Belg heeft laatste woord in Sluitingsloop Robbie de Muijnck sluit zijn carrière in stijl af Feest voor volleyballers van De Sterre 66 We hebben alle vrouwen op een hoop gegooid en er twee teams van gemaakt „Fantastisch", reageerde De Muijn ck na afloop. „Voor hetzelfde geld had ik dit feest moeten missen." Dat de West-Zeeuws-Vlamingen dit seizoen kampioen zouden wor den, was voor menigeen al lang duidelijk. De vraag was alleen wanneer. Omdat Hulsterloo na de winterstop weinig zwakke mo menten kende, was de verwach ting dat de titel volgende week te gen SDO'63 (uit) behaald zou wor den. Maar Hoofdplaat schoot IJ zendijke en De Muijnck gisteren te hulp door Hulsterloo met 2-1 te verslaan. IJzendijke werd zodoen de kampioen zonder ook maar één punt te verspelen. Ze drukten het overwicht ook uit in indruk wekkende doelcijfers (95-12). „We waren dit seizoen zoveel beter dan de rest", keek De Muijnck na afloop terug. „Alleen in de uitwed strijd tegen Sluis hebben we wat gemazzeld. Voor de rest waren we heer en meester." Zonder zijn trainer gaat IJzendij ke in de resterende drie duels op jacht naar een unieke prestatie. De ploeg aast op nog eens drie ze ges om de competitie af te sluiten met het maximumaantal punten. „Na wat we tot nu toe hebben la ten zien, moet dat lukken", be sloot De Muijnck, voordat hij zich in het feestgedruis stortte. Het werd 3-2, nadat de bezoekers door winst in de vierde set (23-25) op gelijke hoogte waren geko men. In een ware heksenketel en een geweldige sfeer speelde de thuisploeg de sterren van de he mel. Joost Lammers bezorgde zijn ploeg in de vijfde set met een fan tastisch killing block de winst. Het was een opmaat voor een feestavond, waarin de vrouwen van De Sterre werden gehuldigd. Met nog één duel in het verschiet is de kampioensformatie nog steeds ongeslagen. Voorzitter Koen Bonte genoot van de titel en noemde die een ge volg van de drie jaar terug ingesla gen weg. „We hebben alle vrou wen op een hoop gegooid en er twee teams van gemaakt. Cor Ha melink, die we als trainer hebben gehaald, heeft van deze jonge mei den een degelijk team gemaakt. Waar ze vorig jaar punten mor sten, zijn ze tot op heden ongesla gen. Het is voor de eerste keer in de historie van de club dat we met onze vrouwen in de promo tieklasse uitkomen." De preses verwacht dat De Sterre daarin een rol van betekenis kan spelen. „Ze willen graag bovenin meedraaien en hebben het idee dat dat moet kunnen lukken. Aan het begin van het seizoen is tegen BOK gespeeld en daar hebben ze een goed gevoel aan over gehou- den. 3',S6qrT,Bf'? - De selectie van De Sterre blijft in tact. Koen Bonte hoopt dat de ti tel aantrekkingskracht oplevert. „We willen ons graag versterken en gaan daarvoor in de regio op zoek. Ja, ook over de grens. Dat is en blijft lastig. Bij ons moet con tributie worden betaald, in België wordt betaald." Voltena-Voorwaarts 3-1: Het doek is gevallen voor de Axelaars, die wisten dat een 4-0-zege nodig was om Voltena te achterhalen. De Zeeuws-Vlamingen maakten onnodige fouten op cruciale mo menten. Ze hielden in de eerste twee sets gelijke tred (1-1) en ver zuimden in de slotfase van de der de set (30-28) de winst te pakken. In de vierde set speelde Voor waarts alles-of-niets. Vanaf het negentiende punt nam de thuis ploeg afstand. Savok-YVC 3-1 (16-25, 25-21, 25-16, 25-15): In een slijtageslag kreeg Savok de bezoekers op de knieën. Daar zag het geruime tijd niet naar uit. YVC speelde met veel bezieling, won de eerste set en leek in het tweede bedrijf op weg naar de tweede setzege. In een duel met veel lang rally's zet te Savok door negen punten op rij te scoren een 21-16-achterstand om in winst. YVC bleef knokken. Vermoeid kwamen de gasten ech ter steeds meer te laat, waardoor Savok het overschot aan kwaliteit kon uitbuiten. Vooral op de lange afstand (13.000 meter) viel de belangstelling te gen. Sander Verminck uit het Bel gische Eeklo trok zich daar niets van aan en liep in een aantrekke lijke stijl in 47.31 minuten naar de zege. Axelaar Erwin van de Broe- ke werd op meer dan één minuut tweede. Voor Sander Verminck was het niet zijn eerste proefstuk. De jeug dige Belg heeft nadat hij zich heeft toegelegd op hardlopen ver schillende malen de concurrentie naar het tweede plan verwezen. In het verleden deed de Belg voor al mee aan de technische onderde len van de atletiek. „Maar dat stond me niet meer aan en omdat mijn ouders zich bezig hielden met hardlopen, heb ik me daar volledig op gericht. Door de goede resultaten heb ik daar nu ook veel meer plezier in", aldus Verminck, die afgelopen winter in eigen land aan zijn tempohard heid werkte in verschillende veld lopen. Voor de organisatie was het zater dag een tegenvaller dat de deel name aan het koningsnummer niet groot was. Slechts 52 lopers en loopsters kwamen voor die afstand een borstnummer afha len. „Maar daar tegenover stond wel een behoorlijk deelnemersveld op de middenafstand, de 8400 me ter. Daar hadden we 85 deelne mers en daar hadden we niet op gerekend. Alles bijeen zijn we toch wel tevreden over de Slui tingsloop en dat geldt ook voor het hele verloop van het Runners criterium. Voor de wedstrijden die voor dit klassement meetel den was de belangstelling groot", stelde voorzitter Roland de Bock van de Stichting Sportpromotie, SSP. Zaterdag nam Sander Verminck meteen de leiding en wat de con currentie ook probeerde, de Belg kon vrijuit naar de overwinning lopen. Erwin van de Broeke pro beerde wel tempo te maken maar ook hij moest erkennen dat de jonge Belg te sterk voor hem was. Bij de vrouwen eindigde Trui Go- nissen uit Philippine als tweede. Ze moest met haar 1.03.38 zes mi nuten toegeven op de Belgische Martine Boute. De 8400 meter werd bij de man nen gewonnen door Eric Cappon uit Zuidzande, die na een blessu re pijnvrij kon lopen. Op die afstand was er een aantrek kelijke strijd omdat Mark Verhage uit Zaamslag zijn huid duur wist te verkopen. Zijn tijd van 29.50 was maar negen seconden trager dan die van Cappon. De Belg Sander Verminck wint de laatste wedstrijd van het SSP-circuit, de. Sluitingsloop in Westdorpe. MAANDAG 7 APRIL 2014 SPORT 41 door Wim de Vos WESTDORPE - Uiteraard volgt nog de prijsuitreiking maar de boe ken van het Jasperse Runnerscrite rium kunnen worden gesloten. Za terdag was er voor de atleten in Westdorpe de laatste afspraak voor de traditionele SSP Sluiting sloop. I De spelers en begeleiding van IJzendijke vieren de titel in de vijfde klasse. Derde van rechts trainer Robbie de Muijnck. foto Mark Neelemans door Eddy van der Hooft IJZENDIJKE - Robbie de Muijnck sloot zijn trainersloopbaan bij IJzen dijke gistermiddag in stijl af. De Muijnck vertrekt deze week voor een vakantie naar de Dominicaanse Republiek en mist daardoor de laat ste drie duels van de vijfdeklasser. Nota bene in zijn laatste wedstrijd als coach behaalde IJzendijke de ti tel. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - In een heerlijke ambi ance werden de volleybalsters van De Sterre zaterdagavond in Zuid- dorpe gehuldigd vanwege het kam pioenschap in de eerste klasse. De formatie van Cor Hamelink arri veerde na een simpele 4-0-zege bij Gepidae in de eigen sportzaal, waar de mannen van De Sterre in een geweldige pot volleybal kam pioen Gavoc'10 de tweede neder laag van het seizoen bezorgden. Koen Bonte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71