Scheldesport ontloopt de laatste plaats Sterke eindspurt brengt waterpoloërs de zege De jongste is de beste in Masters driebanden 40 SPORT VIJFDE KLASSE A Zeeuws-Vlamingen winnen zelf en profiteren van onverwacht verlies van eerste achtervolger Hulsterloo. Scheldesport-Langstraat Shoo ters 93-56 (40-29): Scheldesport won het duel om de onderste plaats te ontlopen. De Terneuzen- se selectie was weer eens com pleet en dat wierp zijn vruchten af. De ploeg van coach Marco Op- pewal speelde een prima wed strijd. In de beginfase was het nog aftasten, maar in de tweede periode werd afstand genomen van de Brabanders. „We zetten goed druk en konden via de fast- break veel scoren", zei Oppewal na afloop. De Terneuzenaren lie pen gaandeweg het duel verder uit en probeerden de honderd punten te halen. Dat lukte net niet, maar dat kon de overwin- ningspret niet bederven. Voor Scheldesport scoorden Alexander van Glansbeek (26), Matthijs King- ma (21) en Dennis Bakker (19). Smokkelhoek-Voorwaarts 65-56 (23-22): De scheidsrechters beïn vloedden de wedstrijd door fou ten van Smokkelhoek weinig te bestraffen, terwijl Voorwaarts 21 fouten moest incasseren. Dat wek te de nodige irritatie bij de Axe laars. Routinier Maarten Koster vond wel dat Voorwaarts in de eerste periode naliet om te sco ren. „Dan had je de tegenstander op achterstand kunnen zetten." Bij Voorwaarts was Joris de Splen- ter sterk op dreef met 25 punten. De Schelde-Njord 2 7-5: De wed strijd begon goed voor De Schel de. De Terneuzenaars namen een 3-0-voorsprong, waarna Njord vijf keer op rij scoorde: 3-5. Het vierde kwart begon bij 4-5, waarna De Schelde nog eens extra gas gaf. Dat was goed voor een verdiende zege, 7-5. Scores De Schelde: Cas van Vorsten- bos 2, Mertijn Loof, Niek Kampman, Cees van Houwelingen, Sven Schie man, Mark Legters allen 1. De Bruinvis-DIO 3-4: De Bruin vis kon in de eerste periode een man-meersituatie niet benutten: 1-1. In de tweede periode speel den de bezoekers slordig, maar ze waren wel de enigen die scoor den: 1-2. Na rust liep DIO verder uit, 1-3. Dat gat kon de ploeg uit Sas van Gent niet dichten. Via 2-3 en 2-4 werd het zestien seconden voor tijd 3-4. Daarna was er geen tijd meer om de gelijkmaker te produceren. Vrouwen. Aquamigos ï-DZK 1 11-3: Het krachtsverschil werd al snel in de score uitgedrukt. Aan het eind van de eerste periode was het al 4-1. Toen daarna niet allen da kwali teit maar ook de conditie een rol ging spelen, werd het verschil nog groter, aan het eind van de derde periode was het 10-3. In het laatste kwart miste DZK een straf- worp en scoorde Aquamigos nog één keer. TERNEUZEN - Een week eerder dan verwacht greep IJzendijke giste ren in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal de titel. De koplo per won zelf met 5-0 van Kwaden- damme en profiteerde van de 2-1-nederlaag die eerste achtervol ger Hulsterloo tegen Hoofdplaat leed. Met nog drie wedstrijden te gaan bedraagt de voorsprong van IJzendijke, dat dit seizoen de ene overwinning aan de andere reeg, inmiddels twaalf punten. Hekken sluiter Terhole verraste op eigen veld met een 3-3-gelijkspel tegen Corn Boys, de nummer vier van de ranglijst. IJzendijke-Kwadendamme 5-0 (2-0): Kwadendamme was voor een punt naar IJzendijke geko men en hield veel mensen achter de bal. Pas in de slotminuut van de eerste helft kon de thuisclub toeslaan. Bas Wiersem opende de score en daarna werd het in bles suretijd uit een door Dwingt van Hulle benutte strafschop 2-0. Die tussenstand brak het verzet van de bezoekers. Zonder al te veel in spanningen kon IJzendijke de ze ge daarna meer glans geven. San- der van Buren zorgde eerst voor 3-0 en 4-0, voordat Dwight van Hulle de eindstand op 5-0 bepaal de. Daarna kon het feestgedruis losbarsten en het bier rijkelijk vloeien. Hoofdplaat-Hulsterloo 2-1 (2-0): Hulsterloo zakte voor de rust zo ver in, dat Hoofdplaat alle gelegen heid kreeg om de aanval te zoe ken. Het betere veldspel van de thuisclub resulteerde na twintig minuten in de openingtreffer van Kenny de Baerdemaecker, waarna het op slag van rust 2-0 werd door een intikker van Mare Boek hout. De achterstand verplichtte Hulsterloo in de tweede helft tot een aanvallender speelwijze. Hal verwege de tweede helft bracht Björn Luijckx de spanning terug, maar alle pogingen van de bezoe kers ten spijt bleef Hoofdplaat in het vervolg op de been: 2-1. Graauw-Vivoo 3-0 (1-0): In de ge lijk opgaande eerste helft was het Tim Roodhuizen die Graauw op voorsprong zette. Na de rust lag het initiatief lange tijd bij Vivoo, maar een kwartier voor tijd trok Graauw de wedstrijd definitief naar zich toe. Uit een corner maakte Edward Kips er 2-0 van en niet veel later was het Rick van Passel die voor 3-0 zorgde. Vi voo gaf zich bij die stand meteen gewonnen. Terhole-Corn Boys 3-3 (1-1): Het overwicht was voor Corn Boys, maar Terhole hield aan de con frontatie met de nummer vier niet onverdiend een punt over omdat het veel inzet aan de dag legde. Leroy Maas zette de Sasse- naren al na twee minuten op 0-1, maar nog voor de rust kwam Ter hole via Job Hoek terug tot 1-1. Na de rust leek Corn Boys het duel te beslissen door doelpunten van Wesley Winne en Sebastian de Meijer, maar de veerkracht van Terhole bleek groter dan gedacht. 2-3 werd het door Thomas Maes en 3-3 door Michael van Ham. Hansweertse Boys-SDO'63 2-3 (0-1): SDO had lange tijd het bes te van het spel en kwam halverwe ge de eerste helft ook verdiend op 0-1 door een doelpunt van Ruud van Driessche. Na de rust scoor den beide ploegen om en om. Voor de 1-1 zorgde Alex Trieling, voor de 1-2 Collin Dieleman en voor de 2-2 opnieuw Trieling. 2-2 leek ook de eindstand te worden, maar in de laatste minuut van de officiële speeltijd was het Collin Dieleman die SDO alsnog de zege bezorgde: 2-3. Volharding-Sluis 3-2 (1-1): Sluis deed zichzelf in het duel met Vol harding tekort door een groot aan tal kansen onbenut te laten. De bezoekers hadden daarbij de pech dat ook de paal en lat tot viermaal toe een doelpunt in de weg ston den. Roy Ars opende in de dertig ste minuut uit een strafschop voor de thuisclub de score, waar na Nick Hubregtse de ruststand op .1-1 bepaalde. Uit een straf schop zorgde Patrick Vinke eerst voor 1-2, maar een kwartier voor tijd bracht Nathan Schenk de stand weer in evenwicht. In de slotminuut was het Kevin van Ierssel die Volharding drie pun ten bezorgde. De jonge Groedenaar die een uit stekend seizoen doormaakt met een titel en twee tweede plaatsen op NK's, toonde op de Masters aan een man voor de toekomst te zijn. En nog is het seizoen niet ge daan voor Vink want over veer tien dagen speelt hij in Zevenber gen het EK driebanden onder ze ventien jaar. In Eede stond geen maat op Vink. Alleen de start was enigszins on gelukkig met twee gelijke spelen tegen Joke Breur en zijn broer Ro bert. Vooral het puntverlies tegen laatstgenoemde deed pijn. Mi chael Vink finishte als eerste en zag zijn broer in de nabeurt een zwijn (geluksbal) maken Waar door die nog remise afdwong. Vanaf dat moment gaf hij geen partij meer uit handen. Met vier punten voorsprong op Bram de Kraker en Luc Yzewijn was hij voor aanvang van de fina le al zegezeker. Opvallend was zijn regelmatigheid. Zijn partijen duurden tussen de 39 en 46 beur ten, hetgeen resulteerde in een al gemeen moyenne van 0.936. De Kraker en Yzewijn haalden acht punten en respectievelijk 0.593 en 0.528. Michael Vink na afloop: „Het is een mooie generale voor het EK. Ik heb me het hele toer nooi goed gevoeld en dat kwam in het resultaat tot uiting." nox door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport hebben in de eerste klasse rayon zuid hun laatste thuis wedstrijd met een 93-56-zege op Langstraat Shooters afgesloten. In de Zeeuwse klasse verloor Voor waarts na een gelijkopgaand duel met 65-56 van Smokkelhoek. door Martijn Mechielsen TERNEUZEN - Een goed laatste kwart bracht de waterpolöers van De Schelde zaterdag de zege op Njord: 7-5. De Bruinvis verloor van DIO. Scores De Bruinvis: Jeroen Kamp, An- gelo de Meyer en Maarten Hemelaar allen 1. Scores DZK: Lois van den Berg, Joyce Piek en Yentl Geelhoedt allen 1. IJzendijke nu al aan de champagne door Eddy van der Hooft 95 In negentien competitieduels scoorde IJzendijke tot nu toe liefst 95 keer. De kampioen heeft nog drie wedstrijden om de grens van honderd doelpunten te passeren. door joop van den Oudenhoven EEDE - De Masters, de afsluiting van het Grand Prix driebandensei zoen van de Zeeuws-Vlaamse Bil jartbond, is gewonnen door de jongste deelnemer, Michael Vink uit Groede. Hij is nog maar zeven tien jaar. Bram de Kraker en Luc Yzewijn werden tweede en derde. 1 De vrouwen van De Sterre vieren hun titel met champagne op de platte kar. foto Mare Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70