tijdrit in de Om loop van de Sarthe gewon nen. De specialist van Movi- start klokte 8.05,37 in de ra ce over 6,8 kilometer met start en finish in Angers. De Australiër Rohan Dennis werd op ruim vijf seconden tweede. De Litouwer Ramu- nas Navardauskas noteerde de derde tijd. Thomas Dekker was in de tijdrit op de zeventiende plek de beste Nederlander. Die positie bekleedt hij in het klassement ook, op 21 se conden van Dowsett. Wild wint eerste rit Energiewacht Tour Kirsten Wild heeft gisteren in Delfzijl de openingsrit van de Energiewacht Tour gewonnen. De renster van Giant-Shimano toonde zich na 93 kilometer de snelste in de massasprint en bleef daar bij de Britse Lizzie Armit- stead (tweede) en de Bel gische Jolien d'Hoore (der de) voor. Wild was vorig jaar goed voor vier van de zes ritzeges in de Groningse etappekoers. Domburg ZV wint regionale beker De zaalvoetballers van Dom burg ZC hebben gisteravond de regionale bekerfinale van de RZW veroverd. De ploeg versloeg in de Vlissingse sporthal Baskensburg het team van Groene Ster Ai met 3-2. Na een beginfase waarin het vooral aftasten was, opende Chiel Maranus na twintig minuten de score voor Dom burg. De 1-0 was tevens de ruststand. In de 30e minuut maakte Amine Elbekkaoui gelijk. Koen Minderhoud zet te de Domburgers daarna weer op voorsprong, waarop Roniël Uranie voor de 2-2 te kende. Een minuut voor tijd besliste Besar Xhohaj uit een vrije trap de wedstrijd in het voordeel van Dom burg: 3-2. Voor Groene Ster Ai was het de eerste verliespartij na 22 ongeslagen wedstrijden. Domburg speelt nu op woensdag 23 april om de Zeeuwse beker in sporthal de Vliegende Vaart in Ter- neuzen. Bondscoach Rob Clerc zag het met gemengde gevoelens gebeu ren. De voormalig wereldkampi oen denkt dat Provoost beter kan, maar vindt dat hij te voorzichtig is. In zijn jonge jaren durfde de Walchenaar het bord in brand te zetten. Voor het betere gooi- en smijtwerk moest je bij Bennie Pro voost zijn. Die tijden lijken echter voorbij. Provoost is een strateeg geworden. „Bennie durft niet meer te verliezen. Hij is rustiger geworden, helaas. Als je niet durft te verliezen, -durf je ook niet te winnen", aldus Clerc. Ben Provoost ziet dat anders. Op het NK is hij voorzichtig, erkent hij. „Als je goed begint, kun je risi co's nemen. Bij mij was dat niet het geval, dus speel ik voorzich tig. Ook in andere gevallen ga ik risico's uit de weg. Ik zet m'n par tijen strategisch op en ben op zoek naar voordeeltjes. Maar als die er zijn, ga ik er ook voor. Het voordeel van zo'n speelstijl is dat je weinig verliest en af en toe wint. Zo spelen de meeste top pers. Het betekent niet dat ik een saaie dammer ben." Provoost woont tegenwoordig in Amersfoort. Na het afronden van zijn studie sociologie ging hij als journalist aan de slag bij het Re formatorisch Dagblad, als redac teur binnenland. Het betekent dat dammen niet meer centraal in zijn leven staat. „Vroeger was het onbeperkt dammen. Nu kan dat niet meer. Ik heb me op dit NK nauwelijks kunnen voorbereiden. Tegen de toppers heb ik eerlijk ge zegd weinig wapens." Het NK leek voor Provoost deson danks goed te beginnen. In zijn eerste partij, tegen Jan van Dijk, stond hij totaal gewonnen. In de speelzaal in de kantine van een grote meubelzaak in Huissen zag de voormalige Zeeuw even door de bomen het bos niet meer en liet zijn opponent ontsnappen: re mise. Daarna volgden nog zes ge lijke spelen, met die tegen top pers Pirn Meurs en Alexander Bal- jakin als hoogtepunten. Clerc was er echter niet tevreden mee: „Het waren niet de meest in teressante partijen die Bennie speelde. Bennie heeft steeds met de handrem gespeeld. Dat kan wel zijn, vindt Provoost, maar ook zijn tegenstanders ne men weinig risico. „Iedereen is voorzichtig tegen mij", weet hij uit ervaring. „Auke Scholma was vandaag de eerste die iets onder nam." Het werd desondanks remi se, maar wel een met een plusje voor de Fries en een minnetje voor de Zeeuw. Scholma had toen de boeken werden gesloten drie stenen meer op het bord staan dan Provoost. Provoost heeft nog drie partijen te gaan op het NK. Voor een winstpartij zou Provoost mis schien toch wat meer notie moe ten nemen van de spreuken op de muur. Er hangen tal van onge vraagde adviezen. Wellicht heeft hij wat aan deze: Take chances, abandon all the rules, ditch the receipe, color outsite the lines. DONDERDAG 10 APRIL 2014 VITORIA-GASTEIZ ANGERS DELFZIJL VLISSINGEN door Koen de Vries HU1SSEN - Misschien had Ben Pro voost wat meer op het schildje moeten letten dat naast zijn bord aan de muur hing: Dare to dream, dare to try, dare tor fail, dare to succeed, stond erop. De 28-jarige dammer uit Aagtekerke ging in zijn achtste partij van het NK in Huis- sen wellicht iets te voorzichtig te werk. Tegen routinier Auke Schol- ma verplaatste hij zijn schijven vol gens de gebaande wegen, totdat hij op de 43e zet in de fout ging. Er was geen redden meer aan, leek het. Zijn Friese opponent ging ech ter ook in de fout en Provoost kwam met de schrik vrij: acht NK-partijen gespeeld, acht remi ses. 8 Koke viert zijn treffer tegen Barcelona in de kwartfinale van de Champions League. Het doelpunt van de middenvelder van Atletico bleek het enige van de wedstrijd waardoor de Madrilenen doorgaan naar de halve finales, foto Gregorio Lopez/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73