cruisewinkel.nl PZC hoopt op plus van Kenniswerf Vlissingen cruisewinkel.nl 66 De PZC is ook aan het vernieuwen, dus wij passen helemaal in dat concept tt Nulurencontracten in de zorg worden verboden. Maar ik heb nu een eenurencontract 66 Nu pak je mensen die naar eer en geweten hun werk doen Zzp'ers voelen zich gemangeld door de Belastingdienst. Dat kost veel mensen hun werk, zegt ZZP Nederland. d ANNA PAULOWNA - Omdat de Be lastingdienst schijnzelfstandig- heid harder aanpakt, dreigen 40.000 tot 80.000 zzp'ers brode loos te raken. Het gaat om men sen in de zorg en het onderwijs, maar ook andere sectoren liggen onder de loep. De fiscus zegt dat veel zzp'ers profiteren van belas tingkortingen, terwijl ze niet echt als zelfstandigen werken. Ze zijn in verkapte loondienst, maar zon der pensioenopbouw en werkne mersverzekeringen. Eén van die getroffen zzp'ers is palliatief verpleegkundige Attie den Boer uit Leeuwarden, die via Attiegeeftzorg.nl haar diensten aanbiedt. De 57-jarige Den Boer werkte tot september 2012 in vas te dienst. Ze verzorgt ernstig zie ken en stervenden thuis. „In een verpleeghuis of ziekenhuis kan niet zulke persoonlijke zorg gele verd worden." Op 18 oktober 2013 ontving ze een brief waarin stond dat de zogehe ten VAR-verklaring waardoor ze als zzp'er aan de slag kon, was in getrokken. Zonder deze 'Verkla ring Arbeidsrelatie' kon ze door de bemiddelingskantoren - die de werving regelen en vaak de admi nistratie doen - niet meer worden geplaatst. Nu is dat laatste het be zwaar van de Belastingdienst. Im mers, een zelfstandige werft zijn klanten en factureert ook zelf. Dat ze nu toch een mevrouw in Anna Paulowna verzorgt via zorg- bureau Tiade uit Groningen komt omdat ze vorig jaar ook voor dat bedrijf heeft gewerkt. „Tiade ac cepteert nog dat ik geen verkla ring van de Belastingdienst heb." Wat Den Boer niet snapt, is dat de Belastingdienst niet ingrijpt bij de bemiddelingsbureaus. „Die moeten toch veranderen? Nu pak je mensen die naar eer en gewe ten hun werk doen." De 28-jarige wijkverpleegkundige Marko Rosic uit Beverwijk kwam 'in diepe shit' toen eind oktober vorig jaar zijn verklaring werd in getrokken. Op slag was hij zijn werk kwijt. „Ik voldeed aan alle re gels. Ik werkte veertig uur via vier bureaus. Voor niemand werkte ik meer dan 70 procent." Volgens Rosic helpt de aanpak van de schijnzelfstandigheid die minister Asscher voorstaat niet. „Nulurencontracten in de zorg worden op zijn last verboden. Maar ik heb nu een eenurencon tract. Dat wil zeggen: ik heb gega randeerd één uur per week werk. In de praktijk komt het erop neer dat ik tussen de 15 en 30 uur per week werk. Net als toen ik zzp'er was, krijg ik de restjes: de gebro ken diensten, de onhandige tijd stippen. In de zomer kon en kan ik 50 uur werken, net als rond feestdagen. Maar in oktober en no vember moest ik bijna bedelen om werkuren. Nu is dat niet an ders." Directeur Johan Marrink van ZZP Nederland begrijpt niets van de opstelling van de Belastingdienst. „De Rijksoverheid heeft jarenlang via het UWV mensen gestimu leerd om zelfstandige te worden. Natuurlijk zijn er misstanden, maar repareer die dan. Ik wil dol graag met Asscher en staatssecre taris Wiebes (Financiën) om de ta fel om de schijnconstructies aan te pakken. Want zoals het nu gaat vrees ik dat er tot wel 80.000 zzp' ers de klos worden." Arbeidseconoom Ronald Dekker van de Universiteit Tilburg is het eens met de aanpak. „Het is waar dat de overheid boter op het hoofd heeft, maar veel zzp'ers zijn echt geen zelfstandigen. Het is goed dat dit wordt aangepakt." €1.798, €1.798, Boek op www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 ms Rotterdam 993,- Baltische Staten St. Petersburg ms Eurodam Noorse Fjorden Noordkaap ms Prinsendam De nieuwe huisvesting staat op steenworp afstand van het com plex aan de Oostsouburgseweg, waar de PZC tot 2003 lange tijd was ondergebracht. Daar kwam toen een eind aan, omdat het ge bouw door de sluiting van de ei gen drukkerij en inkrimping van het personeelsbestand veel te groot was geworden. Het bedrijf verhuisde naar Goes en in 2008 naar Middelburg. Dat nu de omgekeerde beweging wordt gemaakt, heeft volgens hoofdredacteur Peter lansen en commercieel directeur Ivo van der Velde te maken met de na drukkelijke wens om alle afdelin gen binnen het mediabedrijf op één werkvloer te brengen. In Mid delburg is eveneens naar die mo gelijkheid gezocht, maar daar kon geen geschikt pand worden gevon den, zegt lansen. Op het hoofd kantoor werken bijna honderd mensen, van wie een belangrijk deel bij de centrale redactie en in de advertentieverkoop. Hoofdbewoner van het oude PZEM-gebouw is momenteel DOK41, een verzameling innova tieve startersbedrijfjes. En met de Zeeuwse hogeschool en het ROC als belangrijkste buren binnen de zogeheten Kenniswerf, ontstaat volgens Jansen de mogelijkheid voor intensieve samenwerking. „De PZC is ook aan het vernieu wen, dus wij passen helemaal in dat concept." Omroep Zeeland heeft eveneens belangstelling voor een ruimte in het gebouw, al dus Jansen. Ook in het 'media- huis' wat dan zou ontstaan, ziet hij nieuwe kansen. „Wil je samen werken, dan zet je de deur open. En krijg je ruzie, dan draai je de boel eenvoudig weer op slot." Griekse Eilanden ms Nieuw Amsterdam 48,- Zuidelijke Noorse Fjorden €1.293,- Holland America Line DONDERDAG 10 APRIL 2014 Zzp'er voelt zich gemangeld door Wilko Voordouw Marko Rosic Attie den Boer, zzp-er I Attie den Boer, zzp'er in de palliatieve zorg. foto Bas Beentjes/HH 15 dagen vanaf 15 dagen vanaf Priteen aijrt vanaf, pt'f persoon o.b.v M porsdrten per hul en o;b.v. beschikbaarheid en wfciiiingen. Inclusief alle belastingen en velpnnsion Vértrek: div data van 17 mei, 26 jök, 30 augustus 13 dagen vanaf Kopenhagen, Tallinn, Sint Petersburg, Helsinki, Stockholm, Warnemunde, Kiel. Kopenhagen Book voor 15 juni: ontvang 100 - bnrtegood pet hut!" Vertrek 11.24mei. 14,26jun, 8Jul. 15aug ine! vlucht MmuMen, Bergen, Gelronger. Uknes. Tromso. Hónningsvag, Trondhaim. Aiesund. Flam. Stavangei. IJmuiden Book voor 15juni ontvang 100,-bartugorni pui hut1' Vertrek; 10 augustus door Marcel Modde MIDDELBURG - Na een periode van elf jaar keert de PZC terug op het 'oude nest'. Vóór 15 juli verhuist het mediabedrijf zijn hoofdkantoor van de huidige locatie in Middel burg naar het voormalige PZEM-ge- bouw aan de Edisonweg in Vlissin gen. Peter Jansen, hoofdredacteur Venetië. Kalakoion. Athene. Istanbul, Lesbos, Kusactasi, Sarttorini, Argostoli, Venetië Boek voor ISfét ontvang 100,bfaiègam)pet hulr Vrrtifi" ;iiv data van 2 mei tfftn 3 oktober Inot vlucht agen naf Rotterdam, Oslo. Kristlansand. Stavanger. Flam. Rotterdam Boek voor 15 juni: ontvang 1100 - burtegoed puthff' 13 dagen vanaf kijk voor de voorwaarden op cruisewinkei.nl A Signature of Excellence

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15