Buurtbemiddeling in Goes blijkt succesvol Tamme ganzen Poelbos zijn afgeschoten Leefbaar Reimerswaal gaat klachten Vlissings verzet tegen over 'autoritaire' boa verzamelen Spanjaarden herdacht 66 Dat krijg je als je moet werken bij een wijk die maar één toegangsweg heeft 24 BEVELANDEN en THOLEN DRINKWATERLEIDING Delta graaft en boort tussen Kapelle en Goes in opdracht van Evides: een nieuwe leiding voor Goes en verder ~r Landelijk weten buurtbemidde- laars 68 procent van de aanmel dingen tot een bevredigend einde te brengen. Toch kan de prestatie van het Goese team volgens coör dinator Jos Bekker van SMWO als hoog worden gezien. Bij de vlie gende start werden veel zaken aangemeld die niet bij buurtbe middeling thuishoren. In twaalf gevallen was er sprake van ernsti ge psychosociale problemen en vijf meldingen gingen over een zeer complexe zaak: meldingen, kortom, waaraan professionals te pas moeten komen. Buurtbemid- Waarom dat is gebeurd, is niet he lemaal duidelijk. Vermoedelijk op verzoek van de eigenaar van één van de omliggende akkers, denkt boswachter Karei Leeftink van Staatsbosbeheer. „Wij misten ze ook al", zegt hij. De ganzen zijn zeer waarschijnlijk geschoten door de Faunabeheereenheid, die daar een vergunning voor heeft. „Op grondgebied van Staatsbosbe heer wordt niet gejaagd, maar daarbuiten zijn ganzen vogelvrij." De ganzen zijn overigens^ ook nooit door Staatsbosbeheer in het Poelbos geplaatst, zegt Leeftink. „Daar hadden we gemengde ge- deling wil in zulke gevallen men sen de weg te wijzen. Veruit de meeste meldingen heb ben betrekking op bedreiging (12) en geluidsoverlast (10). Zeven mensen klaagden over pesten. Er waren geschillen over tuinen (3), overlast van dieren (5) en kinde ren (3). Twee hulpvragers hadden last van rommel. De overige twee ervoeren geroddel of leefden in een verstoorde relatie. Hoe meer mensen er op een kluit je zitten, hoe vaker er hommeles ontstaat, lijkt het wel. Van de 44 meldingen, kwamen er 20 uit de Goese binnenstad. Met twaalf meldingen is de Goese Polder tweede en Goes-Zuid met 5 der de. Maar ook uit Kloetinge (3), 's-Heer Hendrikskinderen (2), Noordhoek (1) en Wilhelmina- dorp (1) kwamen vragen. Opvallen is het aantal meldingen op eigen initiatief (12). Wooncor- poratie RWS deed 16 verwijzin gen, de politie 15 en de gemeente Goes eentje. Met de verwijzers moet Buurtbemiddeling dus nog eens aan tafel om te voorkomen dat te complexe en pathologische zaken worden verwezen. voelens over, maar voor overlast zorgden ze niet echt." De boswachter leidde afgelopen zaterdag inwoners van 's-Heer Arendskerke rond door het Poel bos, die bedenkingen hebben bij de enorme kaalslag die er heeft plaatsgevonden. Leeftink erkent dat het er uitziet 'als een oorlogs gebied', maar hij heeft naar zijn idee kunnen uitleggen waarom het gebeurt zoals het is gebeurd. Deels heeft dat te maken met be zuinigingen - bomen worden me chanisch verwijderd, het resthout blijft liggen - maar ook met veilig heid: sommige bosschages kwa men te dicht bij de hoogspan ningskabels die over het bos lo pen. Leeftink houdt 31 mei een soortgelijke wandeling voor de dorpsraad van 's-Heer Hendriks kinderen, die ook kritisch is over de rigoureuze kap. GOES - Drinkwater: vanzelfspre kend natuurlijk, schoon en met voldoende druk. Maar zo gemak kelijk is het niet, weet Rianne de Voogt, woordvoeder bij Evides. „Om in de toenemende vraag naar drinkwater te voorzien, moe ten we voortdurend leidingen, pompstations en reinwaterkelders vernieuwen, vervangen en onder houden. Dat is wat nu tussen pompstation De Wranghe in Ka pelle en Goes-Zuid gebeurt." Egbert Nieuwdorp van Delta weet precies hoe, want hij is de projectleider van het werk dat Ka- pelle-Goes heet. „Van De Wrang he, die twee blauwe buizen die je vanaf de grote weg in het land schap ziet liggen, tot aan de flat Boszicht in Goes-Zuid komt een nieuwe waterleiding, die aansluit op de leiding die verder door loopt naar Nieuwdorp en Walche ren. We moeten vanaf Boszicht ook nog een stukje terug tot aan de Riethoek. Want de nieuwe lei ding is niet alleen bedoeld om drinkwater en druk naar het wes ten toe te garanderen, maar ook voor de nieuwe wijken aan de zuidoostkant van Goes." De Delta Netwerkgroep die het werk voor Evides uitvoert, is in middels met het graaf- en boor- werk tot bij de Oostmolenweg ge komen. Er werd al onder de A58 door geboord en langs de Abbe- kindersezandweg werden archeo logische sporen gevonden en in kaart gebracht. Tot zover geen vuiltje aan de lucht. Maar nu het werk in de buurt van de huizen komt, wordt er wel overlast erva ren. Vooral bij de wijk Riethoek, op de T-splitsing 's-Gravenpolderseweg /Boudewijn Buchlaan, viel het niet mee. Automobilisten kun- men nauwelijks de Riethoek in en uit. „Dat krijg je als je moet werken in de enige toegangsweg van een wijk. We hebben daar een zogenaamde avegaarboring gedaan onder de 's-Gravenpolder- seweg door. Daarbij wordt een gat gegraven, dat bekist wordt en waarin we een boor kunnen laten zakken." Inmiddels is de leiding waarop de nieuwe leiding wordt aangesloten, gereed. Maar dan moet er eerst nog heel veel gebeuren. De graafwerkzaam heden zullen uiteindelijk uitko men in de wei langs de Ina Boud- ier-Bakkerlaan, waar ook de appa ratuur komt te staan die voor een grote boorklus nodig is. Langs de Groote Waterleiding zal een boor een tunnel van bijna 700 meter boren, tot aan de flat Boszicht. Daar ligt de stalen lei ding met een diameter van 60 cen timeter al klaar op de parkeer plaats van Boszicht en langs het Hertenkamp. Delta-medewerkers hebben de leiding, die van bin nen bekleed is met cement, in el kaar gelast en zijn nu bezig met de coating. Als het boorgat hele maal klaar is, zal de leiding er met behulp van vier telescoopkranen worden ingetrokken. Dat gebeurt allemaal voor eind april. Nieuwdorp: „Bij het bruggetje in 's-Gravenpolderseweg komt de boor zestien meter diep. Dat is ruim onder de fundering van de brug, die ongeveer tien meter diep steekt." Daarna moet de watervoorzie ning een eindje terug, maar dat gebeurt allemaal met graafmachi nes. Door het trottoir langs het bosje aan de Eikenlaan komt de nieuwe leiding voor de Kloeting- se wijken Riethoek en Watership- down te liggen. Delta graaft door onder de verkeersdrempel aan de Beukenlaan, waar de overlast be perkt blijft omdat de weg maar voor de helft wordt afgesloten. Vervolgens gaat het door de tuin van De Schakel tot aan de plek waar de avegaarboor zijn werk al heeft gedaan. Eind mei moet het werk af zijn voor testen. In juli komt nieuwe leiding in gebruik. Volgens fractievoorzitter Marien Weststrate houdt de boa, die in dienst is bij de gemeente, een 'klopjacht' op burgers die 'toeval lig eens hun auto eventjes ergens langs de kant zetten'. „Het lijkt er op of deze man strepen moet ha len door zoveel mogelijk bekeurin gen uit te schrijven." Weststrate hekelt deze vermeende aanpak. Volgens hem moet de boa stop pen met 'politie-agentje spelen' en 'de bevolking van Reimers waal laten sidderen en beven',. Naar aanleiding van een conflict afgelopen weekeinde, waarbij de boa een verkeerd geparkeerde au to's bekeurde rond autobedrijven op bedrijventerrein Oostpolder in Krabbendijke, had Weststrate maandag een gesprek met de boa. „Daarin heb ik hem gezegd dat hij zijn attitude moet aanpassen." Het in de ogen van Weststrate vruchteloze gesprek heeft hem doen besluiten actie te gaan voe ren. „Ik zal deze man blijven vol gen zolang ik in de politiek zit." Eén meldpunt voor klachten is daarin de eerste stap. Burgemeester Jan Huisman vindt een meldpunt 'volstrekt overbo dig'. „Ik vind dit ook geen taak van een raadslid. Als mensen klachten hebben, moeten ze die bij de gemeente indienen." Huis man zegt dat de klachten over de boa erg meevallen. „Ze zijn op één hand te tellen." Het beeld van de autoritaire houding dat West strate schetst, herkent Huisman niet. „Onze boa gaat op zorgvuldi ge en adequate wijze te werk." Volgens overlevering riep de pas toor destijds de kerkgangers op de strijd aan te gaan met de Spaanse bezetters. Zondag wordt in de Sint Jacobskerk in Vlissingen de kerkdienst van destijds nage speeld, met medewerking van de zanggroep Vlis-singers en de dansgroep Dreamdance. Daarna verlaat de bevolking in op roer de kerk. Voor de optocht wor den nog deelnemers gevraagd in middeleeuws aandoende kledij. Op het Rondeel zijn zangkoor Scharretjoe en de stadsomroeper aanwezig. Burgemeester Letty Demmers geeft daar (om 14.15 uur) het startschot voor het evene mentenjaar 2014. Daarna wordt nagespeeld hoe Don Pacheco wordt opgepakt voor de reptielenzoo Iguana. Er zijn tal van activiteiten op het Bel- lamypark, onder meer een spring kussen voor kinderen, de Paddel tje kindershow en een demonstra tie Flamencodansen. Wie mee wil doen in de optocht moet een mail sturen: aanmelden6april@gmail.com m Overlast werk waterleiding in mei voorbij door Mieke van der Jagt GOES - Rustig beginnen, was vorig jaar zomer het devies. In de project afspraken voor Buurtbemiddeling in de gemeente Goes, zou SMWO zes mensen per jaar als bemidde laar opleiden. Tenminste drie za ken zouden worden aangepakt en een netwerk met politie, wooncor- poratie en gemeente zou worden opgebouwd. Nog geen driekwart jaar verder zijn er al 44 zaken aan gemeld. Het oplossingspercentage ligt op 60 procent. door Luc Oggel GOES - De tamme ganzen die tot voor kort het Poelbos bij 's-Heer Hendrikskinderen bevolkten, blij ken te zijn afgeschoten. Egbert Nieuwdorp door Joeri Wisse KRABBENDIJKE - Leefbaar Reimers waal roept burgers in de gemeente op alle klachten over het optreden van de gemeentelijke buitenge woon opsporingsambtenaar (boa) te melden bij de partij. Leefbaar gaat hiertoe oproepen via adverten ties en middels de eigen website. VLISSINGEN - Tijdens het evene ment Viering Vlissings Verzet wordt zondag nagespeeld hoe de Vlissingers zich op 6 april 1572 be vrijdden van de Spanjaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60