659 asüsSf BUITENLAND 7 Ierland SKKassjsr-8 dasen Nog meer vakanties naar Ierland: Jr Nadat het proces heeft stilgelegen, krijgt de verdediging van Pistorius vanaf vandaag de kans zijn onschuld te bewijzen. tie Stip vakanties'-* PRETORIA - Het proces tegen de van moord verdachte paralympiër Oscar Pistorius is een nieuwe fase ingegaan. Vanaf vandaag zal de verdediging de komende weken haar verhaal doen. Wanneer de blade runner zelf verhoord zal wor den, is onduidelijk. Het waren lange, zware weken waarbij de emoties soms hoog op liepen. Zo barstte getuige Saman- tha Taylor halverwege haar ver hoor in tranen uit. Taylor was an derhalfjaar samen met de sport man. Ze verklaarde dat haar ex tij dens hun relatie was vreemdge gaan, onder meer met Reeva Steenkamp, de vrouw die hij vo rig jaar doodschoot. Ook Pisto rius' buurvrouw Michelle Burger hield het niet droog tijdens haar getuigenis. De herinnering aan het wat zij beschreef als bloedstol lend vrouwengeschreeuw in de vroege ochtend van 14 februari 2013, werd te veel voor haar. Er was de verdachte zelf, die het soms ook zwaar leek te hebben. Soms huilde hij, onder meer tij dens de autopsie-sessies. Twee keer moest hij zelfs overgeven, on der meer toen Steenkamps ver wondingen werden besproken. Dan waren er de getuigenissen van goede vrienden. Darren Fres co, die Pistorius en Steenkamp blijkbaar aan elkaar had voorge steld, verklaarde onder ede hoe de blade runner ooit per ongeluk een schot had gelost in een restau rant. Pistorius zou Fresco er min of meer toe hebben gedwongen de schuld op zich te nemen, om zelf niet in de problemen te ko men. Kevin Ferena, een andere goede vriend en getuige, bevestig- Het is aan de rechter en niet aan ons, om iemand schuldig te verklaren de dit. De verklaringen van deze goede bekenden, waarin Pisto rius' vuurwapengebruik aan de or de was, kwamen bovenop die van ex-vriendin Taylor. Zij verklaarde hoe Pistorius in 2012 uit frustratie een kogel zou hebben afgevuurd uit een rijdende auto; dat hij een kort lontje had en vaak tegen haar schreeuwde; en dat hij haar bij on raad altijd wakker maakte alvo rens met zijn wapen op inspectie uit te gaan. Tijdens deze en andere onthullin gen zat Pistorius vaak met ge kromde schouders in de recht bank en liet zijn hoofd rusten in zijn handen. Hij toonde zich ech ter ook vaak van een minder kwetsbare kant. Tijdens de getui genis van buurvrouw Anette Stipp luisterde hij aandachtig naar hetgeen de vrouw te vertel len had. Ze zou in de vroege och tend van Valentijnsdag 2013 wak ker hebben gelegen toen ze ge schreeuw van twee mensen hoor de uit Pistorius' huis, gevolgd door schoten, geschreeuw van een vrouw, wederom schoten en daarna stilte. Stipps getuigenis was koren op de molen van de media. Deze bevestigde immers de uitspraken van buurvrouw Burger en druiste in tegen Pisto rius' oorspronkelijke politieverkla- ring. Hierin maakte hij geen mel ding van geschreeuw. Tevens meldde hij dat hij zich pas na vier schoten zou hebben gerealiseerd dat hij wellicht zijn vriendin had geraakt en niet een insluiper. Terwijl het Openbaar Ministerie de ene na de andere getuige voor leidde, stond Pistorius' advocaat Barry Roux als een pitbull voor zijn cliënt. Alles werd onder een vergrootglas gelegd. Zo betichtte Roux de 20-jarige Taylor min of meer van wraakzucht en kon Bur ger naar zijn mening nooit iets hebben kunnen horen. Volgens Roux zou het niet om Steen kamps maar om Pistorius' ge schreeuw zijn gegaan. „Oscar in doodsangst schreeuwt net zoals een vrouw", vertelde de advocaat. Roux zette tevens zijn tanden in de getuigenissen van de foren sisch experts. De tweede serie schoten, gehoord door Burger en Stipp, was volgens de advocaat het gebeuk van een cricketbat. Hiermee zou Pistorius de dichte badkamerdeur hebben opengebro ken nadat hij zich zou hebben ge realiseerd wat hij had gedaan. Eén van de laatste zaken die werd besproken, voordat het proces werd verdaagd wegens ziekte van één van de magistraten, was de in houd van de mobiele telefoons van de geliefden. In één specifiek tekstbericht had het slachtoffer aangegeven soms bang te zijn voor haar vriend, vanwege zijn op vliegendheid. „Dat is nog geen be wijs dat Oscar haar wilde ver moorden", aldus advocaat Roux. „Het merendeel van de tekstbe richten was liefdevol." Kort daarna gaf het Openbaar Mi nisterie aan geen getuigen meer te zullen voorleiden. Daarmee is het nu aan Pistorius en zijn verde digingsteam om zijn kant van het verhaal te vertellen. Wanneer de atleet zal getuigen, is niet zeker. Veel Zuid-Afrikanen zijn er, wat schuld betreft, al over uit. Een net zo grote groep echter hoopt dat het gaat om een ongeluk. „Hoe het ook zij, laten we het aan de rechter overlaten", aldus Chrisma- ri Eoubscher uit Kaapstad. „Het is aan hem en niet aan ons om ie mand schuldig of onschuldig te verklaren." Meer energie dankzij 1 uur Reiki nu €29,- bij Mary van der Sluis in Vrouwenpolder Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Reiki is een paranormale therapie en behoort tot de alternatieve geneeswijzen. Met Reiki breng je behalve energie, ook warmte, rust en aandacht over. Last van lichamelijke en/of mentale ziek tes en ongemak? Dan biedt Reiki wellicht ook voor jou verlichting! Gamee in het ritme ®en whiskeyproeverif Fly-drive Ierland -r §j}1 ©sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store MAANDAG 7 APRIL 2014 «V Pistorius mag nu zelf spreken door onze correspondent Miriam Mannak Oscar Pistorius voor de rechter bij het begin van het proces, foto HH Chrismari Loubscher, inwoner Kaapstad Verken Ierland m uw eigen tempo. inclusief vliegreis, huurauto en bed breakfasts met ontbijt o.a. Cork, Ring of Kerry, Cliffs of Moher, Gatway en Dublin Vertrek: mei t/m sept. Reisduur: 8 dagen. Maak kennis met de ruige kustlijn, groene bergen, valleien en charmante steden. zie stipreizen.nl/gbfie Overtochten per ferry1- I Tourism Ireland Imagery P inclusief ferrytochten, rondreis per touring- j car en hotels met ontbijt en 9 x diner OA Cork, Ring of Kerry, Killamey, Galway en Dublin Vertrek: juni t/m sept. Reisduur: ll dagen. Inclusief gratis voorovernachting in Nederland en een stadstour in Dublin. zie stipreizen.nl/gbbie reizen «niy boek online of bel met 088 - 70 70 600 x, y Actievoorwaarden zie internet. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. I Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7