Spanning neemt toe in huize De Beleir Geldprijs snelste Zeeuw in marathon Rotterdam Zeelandia Middelburg Thijs Bams: krijgt punt in mindering na opstootje tegen Sarto Loflus-Oe Hoop ZEEUWS 34 SPORT TENNIS VLAAIWEREN Tennisvereniging 's-Heer Abtskerke bestaat dit jaar 25 jaar. De leden van de dorpsclub zijn zeer actief Op zaterdag 19 april vindt voor de zesde keer de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen plaats. In de ru briek 'Terneuzen is nog ver' blikken we elke week vooruit. Vandaag: Hil- de de Beleir uit Westdorpe. Volgende week zaterdag gaat ze voor de tweede keer de oversteek maken tussen Hulst en Terneu zen. Wie dat tien jaar geleden te gen haar had gezegd, had ze voor gek verklaard. „Ik heb op de mid delbare school nog wel eens aan een veldloopje meegedaan, maar daar is het bij gebleven. Dus ja, een marathon lopen, daar ben ik toch helemaal niet voor wegge legd, dacht ik altijd." Inmiddels is de Westdorpse 49 jaar en loopt ze met gemak soms duurlopen van meer dan dertig ki lometer. Volgende week zaterdag gaat ze op voor haar tweede hele marathon. Stiekem hoopt ze haar tijd van vorig jaar, toen ze na 4 uur en 19 minuten over de eind streep in Hulst kwam, te verbete ren. „Toen ik een paar jaar gele den op de radio het verslag over de marathon hoorde, leek het me ontzettend leutig om zelf ook een keer mee te doen. Ik heb me toen aangesloten bij de loopgroep van Ingrid IJsebaert en daar ben ik enorm gemotiveerd geraakt. Ze hebben me m'n kop zot gemaakt. Ik had nooit gedacht dat ik zover zou kunnen lopen. Toen ik over de finish kwam, had ik een enorm goed gevoel. Dat ik dat had kunnen presteren vond ik onge- looflijk, maar als je blijft doorzet ten kun je een hoop bereiken." De Beleir genoot van elke kilome ter onderweg. Ze prijst vooral het kleinschalige karakter van de Zeeuws-Vlaamse marathon. „Ik heb ook wel eens aan de Ten Mi- les in Antwerpen meegedaan, waar je met honderden lopers in een startvak staat, dat is toch heel anders. Ik vind deze marathon een stuk minder zenuwslopend. Bovendien is het natuurlijk gewel dig om in je eigen omgeving te lo pen met veel bekenden langs het parkoers. Wat ik ook zo mooi vind, is dat er gewoon fietsers mo gen meerijden. Mijn echtgenoot is m'n steun en toeverlaat onder weg en zorgt voor m'n natje en droogje. M'n zonen staan ook op verschillende punten. Zij zijn m'n 'psychologische gellekes', waar door ik weer de finish kan halen." Voor De Beleir kan het inmiddels niet snel genoeg 19 april zijn. „We hebben onlangs nog getraind op het eerste deel van het parkoers van de marathon. Dan beginnen de zenuwen toch weer wel te ko men." En als het kan, hoopt ze er in de slotfase nog een versneilink- je uit te gooien. „Dat zou hele maal geweldig zijn, maar ik ga niets forceren. Als ik weer de fi nish haal, ben ik heel tevreden." 'S-HEER ABTSKERKE - Van de twee nieuwe tennisbanen wordt in 's-Heer Abtskerke al grif gebruik gemaakt. Ze liggen er net drie we ken. „Het lijkt alsof ze er gekomen zijn vanwege ons 25-jarig bestaan, maar dat is niet zo", zegt Jan van der Weele. „Het komt wel heel mooi uit. We keken er eigenlijk al jaren naar uit." Bij TV 's-Heer Abtskerke, opge richt in 1989, lagen vanaf het be gin twee gravelbanen. Daar zijn nu all weather-banen (van het merk TennisRood) voor in de plaats gekomen. Die lijken erg op gravelcourts, maar hebben als voordelen dat er bijna het hele jaar op gespeeld kan worden en dat ze minder onderhoud vergen. „We hebben nog aan onze tennis- leraar, Frank Clausing, gevraagd of we er verstandig aan zouden doen om op all weather-banen over te stappen", vertelt Van der Weele, die negen jaar voorzitter was van de club en nu nog steeds in het bestuur zit. „Hij vond van wel, omdat dit een vereniging met alleen maar recreatieve tennissers is. De hoogste speelsterkte die we hier hebben, is 5. Veruit de mees ten hebben niveau 8. Heb je echt goede spelers ertussen zitten, dan wordt het een ander verhaal. Dan kun je misschien niet zonder gra vel." De club in het kleine dorp onder de rook van Goes heeft 112 leden. „Rond dat aantal zitten we mis schien al twintig jaar", zegt Ed Zij- derveld, ook oud-voorzitter en nu weer gewoon bestuurslid. „We hebben een gezonde situatie. We zouden er best nog wat leden bij willen hebben, maar bij een grote groei wordt ons sportpark te klein. Nu hoeven leden niet of nauwelijks te wachten op elkaar om de baan op te kunnen. Dat is wel zo prettig." Van alle leden is een groot deel ac tief als tennisser. „We hebben rela tief weinig slapende leden. Zo'n 80 tot 85 procent slaat elke week een balletje", weet Van der Weele. „Ongeveer 65 procent doet mee aan de clubkampioenschappen en eenzelfde percentage volgt ook les. In vergelijking met andere clubs doen we het daarmee echt goed." „De mensen voelen zich ook be trokken bij de club", vervolgt Van der Weele. „We hoeven geen moeite te doen om de commissies vol te krijgen en kantinemedewer kers te vinden. Het is hier een van zelfsprekendheid dat je meehelpt. Hoe dat komt? Misschien wel om dat de mensen in het dorp het be langrijk vinden om het vereni gingsleven overeind te houden." „Er wordt hier in het dorp ook ge volleybald en jeu de boules ge speeld", zegt Zijderveld. „Daar naast is er een ijsvereniging. In 's-Heer Abtskerke wordt eigenlijk best veel gedaan." In de eerste dertien jaar van het bestaan huisde TV 's-Heer Abts kerke in barakken. Die had de club overgenomen („Voor één eu ro") van het ziekenhuis in Goes. De toenmalige directeur daarvan, Peter Bouman, was één van de eer ste leden. Hij is nu erelid. Van der Weele: „In 2002 kwam het huidi ge clubhuis. Met veel zelfwerk zaamheid en mede dankzij de Stichting Maatschappelijke en Cul turele Zorg hebben we hier iets moois neer kunnen zetten." Als de bestuursleden nog een wens hebben voor de toekomst, dan is dat een groter aantal spon soren. „Tien jaar geleden hadden we hier 37 sponsorborden hangen, nu zijn het er nog maar zes", ver telt Van der Weele. „Je loopt nu duizenden euro's mis", gaat Zijder veld verder. „Maar een voordeel is dat we nu banen hebben waarop we het hele jaar terecht kunnen. Daar gaan we zeker het effect van merken. Ik verwacht meer kanti- neomzet en lagere onderhoudskos ten. Ik denk dat we dus de juiste keuze hebben gemaakt." JUBILEUMDAG Bij de mannen zal de Zeeuwse strijd gaan tussen Sébastièn Schletterer en Erwin Harmes. Schletterer hoopt zijn persoonlijk record, dat nu staat op 2.24.54 uur, flink aan te scherpen. Ook Har mes gaat voor een dik persoonlijk record, maar in zijn achterhoofd zit ook nog de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. De Middel burger gaat voor twee marathons binnen een week. In Rotterdam hoopt hij zondag een snelle tijd te realiseren, zes dagen later in Zeeuws-Vlaanderen wil hij mees trijden om de prijzen. Schletterer, die vorig jaar in Hulst de Marathon van Zeeuws-Vlaan deren won, heeft nu alles gezet op Rotterdam. Stiekem hoopt de 41-jarige Middelburger een tijd van rond de 2.20 uur te lopen. Als hij daar enigszins bij in de buurt komt, betekent dat eveneens een verbetering van het Zeeuws re cord bij de Mannen 40. Vorig jaar was Schletterer de snelste Zeeuw in Rotterdam. Bij de vrouwen was die eer wegge legd voor Paola van Gilst uit Goes. De atlete van AV'56 doet dit jaar weer mee. Ook Leonie Ton staat zondag aan de start op de Coolsingel in Rotterdam. Ze won in 2010 de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen en in 2009 de Kustmarathon. Tegenstander Sarto kreeg precies dezelfde straf. Volgens voorzitter Walter Blondeel heeft zijn club nog wel een bezwaarschrift inge diend maar dat is door de tucht- commissie van de KNVB afgewe zen. De vlam sloeg in de pan na dat een voetballer van Sarto een overtreding maakte op een speler van Zeelandia Middelburg. De Til- burger werd hiervoor met een ro de kaart van het veld gestuurd. Een aantal wisselspelers liep ver volgens het veld in, waarna de scheidsrechter besloot tot een af koelingsperiode van tien minu ten. De wedstrijd werd vervol gens gewoon uitgespeeld. De scheidsrechter had volgens Zeelandia Middelburg geen mel ding gemaakt van het incident .op het wedstrijdformulier maar een aanwezige rapporteur van de KN VB deed dat wel. Het duel telde mee voor de twee de periode en was een inhaalwed strijd. Zeelandia Middelburg zakt nu een plaats op de ranglijst. „We moeten er zondag maar een schepje extra bovenop doen om dat punt snel weer terug te pak ken", zei Blondeel gistermiddag. door Maurice Steketee WESTDORPE - Tijdens de eerste edi tie van de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen volgde Hilde de Beleir uit Westdorpe de wedstrijd via de radio, het jaar erop ging ze kijken, in 2011 besloot ze mee te doen aan een van de afwachtingslopen, weer een jaar later liep ze mee in de estafettemarathon en vorig jaar volbracht ze de hele marathon. „Ik heb de bacterie van het hardlopen gekregen", vertelt de Zeeuws- Vlaamse. „Het is begonnen met een rondje van vijf kilometer, ik had nooit gedacht een hele mara thon te kunnen lopen." WÊÊÊÊÊ MMM BM M JK M JfM» Jubilerende club blij met baankeuze door Roeland van Vliet TV 's-Heer Abstkerke viert het ju bileum op zaterdag 12 april. Er is een jeugdtoernooi vanaf 14.30 uur en een seniorentoer- nooi vanaf 18.00 uur. Tussendoor, van 16.45 tot 17.45 uur, wordt er een demonstratiepar tij gespeeld. Het wordt een ge- mengddubbel met onder anderen Angelique van der Meet, ooit be gonnen bij TV 's-Heer Abstkerke en nog altijd lid, en Frank Clau sing, trainer bij de club en speler bij Kapelle. 's Avonds is er nog een receptie voor leden en oud-leden. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Tientallen Zeeuwen doen komende zondag mee aan de marathon van Rotterdam. Per pro vincie krijgen de snelste man en vrouw van Zeeland een beker, een geldprijs van vijfhonderd euro en een eervolle vermelding in de ere- gallerij. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Voetbalclub Zeelan dia Middelburg krijgt een punt in mindering na een opstootje tijdens de competitiewedstrijd met Sarto eind maart. Ook moet de zon dag-tweedeklasser honderd euro boete betalen. Thijs Bams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34