Museum is in Nieuwvliet helemaal op zijn plaats Veel aanvragen voor grotere groene bakken Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. ZEEUWS-VLAANDEREN 25 De suggestie om de Cadzandse Kamer, die vroeger in museum 'West-Zeeuws-Vlaanderen pre senteert...' in IJzendijke stond, naar het voormalig gemeentehuis van Aardenburg te verhuizen, vindt stichtingsvoorzitter Jenny Rosendaal niet zo geslaagd. „De Cadzandse Dracht werd vroeger vooral van Cadzand tot Nieuw vliet gedragen. Ook in Zuidzande en Oostburg gingen mensen in dracht gekleed. En natuurlijk waaierde de dracht uit, onder meer door huwelijken, tot plaat sen als Aardenburg, IJzendijke en Biervliet. Maar Nieuwvliet is een prima plaats om de dracht te pre senteren." De gemeente Sluis heeft in elk ge val alle vertrouwen in het mu seum. De stichting kreeg de ge meentelijke collectie aan kleder drachten in bruikleen en een een malige subsidie om de collectie te conserveren en een aantal kos tuums na te maken. Rosendaal: „We zullen ons vaker in kleding van het begin van de negentiende eeuw steken. De dracht was toen veel kleuriger dan het latere zwart, dat nu nog vooral bij de mensen bekend is." Op zolder is een grote collectie poppen te zien, die in allerlei Zeeuwse drachten - ook van de overkant - zijn gekleed. In de kel der zijn potten, pannen, stoven en een kleine karnkan te vinden. De kan werd in de oorlog ge bruikt om illegaal boter voor ei gen gebruik te maken. De stichting hoopt de komende.ja- ren ook de tuin in stijl in te rich ten. „Bomen, struiken en planten die van oudsher in het Land van Cadzand horen, willen we hier ook in de hof laten zien. Maar dat zijn wensen voor op termijn, dat kan nog wel een paar jaar duren." TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen is de voorbije dagen door in woners overstelpt met verzoeken voor grotere gft-containers en het gratis ophalen van grof snoeiaf- val. „Aanmelden kan nog steeds, maar de komende weken zitten de omruil- en ophaalrondes al tjokvol", laat gemeentewoordvoer der Daniël Rouw weten. Terneu- zen is voortrekker van een Zeeuw se campagne om gft-afval beter te scheiden van het restafval. Uit on derzoek blijkt dat de inhoud van een gemiddelde grijze container voor 35 procent uit groente-, fruit- en tuinafval bestaat. „Het omruilen van een groene bak voor een grotere versie (in middels 131 aanvragen) blijft ook na de campagne gratis. Het opha len van snoeiafval niet. Normaal gesproken krijgen we daar een paar verzoeken per week voor, maar nu zijn dat er al tachtig." De gemeente krijgt ook kritiek op de campagne. Rouw: „We horen vaak dat het gft-afval uiteindelijk toch weer bij het restafval terecht komt. Om te bewijzen dat dit niet zo is, houden we op een nog te be palen datum een excursie naar de afvalverwerker in Nieuwdorp." Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Hoge Kwaliteit tegen Lentemarkt met boeken en bloemen In multifunctioneel cen trum het Torentje is het za terdag van 11.00 tot 16.00 uur lentemarkt. Er staan kraampjes met onder meer boeken, bloemstukjes en streekproducten. En (ama- teur)kunstenaars, hobbyis ten en wafelbakkers bieden hun waren aan. Boekenmarkt Shakl voor kinderhulp De stichting Shaki houdt za terdag een boekenmarkt in het oude pand van Scalda aan de Tabakstraat in Hulst. Shaki staat voor Stichting Hulp aan Kinderen. Met de opbrengst steunt de stich ting organisaties en instellin gen die zich inzetten voor kinderen in binnen- en bui tenland. De boekenmarkt is van 9.00 tot 12.00 uur. Stjan ten Steene brengt De Dienstlift Als voorbereiding op deelna me aan het Eenakterfestival brengt toneelgroep St.Jan ten Steene zondag De Dienstlift op de planken. Het wordt een absurdistisch stukje toneel, vol met myste rie. De voorstelling begint om 14.30 uur in De Warande in Sint-Jansteen. Toegang is 2,50 euro. Sponsorwandeling vervolgde vrouwen Women to Women houdt za terdag een sponsorwande ling voor vervolgde christen vrouwen in Egypte. De orga nisatie ondersteunt wereld wijd christenen die wegens hun geloof worden ver volgd. De wandeling start bij de Zaamslagse protestant se kerk om 13.00 uur. De af standen zijn 2,5 of tien km. Lesbian Bed Dead treedt op in De Pit De punk-metalband Lesbian Bed Dead staat zaterdag op het podium van De Pit in Terneuzen. Daarnaast zullen ook 'lokale grootheden' als La Ventura, Tellurion en Endless Cycle acte de pre sence geven. Lesbian Bed Dead begint om 19.00 uur en toegang is gratis. 30+-party in De Brouwzaele De Brouwzaele in Terneu zen is zaterdag het toneel van een dertig plusparty. Dj Jurgen Buysrogge zal vooral dance-classics uit de jaren '80 en jaren '90 draaien. Het feest duurt van 21.00 tot 02.00 uur. Meer informatie over de kaartverkoop via www.face- book.com/dertigplusparty. DONDERDAG 10 APRIL 2014 De jonge moeder rust in de bedstee, terwijl haar pasgeborene in een eigen (draaibaar) bedje binnen handbereik ligt. foto Camile Schelstraete NIEUWVLIET - De Stichting tot Be houd van de Cadzandse Dracht heeft een perfect onderkomen voor haar collectie gevonden in Nieuwvliet. Het museum had van de stichting ook best in Cadzand mogen komen, maar een zoek tocht in dat dorp leverde de afgelo pen jaren niets op. door Raymond de Frel - Verbouwen - Renoveren - Groot en Klein onderhoud - Kozijnen en trappen - Ai uw hout kan op maat gezaagd en geschaaft worden - Isolerende beglazing - Inbraakveilig hang- en sluitwerk - Maken van tekeningen - Aanvragen bouwvergunningen ,11 Albert Ptesmanweg 2-A 4462 GC GOES 0113-216677 of 0113-561177 GROEDE HULST SINT-JANSTEEN ZAAMSLAG TERNEUZEN TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69