Actieve Zeeuwen kopje onder in finale Bruinisse Zweistra zorgt op valreep nog voor Sint Nicolaas wint '10 van Bru' Zeeland Outdoor International is voor Belgische amazone een 'sentimental journey'. 38 SPORT DRESSUUR gjkjg (pjgjria Jumelets woorden waren net zo goed van toepassing op de andere Zeeuwse rijders. Ze zochten met enige regelmaat de aanval en lie ten zich vaak van voren zien. Maar aan het einde van de rit was het de Bredanaar David van Eerd die met zege aan de haal ging. Hij klopte in de sprint Robert Berk uit Bergschenhoek (tweede) en Wouter de Groot uit Hillegom (derde). Zij maakten deel uit van een kop groep van een man of tien, die zich vier rondes voor het einde vormde. In die groep was Michel Stroosnijder de enige Zeeuw. De wielrenner uit Hansweert eindig de als zevende. Stroosnijder had zich na een ronde of 28 ook al eens laten zien, toen hij alleen op avontuur ging en een paar ren ners mee kreeg. Die poging strandde echter al na een paar omlopen. Ook Raoul Poortvliet, de winnaar van vorig jaar, begon sterk. Hij reed vanaf het startschot (gelost door rondemiss Lindy in alarmro de jurk) vooraan en kwam bij de derde doorkomst zelfs met een voorsprong door. In Oud-Vosse- meer deed hij dat ook al, vanaf de start aan de boom schudden. „Dat doe ik om de wedstrijd ge lijk hard te maken", verklaarde hij zijn actie. „Ik ben zelf een goe de starter en je hebt altijd ren ners die maar een beetje gaan zit ten afwachten. Op deze manier moet iedereen gelijk aan de bak." En volle bak ging het vanaf dat moment. De ene aanval volgde de andere op en er werd zelfs flink gesprint voor de premies. Het tempo lag hoog, waardoor er maar 59 van de tachtig renners de eindstreep haalden. Ondanks aanvallen van onder an deren Thijs de Lange, Ferdinand Boogaard, Dimitri Mulder, Raoul Poortvliet, Pieter Vette en de ge broeders Michel en Jelle Jumelet ging de overwinning naar David van Eerd. „Ik zat al mee in de eer ste kopgroep. Daarin ging ik ook al voluit. Daarna moest ik nog een keer voluit rijden om die tweede kopgroep te volgen. Op het einde heb ik geprobeerd om in een goede positie die laatste bocht uit te komen. Dat lukte, ik zat achter Robert Berk en kon er op het laatste rechte stuk voor bij." Dus kreeg Bruinisse niet net als vorig jaar een provinciegenoot op het hoogste podium. Poortvliet kon zijn huzarenstukje niet herha len en eindigde, nadat hij met de eerste kopgroep lang voor het pe loton uit had gereden, in de ach terhoede. „Als je wilt winnen, moet alles kloppen, en dat was vandaag niet zo", was zijn conclu sie. Ook Jelle Jumelet had zaterdag in eigen dorp de benen niet, maar hij kon zich tenminste nog ver heugen op het winnen van de su perpremie. BRUINISSE - Voorafgaand aan de wielerronde van Bruinisse werd de '10 van Bru' gelopen. Die werd gewonnen door Ricardo Sint Ni colaas in een tijd van 34.07 minu ten. De atleet uit Ooltgensplaat was daarmee Johnny Arensman uit Den Bommel te snel af Die finish te na tien kilometer als tweede in 34.34. „We liepen de hele tijd sa men. Tot aan ongeveer zeven kilo meter, toen moest ik Sint Nico laas laten gaan", aldus Arensman. De winnaar keek met een goed ge voel terug op de wedstrijd. „Ik keek steeds op m'n horloge, want ik wilde eigenlijk onder de 34 mi nuten eindigen, maar dat is net niet gelukt. Volgens mij is het ook geen tien kilometer, maar iets kor ter. Toch is het wel een persoon lijk record. Dus ik ben tevreden." Derde werd Marco Adriaansen uit Bergen op Zoom met 38.00. Bij de vrouwen won Lisette Nieuwkerk uit Dinteloord (43.05) voor Denise van Weelden uit Heinkenszand (43.15) en Kitty de Kraa uit Oud-Beijerland (43.18). Young Riders gaven zaterdag morgen de aanzet voor een fraai slot van het CDI in het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Anne Meulendijks uit Heeze schreef met President's MDH Avanti de proef op haar naam. Thamar Zweistra zorgde op de valreep met de Hexagon's Vinera voor de enige Zeeuwse overwinning. Zweistra eiste op de rug van de mooi opgericht lopende Negro- dochter met 66,89 procent de overwinning in de Prix Sint Ge orges voor zich op. Debora Peij- pers uit Abcoude werd met Liko- to-zoon Besterly's Look At Him tweede (65,36 procent). Met de score van 73,99 procent toonde Rabo-talent Anne Meulen dijks zich met de expressief bewe gende United-zoon Avanti in de individuele test voor Young Ri ders de beste. Petra Middelberg legde met de hengst Barclay be slag op de tweede (72,23 procent) plaats. Met slechts twee tiende procent achterstand op de Duitse combinatie eindigde Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke met in de galopwissels excelleren de Hexagon's Baldacci fraai als derde. Ook in de kür op muziek voor Young Riders veroverde Nieuwenhuis brons. De Walcher- komt er niet vaak meer omdat ze het druk heeft met haar paarden. Claudia Fassaert groeide op in Zeeuws-Vlaanderen, verkaste op haar twintigste naar België en nam niet veel later de Belgische nationaliteit aan. Op haar 43e is ze nog steeds een beetje ver knocht aan haar geboortestreek. Daarom deed de topamazone af gelopen week mee aan Zeeland Outdoor International in Nieuw en Sint Joosland. Ze won de twee hoofdnummers. Het was even wennen. De afgelo pen weken deed Fassaert mee aan dressuurwedstrijden in Zuid-Frankrijk en Q_atar. Nieuw en Sint Joosland viel daarbij mis- "schien een beetje uit de toon. Toch had de voormalige Zeeuws- Vlaamse daar geen moeite mee. Het weerzien met oude beken den maakte veel goed en boven dien deden het niveau en de warmte van de organisatie niet onder bij die van de voorgaande weken. En verder won ze de Grand Prix en de kür op muziek, de twee be langrijkste wedstrijden van de eerste editie van Zeeland Out door International. Oude beken den herkenden de rijstijl van Claudia Fassaert van 25 jaar gele den nog, toen ze in Koewacht woonde: simpel, doelmatig en heel gecontroleerd. Ze rijdt nog steeds zo, maar haar niveau is wel fors gestegen. Zo fors zelfs, dat ze in 2012 als enige Belgische aan de dressuurwedstrijden van de Olympische Spelen mee mocht doen. Maar pas op. Fassaert is geen Edward Gal, een dressuurruiter die op een willekeurig paard gaat zitten en er meteen de mooiste bewegingen mee maakt. Ze is ie mand van de lange adem, van het doen, doen en nog eens doen en langzaam maar zeker beter wor- den. Ze begon pas op haar zestien de serieus met de dressuur en meldde zich in 2010, zes paarden later, voorzichtig bij de internatio nale top. Met haar eerste viervoeter Caram- ba legde ze wel een stevige basis voor de toekomst. Het was een moeilijk beest, één die steigerde en staakte, maar die ze met hulp van Leunus van Lieren van Stal Hexagon uit Schore wel onder de Donnerfee is geen Totilas. En was dat zeker niet toen ze jong was. duim kreeg. Door zichzelf en het paard stapje voor stapje te verbe teren plaatste ze zich in 1998 voor de Belgische selectie van het WK in Rome, totdat het paard twee maanden voor het toernooi ge blesseerd raakte en nooit meer be ter werd. Met haar huidige paard maakt ze weer van die kleine stapjes. De merrie Donnerfee werd uit nood geboren, omdat haar moeder ku ren had en een veulen daar mis schien een eind aan kon maken. Met dat product begon Fassaert onder aan de ladder. Bij wedstrij den voor vierjarige paarden fi nishte ze standaard als laatste. „Donnerfee is geen Totilas", lach te de amazone. „En was dat zeker 1 li Fassaert terug in door Willem Adriaansens BRUINISSE - „Ik heb het wel ge probeerd, maar ik had gewoon de benen niet om goed door te rij den", zei Jelle Jumelet kort na de fi nish van de Ronde van Bruinisse. De wielrenner had graag voor ei gen publiek voor een stunt ge zorgd, maar vond zichzelf na 58 rondjes door 'Bru' terug op een 47e plaats. De wielrenners in de straten van Bruinisse. De Zeeuwen gingen wel in de aanval, maar eindigden niet voorin, foto Ronald den Dekker door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De NIEUW - EN SINT JOOSLAND - Ze door Koen de Vries I Claudia Fassaert wint de twee belangrijkste rubrieken, foto Izaak Verkeste Claudia Fassaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68