1379 Dit jaar begin aanleg van bevrijdingsroute O <S> |jp| Klassiek China Sluiting PM niet wegens staking Sterke groei zonnepanelen Gezond Pater Frans van der Lugt wilde niet vertrekken uit de belegerde Syrische stad Homs. Hij werd gisteren vermoord. Azië slijpt de messen Minder warm, 11 Droombaby met garantie DINSDAG 8 april 2014 BERGEN OP ZOOM - Dat Philip Mor ris (PM) in Bergen op Zoom per 1 oktober sluit heeft niets te maken met de staking eerder dit jaar. Dat verzekert Marco Vallebella van vakbond De Unie. „Dat de man in de straat dat roept snap ik nog, maar dat werkgeversorganisaties iets dergelijks suggereren, vind ik kwalijk. Het een heeft niets met het ander te maken en ook Philip Morris ontkent dat", zegt hij. „Het besluit om te sluiten stoelt op louter economische gronden." ZIERIKZEE - Het aantal daken met zonnepanelen is vorig jaar in Zee land met de helft toegenomen. La gen er eind 2012 nog op 5000 da ken zonnepanelen, een jaar later waren dat er 7500. Dit blijkt uit cijfers van de Saman Groep uit Zierikzee, een grote leverancier van zonnepanelen in de provin cie. Het vermogen aan zon- ne-energie nam vorig jaar nog spectaculairder toe: van 9,9 naar 17,3 megawatt. DESTELLING UW MENING 284 reacties ONEENS 62% BEIROET - De 75-jarige sociaal be wogen pater Frans van der Lugt is gisteren in de Syrische stad Homs om het leven gebracht. Hij werd door het hoofd geschoten. Van der Lugt was de laatste Europeaan in de stad Homs, die al sinds juni 2012 belegerd wordt door troepen van president Assad. De in Den Haag geboren Van der Lugt woonde bijna veertig jaar in Syrië: eerst in Aleppo, daarna in de hoofdstad Damascus en sinds 1993 in Homs, de derde stad van het land. De geestelijke verbleef in een pand van de jezuïeten in de wijk Bustan al-Diwan waar voor het uitbreken van de burgeroorlog in 2011 veel christenen woonden. Hij zette zich met name in voor gehandicapten. Jihadisten en ande re rebellen namen de macht in Homs over. Sindsdien probeert het Syrische leger de stad te her overen. De jezuïet bleef Homs en zijn be woners trouw, ondanks aandrin gen van vrienden om een veiliger onderkomen te zoeken. Drie we ken geleden meldde hij zijn fami lie telefonisch dat hij springle vend was, maar dat de voedsel voorraad over tien dagen op zou zijn. Uiteindelijk werd niet de hon ger, maar het geweld hem fataal. Een gemaskerde schutter liep gis teren de tuin in van het klooster waar de pater woonde, en schoot Van der Lugt in het hoofd. Het lijkt een gerichte actie, maar het is nog onduidelijk wie verantwoor delijk is voor zijn dood. Kras.nl/25009 of bel 0900-9697iscPm NIEUWDORP - Tijdens een grote be vrijdingsmanifestatie zaterdag 25 oktober wordt op de Sloedam de eerste van een serie meerpalen onthuld, die Zeeuwse bevrijdings routes moeten markeren. Een week later volgt er nog een op de Oranjedijk te Vlissingen. Dergelij ke meerpalen komen langs in to taal 14 Zeeuwse routes te staan die belangstellenden het verhaal van de bevrijding van Zeeland en de Slag om de Schelde moeten ver tellen. De bevrijdingsroutes wor den opgezet naar analogie van de Liberation Route Europe die in Noord-Brabant en Gelderland keien legt om de geschiedenis van de bevrijding te markeren. Glashandel MELIESTE 8 71 68 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 83 Los nummer 1,95 Abonneeprijs€1,07 pagina 25 Actieplan in de maak pagina 28/29 Ik leg de centen liever op 't dak Ik koop dit jaar zonnepanelen Reageer op pzc.nl Meer personeel in gevangenissen lost problemen niet op pater fataal Geweld is door onze correspondent Fernande van Tets pagina 2 en 3 Optimisme brak door bij pater Pater Frans van der Lugt verbleef bijna veertig jaar in Syrië. Cisteren werd hij in Homs vermoord, foto Arnold Karskens/HH Rondreis 00% vertrekgaranti 16 dagen v.a. ÉiJ Ontdek Beijing, de Grote Muur, het Terracottaleger en meer. De laatste plaatsen in mei, met vertrek vanaf A'dam of Brussel ^SBi Incl. vlucht, Nederlandse reisleiding, excursies en vele maaltijden MppjJ'JJgjgH Klantbeoordeling 8,7 flj Prijzen p.p.o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pagina 26/27: Hét verhaal van de Scheldeslag; commentaar jaloezie tussen dubbelglas ideaal voor keuken en badkamer! Al 75 jaar transparant WWW.meiieSte9laS.rii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1