Zierikzee niet in vaste route van Tlilpencruise Vlissingen wil geruchten kinderlokker stoppen Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Viering van vijftig jaar Marcussen-orgel AMADEUS SILVER ZIERIKZEE - „We zijn hier alleen omdat in Veere pas om vijf uur plaats aan de steiger is", legt kapi tein Fabien Stein van de Amadeus Silver uit. Zierikzee maakt dus geen deel uit van de Tulpencruise door Neder land en België, waarmee hij mo menteel bezig is. Stein kent Zie rikzee echter wel van tochten met andere schepen van rederij Lüftner. De Amadeus Silver voer gistermiddag achteruit de haven van Zierikzee in. Keren is voor het 135 meter lange schip in de ha ven niet mogelijk. Achteruit door het 12 meter brede sluisje vergt enige stuurmanskunst, gezien de 11,45 meter breedte van de Ama deus. „Was geen probleem," zegt Stein. „De Westerschelde mor gen, met deze westenwind. Daar maak ik me eigenlijk meer zorgen over." Antwerpen is het eindsta tion van de liilpencruise. Op 19 april vertrekt de Amadeus daar weer voor een nieuwe Tulpenreis via Willemstad naar Amsterdam. Dinsdag deden op sociale media en op schoolpleinen verschillen de geruchten de ronde. Zo sugge reerde iemand op Facebook dat er deze week tot twee keer toe een kinderlokker actief was in de wijk. Er bleek bij de politie echter maar een concrete melding te zijn binnegekomen. De geruchtenstro men waren voor scholen aanlei ding om bij de gemeente aan de bel te trekken. Demmers: „Flet was voor veel mensen niet helder wat er nu pre cies gebeurd is. Daarom hebben wij besloten de feiten op tafel te leggen, zodat mensen van daaruit kunnen redeneren." De burge meester denkt niet dat de brief juist zorgt voor meer onrust. „De ervaring leert dat het benoemen van de feiten de beste manier is om hiermee om te gaan." Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl tegen M.a«»are De komende drie zaterda gen houdt het Fruitteeltmu seum in Kapelle fietstoch ten langs de bloeiende boomgaarden onder leiding van een gids. De 20 km lan ge tochten starten om 13.00 uur en duren drie uur. Verza melen om 12.30 uur. Deelna me kost 8,50 euro inclusief gids, entree Fruitteeltmu seum en een consumptie. Klassieke muziek in Kerkje Leerlingen van de Zeeuwse muziekschool verzorgen za terdag in het Kerkje van Kats een avond met klassie ke muziek. Flet harpensem- ble The Swinging Harpists en het blokfluitensemble MarAzul spelen er op uitno diging van het Nut Noord- Beveland. Aanvang 20.00 uur; toegang acht euro. In 1958 werd door het Nationaal Rampenfonds aan de Deense or gelbouwer Marcussen opdracht verleend om een orgel te bouwen voor zowel de Gasthuiskerk als de Willibrorduskerk. Beide orgels werden op dinsdag 14 april 1964 formeel overgedragen. Het orgel van de Gasthuiskerk telt maar liefst 1419 pijpen en 19 registers. In deze dienst, die om 09.30 uur begint, gaat de eigen predikant ds. P. de Graaf voor. Het orgel wordt bespeeld door Jan van Dijk te Barendrecht, die in de jaren 1972-1982 organist van de Gasthuiskerk was en sindsdien or ganist is van de Open Hofkerk te Rotterdam-Zuid. Hij brengt on der meer werk van Johann Sebasti- Lezing over zonverbranding Voor Vrouwen van Nu komt Annemarie Zuiderent van huidtherapiepraktijk Der- miz op woensdag 16 april spreken over huidproble men die door verbranding door de zon kunnen ont staan en de gevolgen hier van. De lezing begint om 19.30 uur in de Hoeksteen te Scharendijke. Bloesemfietstocht Fruitteeltmuseum Man verdacht van brandstichting De politie heeft gisteroch- - tend een 28-jarige man uit Breskens aangehouden op verdenking van brandstich ting. De man zou vorige week woensdag verschillende voertuigen aan de Dorps straat in zijn woonplaats in brand hebben gestoken. DONDERDAG 10 APRIL 2014 02335475 PASSAU D I De Amadeus Silver vaart achteruit door de sluis Zierikzee binnen. Het schip is 11,45 meter breed. De sluis twaalf meter, foto's Dirk-jan Gjeltema Riviercruiser Amadeus Silver is 135 meter lang, 11,45 meter breed en heeft een diepgang van 1,60 meter. Het schip is eigendom van Lüftner Cruises, gevestigd in het Oosten rijkse Innsbruck. De Amadeus Silver heeft drie pas- sagiersdekken en bovenop een zonnedek. Het cruiseschip telt 77 cabines en twaalf suites met balkon en lig bad. De Amadeus Silver is vorig jaar ge bouwd op de werf van De Hoop in het Groningse Foxhol. Lüftner heeft al een nieuwe in be stelling: de Amadeus Silver II. Ook dit schip wordt door De Hoop in Foxhol gebouwd. De vloot van Lüftner Cruises be staat uit dertien schepen. Twee va ren in Azië (Myanmar en Viet nam), de rest in Europa. De Europese schepen hebben alle maal 'Amadeus' in de naam en va ren op de Donau, de Rhöne en de Saöne, de Rijn, en de Main. De Amadeus Silver is momenteel bezig aan een tocht door Neder land en België onder de naam 'Tul pencruise'. De Tulpencruise duurt acht dagen en is vanaf 1029 euro te boeken. door Wendy de Jong VLISSINGEN - „We wilden de feiten brengen en eventuele geruchten de wereld uit helpen", reageert bur gemeester Letty Demmers van Vlis singen op de vraag waarom de ge meente dinsdag besloot een brief te sturen over een melding van een onbekende man die zondag in Paauwenburg een jong meisje aan sprak. - Verbouwen - Renoveren - Groot en klein onderhoud - Kozijnen en trappen - Ai uw hout kan op maat gezaagd en geschaaft worden Isolerende beglazing Inbraakveiilg hang- en sluitwerk Maken van tekeningen Aanvragen bouwvergunningen Albert Plesmanweg 2-A 4462 GC GOES 0113-216677 of 0113-561177 KATS ZIERIKZEE - Zondag wordt in een feestelijke dienst stilgestaan bij 50 jaar Marcussen-orgel in de Gast- huiskerk te Zierikzee. BRESKENS SCHARENDIJKE KAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55