Hockeyers Rapide wacht zware straf Animo morst één puntje tegen eigen reserves SPORT 43 maar uiteindelijk werd het toch 7-5." Renske Fraanje bedwong met 6-2 7-5 Paula Koelewijn. De uit Zaamslag afkomstige crimino- logiestudente aan de VU in Am sterdam, sloeg door het spel van de aanvoerster bij TV Oosthout heen. In de tweede set begon Renske Fraanje foutjes te maken, terwijl haar opponente beter in haar spel kwam. Nathalie de Schepper wachtte in de vierde partij haar kansen goed af tegen Helga Janson om vervolgens toe te slaan. De Boskreek overdonder de in de eerste klasse van de lan delijke tenniscompetitie voor mannen in Den Flaag het tweede team van De Metselaars. De for matie uit Breskens zegevierde met 6-0. De 2-spelers Ruud Mar tens en Jeroen Alliet klopten Tom Vogelsang (6-1 6-0) respectieve lijk Tijmen Riegen (6-0 6-1). De 3-spelers Kevin de Rooij en Remy Scherbeijn hadden iets meer te genstand van Lennart Pronk (6-3 6-3) en Laurens Lammers (6-1 6-2). In het eerste dubbel bedwon gen Martens en Alliet met 6-16-2 Koernap en Lammers. Alleen in het tweede dubbel was er sprake van een echte strijd. Uiteindelijk wonnen Rowin Tazelaar en Kevin de Rooij op karakter met 1-6 7-6 7-5 van het duo Pronk/Riegen. Met de vrije weekends in de vier de klasse van de zondagen 20 en 27 april en 4 mei in het vooruit zicht dacht Rapide op geen al te groot verzet te zullen stuiten om dit duel te verplaatsen. Dat pakte even anders uit. Thuisclub Vlijmen gaf geen duim breed toe en bleef bij het besluit om het duel gewoon doorgang te laten vinden. Trainer-coach Ab Klaeijsen van Rapide stelde alles in het werk om alsnog een team op de been te brengen, maar zelfs na een beroep op,de jongens A kwam hij aan niet meer dan ze ven spelers. „Het is overmacht", zei hij giste ren teleurgesteld. „We hadden maar wat graag gespeeld. Vlijmen is dan wel koploper, maar wij staan ook hoog geklasseerd en hadden er zin in. Persoonlijk had ik op wat meer begrip bij de hock- eybond en zeker bij Vlijmen gere kend. Omdat geen van de partijen enige soepelheid toonde om het duel te verplaatsen zijn we op slag kansloos geworden voor de ti tel." „De bond geeft ons drie punten in mindering en daarnaast ook nog een forse geldboete. Je be grijpt dat het laatste woord hier nog niet over gezegd is. Het zal waarschijnlijk niet veel uithalen, maar we gaan wel in protest te- gen de sanctie van de bond "7 on Voor het tweede team van Animo redde Michiel van der Windt in de laatste single met 6-2 6-0 de eer tegen Coen Kayser. „Ik had een complete offday. Michiel was vaster en tenniste bekeken. Voor mij was het de eerste wedstrijd na een jaar. Vorig jaar scheurde ik in de eerste competitiewedstrijd de enkelbanden van mijn rechter voet af. Natuurlijk proberen we de titel te prolongeren, maar naast De Schelde is nu ook Ga- me'78 een geduchte concurrent", aldus captain Coen Kayser van Animo 1. Game'78 won in Clinge met 4-2 van TC Sjef uit Aardenburg. Voor de grensdorpbewoners versloeg aanwinst Ruud Martens met twee keer 6-1 Remy Scherbeijn, terwijl Kirsten Deij met 7-6 6-3 baas bleef over Rowin Tazelaar. Voor de Aardenburgers won Hans Calseyn met 6-3 7-6 van Robin de Witte. De Clingenaar stond in de tiebreak met 4-0 voor, waarop Cal seyn zeven punten op rij pakte. Wesley Claerhoudt klopte Niek de Koster met twee keer 6-2. Bei de dubbels gingen naar Game'78. In Vlissingen droogde De Schelde 1 met 6-0 De Schelde 2 af. In en te gen Zierikzee sleepte promoven dus Asoc een 3-3-gelijkspel uit het vuur. Voor het team uit Cad- zand won de Belg Stichelbaut op 1. Jan Maarten van de Vrie was goed voor winst in enkel- en dub belspel, in combinatie met aanvoe- der Björn Wielakker. Grochal wint ZK snelschaken Joey Grochal heeft met over macht het Open Zeeuws kampioenschap rapidscha- ken op zijn naam geschre ven. Met zevenenhalf punt bleef hij de concurrentie ruim de baas. Grochal verspeelde slechts een halfje, tegen zijn Goese clubgenoot Louis Nieuwen- huijse. Nieuwenhuijse werd met zesenhalve punt twee de, voor Souburg-preses Al- bert Vermue die netjes der de werd. Motorracers op het podium William Tolhoek uit 's-Heer Arendskerke heeft zijn eer ste zege in de Supercup 600 van dit seizoen te pakken. Op het circuit in Assen ein digde de 36-jarige motorcou reur als eerste. De zestienja rige Jordy de Jonge uit Hein- kenszand eindigde verras send als tweede. Voor Tol hoek betekende de overwin ning een eerste stap in de richting van prolongatie van zijn nationale titel. Lindy van Anrooij snel in tijdrit Lindy van Anrooij heeft gis teren een tijdrit in Almere gewonnen. De zeventienjari ge wielrenster uit Kapelle legde de 21 kilometer het snelste af bij de junioren. Overall eindigde ze als der de. Van Anrooij komt uit voor het 185 Sportoase Team van Mare Herremans. Haar jongere zusje Shirin was de snelste bij de tijdrit over twaalf kilometer bij de jeugd. TTC Middelburg dichter bij de titel De tafeltennissers van TTCM zijn weer een stap dichter bij het kampioen schap in de tweede divisie gekomen. De koploper uit Middelburg stuurde runner-up Never Despairi met duidelijke 7-3-cijfers naar huis. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft TTCM een voor sprong van twaalf punten op Kluis, dat sinds zaterdag de eerste achtervolger is. Vasseur wint in Oostvoorne Remy Vasseur uit Vlissin gen heeft de tien kilometer voor het Van Buuren run- ningcircuit in Oostvoorne gewonnen. Hij liep 33-45- Erwin Harmes uit Middel burg is klaar voor de mara thon van Rotterdam en de Marathon Zeeuws-Vlaande ren. In de Parelloop in Bruns- sum bleef hij slechts één se conde hoven zijn persoon lijk record op de tien kilome ter: 32.06 minuten. MAANDAG 7 APRIL 2014 Natascha van Strien van Drive(foto) in actie tegen tegen Patty de Winter van TV Oosthout. foto Mark Neelemans door Peter Snelders HULST - Geplaagd door blessures, ziektes en werkzaamheden kon het mannenteam van de hockeyver- eniging Rapide gisteren niet vol doende spelers op de been breng en voor de uitwedstrijd tegen kop loper Vlijmen. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - In de hoofdklasse van de districtstenniscompetitie ging ti telverdediger Animo van start met een 5-1-zege op de eigen reserves. GOES ASSEN ALMERE MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73