Erkende sportarts voorop in strijd tegen hardnekkig blessureleed Extra veel Zonkorting 6 BINNENLAND ETTEN-LEUR - „Tot en met het nachtkastje van Wesley en Yo lanthe hebben we ontworpen. Een complete villa met tien slaap kamers. Maar betalen, ho maar." Het Etten-Leurse bouwbedrijf STB Exclusive Projects wil geld zien van het beroemde echtpaar Wesley Sneijder en Yolanthe Ca bau van Kasbergen en dreigt met een rechtszaak. Volgens mr. Hans van Oijen, van Asselbergs Klinkhamer Advoca ten, weigert het management van de stervoetballer van Galatasaray en de actrice afspraken na te ko men. „Veel geld, dan praat je niet over een pot pindakaas." Directeur Jeroen Nuijten van de bouwonderneming baalt dat zon der opgaaf van redenen niet wordt betaald. Hij had van We sley en Yolanthe de opdracht ge kregen het huis op Ibiza van A tot Z te renoveren en aan te kleden. „Een villa bij Cala Tarida aan de westkant van Ibiza. In slechte* staat. Het komt uit de nalaten schap van de vader van Yo lanthe." Een compleet team uit Et- ten-Leur begon vorig jaar aan de klus, maar toen de VIPS begin dit jaar naar een nieuw management overstapten, hoefde het karwei in eens niet meer afgemaakt te wor den. „Echt heel vreemd, want We sley en Yolanthe waren tot dan erg tevreden", zegt de verbouwe reerde Nuijten, die uit nijdigheid de publiciteit zoekt. „We hadden misschien wel vier- vijfhonderd schetsen en ontwerpen klaar lig gen. Zijn met ons team minstens acht keer op locatie geweest op Ibiza en een paar keer bij Wesley en Yolanthe in Istanbul. Alles was voorbereid, tot aan de maat van de gordijnen, de plinten en het lampje op het nachtkastje toe." Het bouwbedrijf heeft inmiddels de rekening opgemaakt. Om priva- cyredenen wil Nuijten niet zeg gen hoe hoog de schadepost is. „Maar dit loopt eerder in de ton nen dan in de tienduizenden eu ro's." Hij heeft herhaaldelijk contact ge zocht met het management van 'De Sneijders', maar de betalingen blijven uit. De Etten-Leurse advo caat Hans van Oijen en juridisch adviseur Bram Moszkowicz zul len, als het niet tot een schikking komt, de juridische procedure be ginnen om de kosten te verhalen. Wesley en Yolanthe laten via hun management weten dat ze niet blij zijn dat Nuijten de publiciteit zoekt en dat ze een rechtszaak wel aandurven. Zij menen dat er geen sprake is van een overeen komst met STB om werkzaamhe den te verrichten. In 2010 kwam het paar in het nieuws omdat het de rekeningen voor zijn droombruiloft niet met een had betaald. zekerde zorg. Bruinsma: „En dat zal voorlopig niet veranderen, hoe belangrijk preventie ook is. Vaak zit het wel in aanvullende pakketten." In Nederland zijn op het moment 150 sportartsen actief. Daarnaast zijn er 28 jonge dokters in oplei ding tot sportgeneeskundige. Zij worden straks als volwaardige behandelaar beschouwd bij een groot aantal sportgerelateerde aan doeningen. Op dit moment werkt de VSG aan het opstellen van be- handelprotocollen, prestatie-indi catoren en een tariefstructuur. Nederland telt 150 sportartsen. Ook worden 28 jonge dokters opgeleid tot sportgeneeskundige Per 1 juli mogen sportartsen zich medisch specialist noemen. Vanaf 1 januari 2016 zit de zorg in het ba sispakket. Dan zijn sportartsen ge lijkgeschakeld met alle andere dokters. Voor de meer dan vier miljoen sporters die een goed be handelbare blessure oplopen op de velden, verandert er niet veel, zegt directeur Anja Bruinsma van de Vereniging voor Sportgenees kunde Nederland (VSG). „Maar voor iemand die na herstel van een kwetsuur of na een ernstige ziekte moeite heeft om weer te rug te keren als sporter, biedt de sportarts uitkomst. En ook vóór mensen die nooit veel aan sport hebben gedaan, maar die beseffen dat lichaamsbeweging kan bijdra gen aan een betere gesteldheid, kan het advies van een op sportge bied deskundig medicus van gro te waarde zijn." Veel van de diensten van sportart sen vielen tot nu toe buiten het verzekeringspakket. Wie met een blessure naar een sportarts ging en een MRI-scan wilde laten ma ken, moest voor die verwijzing eerst langs een andere dokter, of de nota zelf betalen. Ook adviezen van sportgenees- kundigen, die blessures en ziektes moeten voorkomen, zijn geen ver- Kras.nl/zonkorting of bel 0900-9697iscPm I Etten-Leurs bedrijf wil geld zien van Wesley en Yolanthe Sneijder Luchtfoto van de villa van Wesley Sneijder en Yolanthe Cabau van Kasbergen op Ibiza. Rechtsboven: een ontwerp voor een zwembad bij de villa. Rechtson der: het VIP-paar. door Robert te Veele en John Bas door Paulus Smits UTRECHT - Sporters - amateurs en professionals - kunnen binnenkort meer dan ooit rekenen op goede medische ondersteuning. Met de erkenning van sportgeneeskunde als medisch specialisme, opent mi nister Edith Schippers (WD, Volks gezondheid) de weg naar verdere professionalisering van deze nog re latief jonge medische richting. Boek nu met extra Zonkorting tot 100,- per persoon uw zonvakantie naar één van onze strandbestemmingen. Hierdoor profiteert u van een korting die kan oplopen tot 375,- per persoon! Deze Zonkorting is geldig t/m 16 april en geldt voor alle vertrekken t/m augustus. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds HHrAhHHHM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6