Vlissingen wil geruchten a. laatste nieuws 00k op kinderlokker stoppen Verhalen zijn welkom Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. rr=7 WALCHEREN 25 KAZEMATTEN VLISSINGEN Concert Insalvation in zaal Berea De band Insalvation geeft zondag om 20.00 uur een concert in Berea Vlissingen. De zaal gaat open om 19.30 uur. De kaarten voor dit con cert kosten tot en met 18 jaar 7,50 euro. Bezoekers vanaf 19 jaar beta len een tientje. Kaarten te koop via Truetickets.nl of aan de zaal. Paasdiner bij RestoRank RestoRank van de Evangelie gemeente De Wijngaard geeft vrijdag een paasdiner in de zaal achter de Wijn- gaardkerk in Oost-Souburg. Het diner is voor mensen die alleen zijn of het finan cieel lastig hebben. De maal tijden beginnen om 18.00 uur. Opgave vooraf0118- 470860 of 465132, of via res- torank@gmail.com. Kosten 2,50 euro per persoon, per ge zin maximaal 7,50 euro. Twee dagen kinderkledingbeurs Vandaag en morgen is er een kinderkledingbeurs aan de Hogelandseweg bij Bigge- kerke. De beurs is op beide dagen open van 9.00 tot 17.00 uur en op donderdag ook van 19.00 tot 20.00 uur. Overgebleven kleding wordt gedoneerd aan een goed doel. Hobbymarkt in Het Palet In wijkcentrum Het Palet, Reigersbergstraat 2 (tegen over de Liddl) in Middel burg is morgen, vrijdag, een hobbymarkt; van sieraden tot houtbewerking, mozaïek en bloemen, kaarten en cup cake, workshop sieraden ma ken en nog meer. De markt is open van 13.00 tot 17.00 uur en is georganiseerd door Aktiviteitenteam Zuid. Girls Only in de Branding Voor meiden van tien tot en met veertien jaar houdt SWM vanmiddag van 15.00 tot 17.30 uur een Girls On- ly-middag in jongerencen trum De Branding, Wester- scheldestraat 62. Een visagis- te geeft een workshop en de meiden kunnen beautykist jes versieren. Aanmelden: a.bosman@ welzijnmiddel- burg.nl. Marjolein Mijnders, geboren en getogen in Oost-Souburg, is afge studeerd in de moleculaire en cel lulaire levenswetenschappen aan de Universiteit van Utrecht. De oud-leerlinge van basisschool het Mozaiek en het Scheldemond- college gaat verder met promo tie-onderzoek op de universiteit. MIDDELBURG - Over de kazemat ten gaan "de meest wilde verha len: er zouden bijvoorbeeld gan gen vanuit de kazematten lopen onder de boulevard door. Dat is een fabeltje, zeggen de mensen die het weten kunnen, maar is dat echt zo? De komende weken wil de redac tie van de PZC de verhalen van Vlissingers over de kazematten verzamelen. De krant praat voor een serie verhalen met mensen die vanuit hun vak of liefhebberij betrokken zijn bij de kazematten, maar de redactie is ook op zoek naar andere verhalen: kuste u in de gang bij de kazematten voor het eerst de liefde van uw leven? Speelde u als kind bij de golven en het roeiershoofd? Zwaaide u er familie uit op weg naar een verre bestemming? Of weet u mis schien hoe het echt zit met dat ge heimzinnige gangenstelsel? Laat het de redactie weten. Ook foto's van de Kazematten - nieuwe en oude - zijn van harte welkom. Reacties en foto's kunnen worden gemaild naar n.berkelder@pzc.nl KAZEMATTEN OPEN Dinsdag deden op sociale media en op schoolpleinen verschillen de geruchten de ronde. Zo sugge reerde iemand op Facebook dat er deze week tot twee keer toe een kinderlokker actief was in de wijk. Er bleek bij de politie echter maar één concrete melding te zijn binnengekomen. De geruchten stromen waren voor scholen aan leiding om bij de gemeente aan de bel te trekken. Demmers: „Het was voor veel mensen niet helder wat er nu pre cies gebeurd is. Daarom hebben wij besloten de feiten op tafel te leggen, zodat mensen van daaruit kunnen redeneren." De burge meester denkt niet dat de brief juist zorgt voor meer onrust. „De ervaring leert dat het benoemen van de feiten de beste manier is om hiermee om te gaan." titelt tegen betaalbar Pr,izen" Hoge kwal,tc,t 9 Poort noordkant ■f richting stad VLISSINGEN OOST-SOUBURG BIGGEKERKE MIDDELBURG MIDDELBURG DONDERDAG 10 APRIL 2014 Het Muzeeum in Vlissingen stelt de helft van de kazematten onder het Keizersbolwerk open voor het publiek. Ze zijn vanaf zaterdagmid dag 13.00 uur te bezichtigen. De kazematten aan de westkant kunnen worden bezichtigd. Er is een tentoonstelling ingericht. Aan de andere kant van de poort zijn ook kazematten, maar die zijn in gebruik bij onder meer het loodswezen. Bij de opening zaterdag komt 'het 7e Bataljon Infanterie van Linie 1815' om de geschiedenis tot le ven te brengen. Dat zijn levensech te soldaten uit de Napoleontische tijd. Kunstenaar-muzikant Rob Maaskant verzorgt optredens. Bakker Schrieks verkoopt kazemat- tenbroodjes, gebakken met Zeeuws rogge- en tarwemeel. In de kazematten was een bakkerij, waar per etmaal 4800 broden wer den gebakken voor soldaten. De kazematten zijn tot oktober open, op de tijden dat ook het Mu zeeum aan de Nieuwendijk geo pend is. Het is mogelijk om een combinatiekaartje te kopen. door Wendy de Jong. VLISSINGEN - „We wilden de feiten brengen en eventuele geruchten de wereld uit helpen", reageert bur gemeester Letty Demmers van Vlis singen op de vraag waarom de ge meente dinsdag besloot een brief te sturen over een melding van een onbekende man die zondag in Paauwenburg een jong meisje aan sprak. Ruimtes toegankelijk I voorpubiek Poort zuidkant komt uit op steigers I Albert Ptesmanweg 2-A 4462 GC GOES 0113 - 216677 of 0113 - 561177 - Verbouwen - Renoveren Groot en klein onderhoud - Kozijnen en trappen - Ai uw hout kan op maat gezaagd - Isolerende beglazing - Inbraak veilig hang- en sluitwerk - Maken van tekeningen - Aanvragen bouwvergunningen en geschaaft worden Ruimtes in gebruik j bij Loodswezen Corridor met in het midden opening J~ naar boven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25