UIT 5 HOLLANDSE ASPERGES (UITGESTELD) www.pzc.nl/uit DONDERDAG 10 APRIL 2014 Benodigdheden, per persoon: 400 gram witte asperges 1 suikerklontje mespunt zout klontje boter 125 gram achterham (biologisch) 1 gekookt ei, fijngehakt 1 eetlepel gehakte verse peterselie extra roomboter en zeezout voor bo- tersausje versgeraspte nootmuskaat (eventueel) Bereidingswijze Vooraf: schil asperges zoals boven om schreven. Leg in grote kookpan met ruim koud water. Schillen en kontjes er bovenop, zo geven ze smaak af en drukt hun gewicht de asperges onder water. Voeg zout en suiker toe. Laat aan kook komen en 1 minuut goed doorkoken. Zet warmtebron uit, doe deksel op pan en laat 14 a15 minuten staan. Keur of asperge soepel is, maar nog wel beet heeft. Schep met schuim spaan over in 'schaal, dompel in koud water om garing te stoppen. Zeef kookvocht, laat snel afkoelen. Bewaar asperges tot gebruik onder laagje kookvocht. Hak ham in dunne snip pers of maak rolletjes. Kwartier voor je gaat eten: Breng in pan aspergevocht aan kook. Naar smaak nootmuskaat en extra boter toevoegen. Verwarm asperges 3 tot 5 minuten goed in zacht pruttelend as pergevocht. Keur of ze perfect gaar zijn. Smelt boter, niet bruin laten wor den. Schik gloeiend hete asperges op voorverwarmde schaal, leg dwars er over een band peterselie, een band ge hakt ei, een band hamsnippers. Ser veer met gekookte, nieuwe aardap pels, bestrooid met peterselie. Zet kommetje gesmolten roomboter met zout op tafel. Hou warm op rechaud. Veilige keuze in het glas: pinot blanc uit de Elzas. Probeer ook eens Lente- bock-bier en verbaas je over de krach tige combinatie. Tip: maak romige aspergesoep van het kookvocht. Brasserie De Monnick Nieuwendijk 23 Vlissingen Kabeljauwfilet. Gasten eten in de Vlissingse brasserie onder het toeziend oog van verschillende monniken, foto's Lex de Meester aS'J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45