ZEEUWS-VLAANDEREN I fl* ja***'5 Achternaam 44 Ik reken er gewoon op dat wij in 2015 toch weer in aanmerking komen voor subsidie Brandstichting almanak Danspaardje in nieuwe tent Provincie betaalt alleen nog mee aan 'passend Zeeuws' en 29 Klokgelui sterft langzaam uit Gommert de eon begrip in DONDERDAG 10 april 2014 21 MIDDELBURG - Zo'n 20 tot 35 spor tevenementen in Zeeland moeten het vanaf volgend jaar zonder sub sidie van de provincie doen. De maatregel houdt verband met het extra pakket bezuinigingen en daarmee de aanscherping van de criteria waar het gaat om schaal grootte van de activiteiten. Dit jaar trekt de provincie ruim vier ton uit aan subsidie en spon sorovereenkomsten. In 2015 blijft die uitgave beperkt tot 341.378 eu ro, waarvan 126.378 aan subsidie. Uitgangspunt is dat het evene ment moet aansluiten bij sporten (strand-, wieier en watersport) die passen bij Zeeland. Dit heeft onder meer gevolgen voor het jaarlijkse Challenger Zeeland Ten nistoernooi in Middelburg. De provincie betaalt nog bijna 19.000 euro mee aan de editie 2014. Maar -voor volgend jaar gaat die kraan volledig dicht. Organisator Sander van Buren heeft zijn teleurstel ling daarover al uitgesproken, maar gaat niet bij de pakken neer zitten. In 2015 wil hij de Challen ger bundelen met een groots in ternationaal beachtennistoernooi op het strand aan de Vlissingse boulevard. „Dat past weer wél bij het DNA van Zeeland, dus ik re ken er gewoon op dat wij in 2015 toch weer in aanmerking komen voor subsidie", zegt Van Buren. Ondertussen zal hij een beroep moeten doen op de 120 commer ciële partners om het wegvallen de deel voor graveltoernooi in Middelburg op tafel te leggen. Bij verreweg de meeste andere evenementen die door het na drukkelijke 'Zeeuws DNA crite rium' in 2015 geen geld meer krij gen van de provincie, gaat het om aanmerkelijk lagere bedragen. In dat rijtje staan onder meer het Ne derlands kampioenschap dam men voor vrouwen, het HZ schaaktoernooi, de paardencon- coursen in Nisse en Nieuwland, het KNBB Masterstoernooi drie banden, de Dutch Open Super cross en de (halve) marathons van Renesse en Zeeuws-Vlaanderen. In de zogeheten beslisnota die Ge deputeerde Staten dinsdag heb ben vastgesteld, wordt benadrukt dat de inzet 'primair is bedoeld om Zeeland herkenbaar te profile ren als LandinZee!' Dat draagt niet alleen bij aan het imago van de provincie, maar brengt ook eco nomisch voordeel, is de gedachte. De co-financiering van de provin cie in de kernsportontwikkeling, wordt gehalveerd tot 75.000 euro. BRESKENS - De politie heeft een 28-jarige man uit Breskens aange houden op verdenking van brand stichting. Hij zou vorige week woensdag verschillende voertuigen aan de Dorpsstraat in zijn woonplaats in brand hebben gestoken. De ver dachte werd gisterochtend rond zes uur van zijn bed gelicht. Hij is door de politie in verzekering ge steld voor verder onderzoek. Soms is het opvallend hoezeer ach ternamen passen bij iemands be roep. Een timmerman die Spijker heet bijvoorbeeld. Of notaris De Klerk, bankdirecteur Pennings. Al tijd nog beter dan de voorzitter van een pïlotenclub die als Baksteen door het leven gaat, of een begrafe nisondernemer die luistert naar de naam Ben Kist. In de wachtkamer van de Zierikzeese kliniek ging het laatst over mooie combjnaties die, geheel en al op vrijwillige basis, ont staan uit huwelijken. Over meneer Almekinders die een groot naam bord naast de voordeur van zijn nestje met mevrouw Naaktgeboren had gehangen. Almekinders-Naakt- geboren dus. En inderdaad; het bleek een vruchtbare combinatie. Kok was Zeeland Vanaf2015 minder geld voor sport door Marcel Modde Sander van Buren Sta»oïvS Go®* Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - De dromedarissen, Andalusische paarden, lama's en Shetlandpo- ny's (inclusief een kruising tussen een pony en ezel) zullen er vast geen oog voor hebben, maar de mensen van Circus larz zijn maar wat trots op hun nieu we circustent. Ze bouwden de tent in Terneuzen voor het eerst op. Tot en met zondag zijn er dagelijks meerdere voorstellingen, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65