Anonieme melding misdaad helpt georganiseerde misdaad tegengaan Verslavingsproject in Coese Polder PLAMECO Veiligheid zaak gemeente BEVELANDEN en THOLEN 27 WindmolensNEE niet blij met aanwijzing door Rijk. Dat er gesproken wordt over algemene compensatie is een winstpunt ANNA JACOBAPOLDER - De aanwij zing door het Rijk van de Kram mersluizen als één van de elf plek ken waar een groot windmolen park komt, noemt Frank van Gen- nip van de stichting Windmo lensNEE 'beroerd'. De inspannin gen van de stichting uit Anna Ja- cobapolder zijn echter niet voor niets geweest. Het is, volgens Van Gennip, de eerste keer dat een algemene com pensatieregeling getroffen wordt. Windpark Krammer is, naast com pensatieregelingen voor bewo ners van het gebied, bezig met de oprichting van een windfonds. „Waarmee maatregelen kunnen worden getroffen die er voor zor gen dat het gebied, op een andere manier, toch aantrekkelijk blijft", licht Van Gennip toe. Op verzoek van de windparkorga- nisatie heeft de stichting eerder geïnventariseerd bij de achterban wat de wensen zijn. „En daar is goed naar geluisterd. Ze komen ons een eind tegemoet." Over het hoe en wat van de compensatiere geling houdt Van Gennip zijn lip pen stijf op elkaar. Maar dat er over algemene compensatie wordt gesproken, ziet Van Gen nip als positief. „Wij hebben pech, want wij krij gen de windturbines voor onze neus. Maar de compensatierege ling betekent wel dat er een be paalde som bovenop de ontwikke ling van een windpark op land komt. En als dat op een gegeven moment duurder wordt dan wind- parken op zee dan hebben we wel iets voor elkaar gekregen." Want Van Gennip is geen tegenstander van windmolens („mooie tech niek, er is veel kennis mee ge moeid") op zich. „Maar ik vind dat ze op plaatsen moeten komen waar mensen er geen last van heb ben." De vaststelling door het Rijk van de Krammersluizen als één van de elf grote windmolen- parkplekken maakt volgens de man achter WindmolensNEE al leen nog een beperkte beroepspro cedure mogelijk. Maar daarmee is de zaak op de Krammersluizen nog niet beslecht. „De milieueffec trapportage moet nog afgerond en de bouwvergunning aange vraagd. Dus er kan nog van alles gebeuren." Ook de compensatieregeling is nog niet in kannen en kruiken. De regeling wordt nog uitgewerkt en de stichting moet nog in over leg met de achterban. De toe komst van WindmolensNEE hangt nauw met de uitkomst van deze zaken samen. Wellicht gaat de organisatie zich in de toe komst inzetten voor een goede be steding van het compensatiegeld. Windpark Krammer wordt 35 windmolens groot. Daarvan ko men er 31 bij het Krammersluizen- complex te staan. Het restant wordt neergezet bij de aanslui ting van de Philipsdam op de Gre- velingendam. Stapelkamp is zich er terdege van bewust dat ook in Kapelle dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen. In een jaarver slag meldde de politie in 2011 nog dat er in Kapelle nauwelijks over last van drugs wordt ervaren. Het had dan ook geen prioriteit om er achteraan te gaan. Stapelkamp: „Overlast is er nog steeds niet. We hebben geen cof feeshops en de enige growshop die we hadden, heeft de activitei ten gestaakt. Maar dat wil nog niet zeggen dat er hier geen wiet wordt geteeld, XTC geproduceerd of harddrugs worden verhandeld. We hebben alleen alles nodig om erachter te komen wie, waar en hoe. De burger kan daarin een be langrijke rol spelen." De instrumenten die de overheid zelfheeft, zijn niet overdadig. De gemeente Kapelle past de wet Bi- bop toe, waarin vergunningen voor de drank- en horecawet, ex ploitatievergunningen en bouw vergunningen hoger dan vijf ton tegen het licht worden gehouden voor een integriteitsbeoordeling van de aanvragers. „Ook hebben we het Damocles-beleid, maar dan is het kalf al verdronken. Pan den die voor dergelijke doelein den worden gebruikt, gaan dicht in de hoop dat dat afschrikt." Stapelkamp vermoedt dat Kapelle ook wel aantrekkelijk is voor ge boefte. „Vlak bij de grote weg, lek ker overzichtelijk, keurig en rus tig. Laten we het maar goed in de gaten houden met z'n allen." Doel van de zogeheten project- maand Aanpak Per Kern Goese Polder is om de kennis en bewust wording onder ouders en jonge ren van de risico's van verslavin gen en alcoholgebruik te vergro ten en het alcoholgebruik terug te dringen. Het project wordt tel kens in een andere wijk of kern in Zeeland uitgevoerd, deze maand in de Goese Polder. Er is voor gekozen om het onderwerp en de doelgroep te verbreden door te kiezen voor het specifieke thema 'Verslaving'. Tot en met 25 april zijn er tien verschillende ac tiviteiten voor kinderen vanaf 8 tot senioren van 88 jaar (of ouder). Vormen van verslaving of andere slechte gewoontes die aan de orde komen zijn alcohol, drugs, roken, gamen, energiedran ken, social media en medicijnge bruik. Er staan onder meer nog schoolvoetbaltoernooien en een filmavond op het programma. Voor het project Aanpak Per Kern Goese Polder wordt samenge werkt door de gemeente Goes, In digo, Stichting buurtwerk Goese Polder, Holtkampschool, GGD Zeeland, 't Noorderlicht, CJG Goes/Noord-Beveland, De Twee master, SVRZ en SMWO. Aanpak Per Kern is een project van 'Laat ze niet verzuipen', de Zeeuwse aanpak voor jeugd en al- cohoL. ju jGm* /„ui-ui ju ..i Sportmaterialen voor Het Kompas Wethouder Jan Oudesluis geeft vrijdagmiddag een sportmateri- alenpakket en schoolpleinkaar- ten aan de leerlingen van cbs Het Kompas in Anna Jacobapol- der. Doel ervan is kinderen kennis te laten maken met nieuwe sport- en beweegactivi- teiten. Eerder kregen elf ande re Thoolse scholen zo'n pakket. Bloesemfietstochten Fruitteeltmuseum De komende drie zaterdagen houdt het Fruitteeltmuseum in Kapelle fietstochten langs de in bloei staande Bevelandse boomgaarden onder leiding van een gids. De 20 km lange tochten starten om 13.00 uur en duren drie uur. Verzamelen om 12.30 uur. Deelname kost 8,50 euro inclusief entree Fruit teeltmuseum en consumptie. Groot concert in Petruskerk Het koor Zingend Getuigen uit Kamperland, Brassband Excel sior en de organist Michiel Kwekkeboom geven zaterdag avond een gezamenlijk concert in de Petruskerk aan de Toren- ring in 's-Heer Arendskerke. Dit speciale concert begint om 20.00 uur en de toegang is gra tis. Rondleiding Hoeve Van der Meulen t Het Zeeuwse Landschap geeft zaterdag om 10 uur een rondlei ding bij Hoeve Van der Meulen te 's-Heer Abtskerke. De deel nemers nemen een kijkje in het authentieke woonhuis en omgeving. Entree 3 euro, kinde ren tot 16 jaar de helft. Dona teurs gratis. Opgave, uiterlijk vrijdag, verplicht via info@ hetzeeuwselandschap.nl. Niet de provincie maar de ge meente Kapelle moet de veilig heid bij CZAV in Wemeldinge in de gaten houden. GS ant woorden dat op vragen van de PvdA-statenffactie. Die wer den gesteld naar aanleiding van een lijst met bedrijven die de staatssecretaris van milieu uitbracht. De brandbeveili gingsinstallatie van CZAV zou wat betreft uitvoerings- en nale- vingseisen niet voldoen. Al is de provincie sinds 1 januari niet meer het bevoegd gezag, CZAV heeft toch een bevredigend in spectierapport naar Middelburg gestuurd. De installatie wordt als functioneel en doeltreffend om schreven. De gemeente kan de Re gionale Uitvoerings Dienst om on dersteuning vragen. www.plameco.nl r DONDERDAG 10 APRIL 2014 Compensatie voor windmolenpark door Esme Soesman 35 turbines komen er in Windpark Kram mer te staan. Het windpark is goed voor het leveren van energie aan 70.000 huishoudens. Dat is 40 pro cent van de Zeeuwse huishoudens. door Mieke van der Jagt KAPELLE - De van drugshandel ver dachte man, die dinsdag in zijn wo ning in Kapelle werd aangehouden, heeft dat te danken aan de moge lijkheid misdaad anoniem te mel den. Burgemeester Anton Stapel kamp van Kapelle waardeert die melding. „Het helpt de georgani seerde misdaad tegengaan." GOES - De wijk Goese Polder staat deze maand in het teken van versla vingen). ANNA JACOBAPOLDER KAPELLE KAPELLE 'S-HEER ARENDSKERKE 'S-HEER ABTSKERKE Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 V v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63