De avonturen van Gerard en Joke met een Rotterdams sausje Film met Pirn en Pom voelt als charmant retro-feestje UIT 7 schouwen, mogen wel rekenen op een in teractieve kijkervaring. De lachband uit de tv-serie is verdwenen, maar vroege voor stellingen hebben al bewezen dat 65-plus- sers een prima substituut zijn. Fans van de serie lieten hun 'ohl's, ahl's, gohl's en jee- tjel's veelvuldig klinken. Het zijn dezelfde mensen die nog kunnen lachen om het ver vlogen werk van Het theater van de lach of Wim Kan. En dat allemaal om een mager plotje over Jaap Kooiman (Cox) die per abuis het hondje van zijn schoonmoeder ombrengt en in het gekkenhuis belandt. Als u nu al gniffelt, vindt u uw geluk vast bij Toen Was Geluk Gewoon. Toen Was Geluk Gewoon is een oubolli ge film. Dat is geen kritiek, maar juist de intentie van de makers. Niet al leen de prachtige aankleding van de film grijpt terug naar de jaren zeventig, ook de humor is van die tijd. Maar het is allemaal zó specifiek Rotterdams en zó gericht op ouderen, dat een ieder die daar te ver van afstaat, weinig te zoeken heeft bij de avon turen van Gerard Cox en Joke Bruijs. Zelfs modernere senioren zullen de schou ders ophalen voor het stukje stoffige nos talgie dat zich van het tv-scherm naar het witte doek heeft verplaatst. En is de doel groep, die de serie zestien seizoenen trouw gevolgd heeft, wel bereid uit de tv-stoel te komen en zich te nestelen in de bioscoop? Degenen die dit kluchtige bui tenbeentje op de filmladder komen aan- )g. de sterrenhemel. Allemaal pri- computer en ligt de focus voor- u- ma; de teleurstelling zit in an- al op de man achter de bijbelse en dere dingen. De ark ziet er bij- superheld. Russell Crowe is de ;r- voorbeeld niet uit als een sehip. sterke patriarch die opdracht Ie- Doel was dat ze kon blijven drij- krijgt de onschuldige dieren te u- ven na de zondvloed, zegt de redden van de zondvloed. Met iet filmmaker, niet dat ze ergens zijn acteerwerk, noch met dat if- heen kon varen. Vooruit dan van de anderen is iets mis. Het ip- maar. De spaarzame aanwijzin- is de combinatie van een iat gen in Genesis volgend, liet hij down-to-earth familiedrama los op de set een enorme houten en een mystiek verfilmd bijbel- >ij- schoenendoos van drie verdie- verhaal die nooit lekker loopt rs' pingen bouwen. Eén etage voor en die de film nekt. im de grote dieren, één voor de te- reptielen en insecten, en één is- voor de vogels en Noach en ir- zijn familie. Want hoezeer de Noah; Regie: Darren Aronofsky an dieren in andere ark-vertellin- Met: Russell Crowe, Jennifer Con- ers gen ook de hoofdrol opeisen, in nelly, Emma Watson; te zien in: Ier Noah komen alle dieren uit de Goes, Vlissingen, Terneuzen. 'ÏF Pim en Pom zijn de aaibaar- ste poezen van Nederland, ook al zijn ze kleurloos en missen ze perspectief. Ze zijn na melijk even zwart-wit en tweedi mensionaal als Jip Janneke De makers van Pim Pom: het grote avontuur slaagden er geweldig goed in de door Fiep Westendorp getekende poezen tot leven te brengen in een animatiefilm. Schrijfster Mies Bouhuys baseer de de poezen (Pim is de gestreep te, Pom de zwarte) op haar eigen, echte exemplaren. De verhaaltjes verschenen eind jaren vijftig op de kinderpagina van Het Parool. Fiep Westendorp maakte de illus traties. De filmmakers blijven haar 0 zo herkenbare grafische stijl trouw. Als de katten lopen, flapperen hun pootjes gezellig van links naar rechts en hun dop- neusjes wijzen in de lucht. Ze tui melen over pastelkleurige vlak ken en slingers, waardoor de film voor oudere bezoekers voelt als een charmant retro-feestje. De vormgeving zal vooral volwas senen bekoren. Het verhaal is ge maakt voor de kleintjes van drie tot zeven jaar. Kort gezegd moe ten Pim en Pom hun weg naar huis terug zien te vinden nadat ze ontvoerd zijn door twee stoute nichtjes. Onderweg wordt hun vriendschap op de proef gesteld en leren ze dat niet alle katten zo'n zorgeloos leven hebben. Duidelijkheid, tot op de komma DONDERDAG 10 APRIL 2014 Regie: Ineke Houtman. Met: Gerard Cox, Ton Kas, Joke Bruijs. Te zien in Vlissingen en Filmfes tival Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Gerard Cox en Joke Bruijs in Toen Was Geluk Gewoon, foto Igor Blok door Ruben van Eijl t Noah door Tisha Eetgerink 'Pim Pom: het grote avontuur' Re gie: Gioia Smid; stemmen van o.m. Tjitske Reidinga, Peter Paul Muller; te zien in Goes, Vlissingen, Terneuzen. l*&m De film blijft trouw aan de herkenbare, tweedimensionale tekenstijl van Fiep Westendorp. NOTARIS PRAKTIJK VAN DONGEN Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47