Omstreden benoemingen VERDIEPING 11 iÊKslS Vanaf het moment dat hij begin 2013 de nieu we Nederlandse mo torclub No Surrender uit de hoge hoed toverde, wilde oprichter Klaas Ot to uit Bergen op Zoom 'de biker- wereld opschudden'. Hij laat zich sindsdien inderdaad niet onbe tuigd. No Surrender lijfde afgelo pen tijd al verschillende chapters in van die andere snel groeiende motorclub: Satudarah. Otto is bo vendien niet vies van publiciteit. Door veelbesproken figuren als kopstukken aan te stellen, lijkt hij van aandacht verzekerd te zijn. Klaas Otto, veroordeeld voor de bedreiging van een portier, was zélf ooit een grote meneer bij Sa tudarah, maar die club keerde hij de rug toe uit onvrede over het ge voerde beleid. Hij hengelde voor malig topcrimineel Willem Holleeder binnen. Iedereen ver dient een tweede kans, was toen zijn nuchtere reactie op de kritiek die losbarstte. Holleeder heeft No Surrender in middels verlaten, maar Otto slaagt er telkens weer in om grote namen aan zich te binden. Wil lem van Boxtel bijvoorbeeld, die ooit bedankt werd als president van Hells Angels. Hij heeft nu het Amsterdamse chapter van No Sur render onder zijn hoede. Ook geen kleintje: Henk Kuipers, ex-kopstuk van Satudarah. Thans leidt hij No Surrender in Emmen. De aanstelling van tweevoudig moordverdachte Lau Geeraets als nieuwe president van het chapter Limburg past in dat rijtje. Wéér een benoeming die de tongen los maakt. DONDERDAG 10 APRIL 2014 Het buitenterrein van het clubhuis van No Surrender in Emmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11