18-karaats sprint van Kittel in de Scheldeprijs Atlético Madrid toont spierballen AZ moet onmogelijke mogelijk maken 32 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Willem II pakt koppositie in blessuretijd JL Arjen Robben dompelt Manchester United in diepe rouw. Het rampseizoen zit er bijna op. Nee, dat dit zijn eerste zege van 2014 op Europese bodem was, had de Duitse sprintaas van Giant-Shimano zich niet gereali seerd. Wel dat het voor zijn doen al lang geleden was dat hij een wedstrijd had gewonnen: op 8 fe bruari bij zijn derde opeenvolgen de ritzege in de Ronde van Dubai. Zijn optredens in Tirreno-Adriati- co en de Driedaagse van De Pan ne hadden daarna voor veel teleur stelling en frustratie gezorgd, be kende Kittel. In geen enkele sprint kon hij zich mengen om de overwinning. Of hij ging onder uit (Tirreno) of hij liet zich kin derlijk insluiten en zette te laat aan (De Panne). Met een 18-karaats spurt sprintte Kittel gisteren op de Churchill- laan in Schoten alles van zich af. Na een perfecte voorbereiding van zijn Nederlandse team liet hij Tyler Farrar ver achter zich. „Ik heb hem in de eindspurt niet eens gezien", stak Danny van Pop- pel, die achter de Amerikaan van Garmin-Sharp derde werd, zijn -bewondering voor de prestatie van Kittel niet onder stoelen of banken. Zelf stond de twintigjarige Neder lander van Team Trek ook te glun deren na zijn podiumplaats in Schoten. „Ik had vooraf gehoopt op de top vijf, dan kan ik hier al leen maar heel tevrèden mee zijn." Het had hem verbaasd dat zijn kopman Fabian Cancellara him self hem in de slotfase naar voor had gereden. „Zomaar. Ik had hem niet eens gevraagd om me te helpen. Fabian was hier om te trai nen voor Parijs-Roubaix. Dat hij dan die risico's neemt voor mij. Straks valt ie nog, dacht ik. Maar die man heeft zoveel respect. Daar gaan ze gewoon voor opzij." Voor Van Poppel zelf was het een volgende stap na zijn derde plaats in de eerste etappe van de Tour van vorig jaar en zijn ritwinst in de Driedaagse van West-Vlaande ren van vorige maand. Waar de zoon van oud-prof Jean- - Paul positief verraste, viel de sprinttrein van Belkin volledig door de mand. De ploeg liet zich in de finale simpel insluiten en Theo Bos kwam niet verder dan de twintigste plaats. MÜNCHEN - Ze zijn de vaste bezoe kers van het bal der giganten, maar als er in de competitie geen ziedende eindspurt volgt, blijft het komende seizoen de poort ge sloten voor Manchester United. Voor het eerst sinds 1995 niet mooi en niet goed genoeg voor de eregalerij, zo luidt straks het bik kelharde oordeel aan de deur. De nummer zeven van de Pre mier League moest in de editie van dit jaar een ticket veiligstel len, maar zoals verwacht was dat teveel gevraagd voor het gezel schap van David Moyes (3-1). Na een seizoen vol tegenvallers viel de gevallen Engelse groot macht in het tweeluik tegen Bayern eigenlijk weinig te verwij ten. United had in het huis van de titelhouder zelfs een paar se conden uitzicht op een stunt. Maar het laatste draadje knapte toen Bayern eindelijk wakker was geschud. Van 0-1 werd het alsnog 'gewoon' 3-1. En dus is er het komend seizoen normaal gesproken geen Cham pions League-voetbal voor Robin van Persie, als hij tenminste op Old Trafford blijft. De grote vraag is nu wat er bij United gaat gebeu ren. Komt er een complete renova tie en zo ja: wordt de huidige mana ger Moyes dan de architect, of moet een nieuwe leider de roem ruchte club de glans terugbrengen? Gisteravond bij het afscheid van de Champions League toonde United zich in elk geval wel strijd baar. De ploeg liet zich voor rust niet wegspelen en nam in het be gin van de tweede helft brutaal het initiatief in handen. Dankzij een verwoestende uithaal van linksback Patrice Evra kwam Uni ted na 56 minuten zelfs aan de lei ding (0-1), maar nog geen minuut later kopte Mario Mandzukic de de thuisploeg naar 1-1. Die dolle minuut brak de wed strijd eindelijk open. Bayern, dat tot aan de gelijkmaker worstelde met zichzelf, voerde het tempo op en zoals zo vaak haalde Arjen Rob ben voor Bayern het slot van de deur. Tien minuten na de gelijk maker gaf hij de voorzet die door Thomas Muller werd binnenge- tikt: 2-1. Een kwartier voor tijd be sliste Robben zelf het duel. Zijn schot werd van richting veran derd door United-aanvoerder Ne- manja Vidic, waardoor doelman David De Gea kansloos was: 3-1. DEN BOSCH - Atlético Madrid schaarde zich voor het eerst na veer tig jaar weer bij de beste vier ploe gen van Europa. Het krachtvoetbal van de Rogiblancos bleek voldoen de om de stylisten van Barcelona beentje te lichten in de Spaanse confrontatie in de kwartfinale van de Champions League: 1-0. Atlético Madrid ontketende in de eerste twintig minuten een wervel storm. De thuisploeg liet er geen gras over groeien. Adrian Lopez, de vervanger van Costa, en David Villa kruisten voortdurend voor langs bij hun directe tegenstan ders. Bartra en Mascherano wer den zoek gespeeld. Driemaal tou cheerde de thuisploeg paal en lat. Daarna ging de storm liggen en kon Barcelona de schade opma ken. Die bleek beperkt tot een 1-0-achterstand na een goal van Koke in de vijfde minuut. Atlético had daarmee de uitgangstelling die het wenste. Simeone liet zijn spelers de handrem aantrekken. Atlético kwam verdedigend spora disch in de problemen. Dan moest Barcelona wel de nog aan wezige individuele klasse aanspre ken. Maar Messi taxeerde een voorzet van Neymar niet op de juiste waarde. De Argentijn, die dit seizoen nog niet scoorde tegen Atlético, had tijdens de Madrileen- se storm ook al een vrije kopkans laten liggen. De beste mogelijkheid kreeg Banja vlak na de rust. Xavi zette Neymar vrij voor doelman Thi- baut Courtois. De Belg plukte de bal van de voet van de Braziliaan. Toch houdt Dick Advocaat op de persconferentie de moet erin. Je weet het nooit, de bal is rond, een geniepig goaltje en misschien is er dan wel iets mogelijk, zo onge veer is zijn verhaal. De trainer kan natuurlijk ook moeilijk tegen de verzamelde pers zeggen dat zijn elftal kansloos is. Maar de reactie van Dick Advocaat een dag eerder sprak boekdelen. Hij had maandagavond even naar de thuis wedstrijd van Benfica tegen Rio Ave gekeken, maar na een half uur had hij het wel gezien. Dit Benfica is voor AZ te groot. Toch is juist daarom de dubbel te gen de Portugese grootmacht voor de spelers een hoogtepunt. Tegen zo'n ploeg spelen en dan ook nog in zo'n stadion - het Esta- dio da Luz is volgende maand het toneel van de Champions League finale - dat kunnen ze niet elk sei zoen. De wil om te spelen is dan ook groot. Kleine blessures tellen eventjes niet. Roy Beerens, zon dag tegen Roda JC uitgevallen met een enkelblessure, wil bij voorbeeld dolgraag. „Maar we moeten wel even kijken of het ver standig is. Volgende maand spe len we play-offs. We willen niet het risico lopen dat spelers de rest van het seizoen moeten missen omdat ze in deze ene wedstrijd een blessure hebben verergerd", zegt Advocaat. DOETINCHEM - Willem II heeft gis teravond maar ternauwernood de koppositie in de Jupiler League be machtigd. De Tilburgers wonnen het inhaalduel met De Graaf schap in Doetinchem met 2-1. Bru no Andrade stelde pas in de 93e minuut de zege veilig vanaf de strafschopstip. Willem II wist voor aanvang van het duel tegen de 'Superboeren' dat de ploeg bij winst koploper FC Dordrecht voorbij zou gaan op de ranglijst. De gasten kwamen ook al snel op voorsprong, toen Ruud Boymans in de vijfde mi nuut de 1-0 maakte. Robin Pröpper trok de stand met nog twintig minuten te spelen gelijk. Lang leek de wedstrijd op 1-1 uit te lopen, totdat Boymans werd ge vloerd in het strafschopgebied. De penalty werd in blessuretijd verzilverd door Andrade. ill Marcel Kittel won de Scheldeprijs gisteren als eerste coureur in de geschie denis voor de derde keer op rij. foto Tim De Waele/VI Images door Jan Marten SCHOTEN - Een half uur na zijn in drukwekkende sprintwinst in de Scheldeprijs verscheen Marcel Kit tel gisteren in de perszaal van finishplaats Schoten. Met een gul gebaar zette hij de overwinning strofee voor zich neer. Het was evenwel zijn glimlach die nog meer blonk dan de 190 briljantjes in het 18-karaats gouden fietsje. Robben haalt slot van de deur door Leon ten Voorde door Wilber Hack door Theo Brinkman LISSABON - Gesteund door dik vijf honderd supporters - onder wie oud-voorzitter Dirk Scheringa - gaat AZ vanavond in Lissabon proberen het onmogelijke mogelijk te maken. Want winnen bij Benfica, dat mag gerust onmogelijk worden geacht. Ben Provoost kwam gisteren met remise goed weg in zijn partij tegen Au- ke Scholma. foto Koen de Vries -PT Cu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32