Geld voor 1.500 onderwijsbanen 'Nee' tegen particuliere beveiliger effeweg.nl supervoordelige busreizen effeweg.nl Mis dit niet! Wilt u nog Effe Weg? Pak uw kans! BINNENLAND 5 Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 b De minister is dat met de part ners in het basisonderwijs over eengekomen. Deze zijn verenigd in het Arbeidsmarktplatform PO, het Vervangingsfonds en het Par ticipatiefonds. De werkgelegenheid in het basis onderwijs staat door de afname van het aantal leerlingen al jaren onder druk. Afgestudeerden van de pabo komen moeilijker aan een baan. Vanaf 2016 wordt echter juist een lerarentekort verwacht omdat veel oudere leraren dan met pensioen gaan. Schoolbestuurder Michel Everink kent de ontwikkelingen rond krimp. Hij is collegevoorzitter van Oponoa, dat zestien openbare ba sisscholen en een school voor spe ciaal onderwijs telt in Berkeiland en Groenlo. In zijn regio bedraagt de krimp tot 2020 20 a 25 procent. Everink: „Het is eenvoudig: min der leerlingen leidt tot minder le raren. Je krijgt er ook minder in komsten door. Daarnaast vergrijst je lerarenbestand. Jonge leerkrach ten komen lastig aan een baan." Krimp speelt in nagenoeg alle de len van het land, weet hij. Oponoa telt 250 personeelsleden. „Waar we tegenaan lopen, is dat je als schoolbestuurder beperkte ontslagruimte hebt. Je kunt niet zeggen: ik heb dit jaar maar zo veel leraren nodig, de rest hou ik niet." Everink vindt dat het banenplan van Asscher scholen soelaas biedt. Oponoa gaat daarvoor indi vidueel met zijn leraren in ge sprek. „Iedereen heeft zijn wen sen voor de toekomst. Er zijn men sen die misschien liever een be drijfje willen beginnen. Er zijn ook oudere leraren die minder uren zouden willen draaien. Je moet dat goed in kaart brengen. Daar begint het mee." In het plan is geld beschikbaar om oudere leraren andere taken te geven naast het lesgeven. „Als je er daar meerderen van hebt en je voegt alle stukjes samen, kun je één jonge leraar aannemen." Oudere leraren zijn duurder dan jongere. „Voor een oudere die ver trekt, kun je anderhalve jonge le raar aannemen." Het basisonderwijs is met 169.900 werknemers een grote werkgever. Door de krimp daalde de werkgelegenheid de afgelopen drie jaar van 133.000 naar 122.500 volledige banen. 'Vermiste vrouwen aten met mannen' Kris Kremers en Lisanne Froon, die vermist worden in Panama, hebben mogelijk op 1 april bij een restaurant ontbe ten met twee nog onbekende jongemannen. De Panamese po litie wil graag weten wie die twee mannen zijn. De families van de Nederlandse vrouwen schreven dat gisteren op Face- book. Vaker onder toezicht na zedendelict Het aantal zedendelinquenten dat onder toezicht staat bij de reclassering is in vijfjaar tijd bijna verdubbeld tot zo'n ze venhonderd. Dat blijkt uit giste ren gepubliceerde cijfers. Voor al het toezicht op mensen die een zedendelict pleegden met een minderjarige is in die pe riode sterk gegroeid. Treinen IC Direct rijden weer normaal De treinen rijden weer zoals gebruikelijk over de hsl-verbin- ding Amsterdam-Breda. De lo comotieven van de Intercity Di rect waren dinsdag van het spoor gehaald vanwege manke menten. „Alle locs zijn gecon troleerd en er zijn er voldoen de beschikbaar", aldus de Ne derlandse Spoorwegen. Kardinaal bidt voor zaligverklaring pater Kardinaal Wim Eijk hoopt op en bidt voor een zalig- en hei ligverklaring van pater Frans van der Lugt, die maandag in het Syrische Homs werd ver moord. Volgens het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland is de dood van de pater te vergelijken met het martelaarschap. Monstransrover op de vlucht Een van de drie mannen die vo rig jaar betrokken waren bij de roof van een monstrans uit mu seum Catharijneconvent in Utrecht, is niet teruggekeerd van een verlof. De man mocht af en toe de gevangenis even verlaten, maar is na zijn laatste verlof niet teruggekomen. De politie is een zoekactie gestart. Het kabinet wil een beperkt aan tal schepen dat langs Somalië vaart toestaan om bewapende par ticuliere beveiligers aan boord te nemen. De meeste EU-landen hebben dit al mogelijk gemaakt of zijn daarmee bezig. „Grote economische schade", zou het gevolg zijn als deze stap niet wordt genomen, zei minister Tim mermans (Buitenlandse Zaken) vorig jaar. Zijn partijgenote Günal-Gezer ziet geen noodzaak voor de 'drasti sche stap' van bewapende, parti culiere beveiligers. Ze wijst erop dat in 2013 geen enkel schip yoor de kust van Somalië is gekaapt. Momenteel worden Nederlandse *schepen beveiligd door de marine door middel van zogeheten Vessel Protection Detachments (VPD's). De reders pleiten al lang voor het toestaan van bewapende, particu liere beveiligers. Volgens de re ders zijn VPD's te duur en niet flexibel genoeg inzetbaar. Vertrek op 28 april Vertrek op 26 april M. Supervoordelige busreizen DONDERDAG 10 APRIL 2014 door Patrick Wiercx DEN HAAG - Minister Asscher (Werkgelegenheid) trekt 10,9 mil joen uit voor 1.500 banen in het ba sisonderwijs. De sector zelf draagt 5,6 miljoen bij. Daarmee kan het onderwijs ontslagen voorkomen en jonge leraren aantrekken. PANAMA-STAD UTRECHT UTRECHT HILVERSUM De monstrans foto HH UTRECHT DEN HAAG - Met de beslissing van de PvdA om niet in te stemmen met bewapende, particuliere bevei ligers op koopvaardijschepen, is er geen meerderheid meer in de Tweede Kamer voor dit kabinets plan. „De zwaardmacht (gewelds monopolie, red) is het beste bij de overheid geborgd", zei PvdA-Ka- merlid Günal-Gezer gisteren. Brussel, Brugge en Antwerpen v.a. 139,- 4 daagse busreis Logies en ontbijt Stedentrip Kopenhagen en Malmö v.a. 189,- 4 daagse busreis Logies en ontbijt Highlights van Zuid-Engeland v.a. 499,- 8 daagse busreis Halfpension Weimar, Leipzig en Dresden v.a. 399,- 8 daagse busreis Halfpension Wenen en het Wienerwald v.a. 399,- 8 daags.e busreis Halfpension Parijs en Disneyland® Paris v.a. 249,- 4 daagse busreis Logies en ontbijt Incl. entreekaarten! Vertrek op 19 april Antwerpen, Brugge en Gent v.a. 139,- 3 daagse busreis Logies en ontbijt v.a. 729, v.a. 289 Londen met de Stena Line 3 daagse bootreis Logies Minicruise Göteborg 3 daagse bootreis Logies v.a. 95,- v.a. 139,- Kroatië, Dubrovnik 15 daagse busreis Halfpension Canterbury, Kent 5 daagse busreis Halfpension Vertrek op 25 april Rondreis Schotse Hooglanden v.a. 699,- 11 daagse busreis Halfpension Lille, Brugge en Gent v.a. 119,- 3 daagse busreis Logies en ontbijt Stedentrip Berlijn v.a. 199,- 4 daagse busreis Logies en ontbijt Hotel in het centrum! Parijs en Disneyland® Paris v.a. 249,- 4 daagse busreis Logies en ontbijt Incl. entreekaarten! Andorra en Barcelona v. 10 daagse busreis Halfpension Italiaanse Bloemenrivièra en Cóte d'Azur v.a. 549,- 10 daagse busreis Halfpension Veelzijdig Polen v.a. 519,- 10 daagse busreis Halfpension Zwitserse Alpen met bus en trein v.a. 699,- 10 daagse busreis Halfpension Normandië met zijn invasiestranden v.a. 459,- 8 daagse busreis Halfpension Salzburgerland v.a. 449,- 8 daagse busreis Halfpension Tirol, Kufstein en Tegernsee v.a. 379,- 8 daagse busreis Halfpension Incl. Avondprogramma! Wenen en het Wienerwald v.a. 439,- 8 daagse busreis Halfpension Andalusië, Granada, Sevilla en Córdoba 15 daagse busreis Halfpension Geheimen van de Balkan 15 daagse busreis Halfpension Rondreis Portugal en Spanje 15 daagse busreis Halfpension Sorrento, Napels, Capri en Vesuvius 15 daagse busreis Halfpension Thüringen, Erfurt 5 daagse busreis - Halfpension Incl. Avondprogramma! v.a. 869 v.a. 829 v.a. 699 v.a. 799,- v.a. 239, Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen, (boot)overtochten en met begeleiding door de chauffeur, tevens reisleider Verzorging is per reis verschillend. Reizen tot en met 5 dagen worden uitgevoerd met Tourist Class touringcars, reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars. Tijdelijke kortingen of blijvende prijsverlagingen zijn niet geldig op bestaande boekingen gemaakt buiten de kortingsperiode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5