Statenlid Beekman kandidaat-wethouder 11 i anaraaai-wetnoij r Jan Mosmans verkoopt na 30 jaar zijn winkels in stadje Veere RLflMECCX SCHOUWEN-DUIVELAND 27 mm Plafonds - Sierlijsten - Verlichting - TOONT IN TWEE WEKEN TALRIJKE MOGELIJKHEDEN VAN DE NIEUWE KERK Jan en Diana Mosmans namen in 1982 de Schapekop-winkel over van hun (schoon)ouders. Mos mans: „Wij namen de zaak over van mijn ouders nadat die failliet ging en binnen korte tijd hebben we er weer nieuw leven in gebla zen. Dat- succes hebben we later uitgebouwd naar zeven andere winkels in het dorp." Inmiddels heeft Mosmans Oma's snoepwinkel en Zee, Water Schuim verkocht. „Ik noem mijn verkoopmethode zelf een 'vier- trapsraket'. De eerste stap was mijn kinderen benaderen. Daarna heb ik mijn vaste personeelsleden gevraagd. Oma's snoepwinkel is op die manier verkocht aan mijn 21-jarige dochter en de andere aan een personeelslid." Inmiddels heeft Mosmans de der de stap van de 'viertrapsraket' be reikt. De winkels te koop aanbie den aan iedereen. Als daarna nog niet alles verkocht is, breekt de vierde stap aan waarin Mosmans zichzelf nog een aantal jaren de tijd geeft om de winkels te verko pen. De ondernemers hebben geen haast om te vertrekken. Mos mans: „Er gaat veel tijd zitten in acht winkels. Ik ben het onderne men niet beu, maar het is tijd voor iets anders. Wat we gaan doen weet ik niet, misschien eerst een tijdje niets doen. Ik ben ver knocht aan Zeeland, maar we zijn van plan om naar de Randstad te verhuizen. Hoe snel dat gebeurt, is afhankelijk van de reacties." Als de beoogde coalitie van PvdA, CDA, WD, SGP en CU rond komt, wordt Beekman de eerste wethouder die van buiten de ge meente in Middelburg wordt be noemd. Hij woont met vrouw en twee kinderen in Krabbendijke maar wil zo snel mogelijk verhui zen naar Middelburg. Beekman (34) werkt als docent economie en maatschappijleer op het Cal- vijn College en heeft zijn directie gisteren geïnformeerd over zijn aanstaande vertrek. „Er liggen veel uitdagingen op al lerlei terreinen in Middelburg. Ik ben bovendien iemand die graag een verbindende rol vervult en dat is op een aantal terreinen ook nodig in Middelburg", verklaart Beekman zijn ambitie. De uitda gingen ziet hij in 'de zorg voor kwetsbare mensen zoals jeugd zorg, armoedebeleid en WMO' en in zakelijke problemen als het grondbedrijf en de schuldpositie van de gemeente. „Verder wil Middelburg meer samenwerken met de inwoners via burgerparti- cipatie. En binnen het gemeente bestuur wil de coalitie niet alleen stemmen tellen, dus de helft plus één, ook de mening van de oppo sitie mee laten wegen." Beekman was vier jaar raadslid in Reimerswaal en is nu acht jaar lid van Provinciale Staten Vorig jaar sprak hij in de partij zijn ambitie uit om wethouder te worden. Zo kwam hij in beeld bij Willemien Treurniet, lijsttrekker van de Christenunie in Middelburg. „Zijn enige minpunt is dat hij nog niet in Middelburg woont. Daar staat veel politieke ervaring tegenover. Bovendien is hij een ty pische CU'er: betrokken, bedacht zaam, verbindend", verklaart zij de keuze voor Beekman. DONDERDAG 10 APRIL 2014 vertelt verhalen cu in Middelburg if Prof. dr. Herman Pleij: „De Nieuwe Kerk in Zierikzee vertelt heel veel verhalen. Over hoogmoed en ambitie en over de Dikke Toren die tweemaal zo hoog had moeten worden, foto's Dirk-Jan Gjeltema viceclubs Schouwen-Duiveland, al leen toegankelijk voor leden. Woensdag 16 april: Beursvloer voor bedrijven en vrijwilligersorga nisaties die een match met elkaar willen sluiten, 16.30 uur, vrij toe gankelijk voor deelnemers en be langstellenden. Woensdag 23 april: 'Keetboven', muzikaal evenement voor basis schoolleerlingen (en belangstellen den): Cees Möhlmann en Cathy Kotoun laten als stokdove Beetho ven en zijn huishoudster zien hoe een nieuwe symfonie tot stand komt; 9.00 uur en 10.30 uur. Donderdag 24 april: Presentatie Balletschool Prélude o.l.v. van Han- na Mojet en Move-it dance Mas ters; 19.00 uur, vrij toegankelijk. Vrijdag 25 april: Concert met werk van Handel en Mendelssohn van Christelijke Oratorium Vereniging Laudando en Vocaal Ensemble Magnificat uit Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage, orgelbegeleiding door Wim Diepenhorst, soliste Marlotte van 't Hoff; 20.00 uur, en tree: 10 euro, gratis voor Vrienden van Nieuwe Kerk en donateurs Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Zaterdag 26 april: Open Dag voor iedereen die nog niet in de gele genheid is geweest een van de eve nementen bij te wonen, van 10.00 tot 15.00 uur. door Wendy de Jong VEERE - Ondernemers Jan en Diana Mosmans, van onder meer atelier de Schapekop en Saartje, stoppen na ruim dertig jaar met hun acht winkels in Veere. Ze willen iets an ders gaan doen en op termijn ver huizen naar de Randstad. Twee win kels zijn inmiddels verkocht, de an dere zes worden sinds vandaag te koop aangeboden. door Maurits Sep MIDDELBURG - Statenlid Arjan Beek man van de Christenunie is be oogd wethouder voor zijn partij in Middelburg. „Het is een uitdaging wethouder te worden van de mooi ste stad van Zeeland." Arjan Beekman PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57