S3 Halsteren beëindigt ongeslagen reeks Hontenisse grijpt laatste strohalm Terneuzen sprokkelt weer een puntje SPORT 37 #§IS seizoen honderd procent zeker technisch manager van Svelta Mel- sele." Voorzitter Anton Hermus zei be grip te hebben voor de criticas ters, was duidelijk in zijn stand punt en sprak de hoop uit dat de 'familie' Terneuzen zich van zijn sterkste kant toont. „Ik ben zó te gen een trainerswissel. Nu hoor ik dat we het veel eerder hadden moeten doen. Spelers hebben er nadrukkelijk om gevraagd. Ik blijf me primair inzetten voor mensen die nu zeggen dat ze er even over na moeten denken of ze zich voor onze club blijven inzetten. Maar de trainer bepaalt de opstelling." „Voetbal is een uitlaatklep, waar in je je emoties moet kunnen to nen. Ik wil de koppeling naar nor men en waarden helemaal niet maken. Mensen moeten geen ei gen rechter spelen en zich een oordeel vormen over individuen. Wij doen binnen onze vereniging bijvoorbeeld aan taakstrafbegelei ding. Mensen die een scheve schaats hebben gereden, moeten een nieuwe kans krijgen. Om echt afscheid te nemen van elkaar moet er veel meer gebeurd zijn." Terneuzen bespeelde Unitas on der het toeziend oog van onder anderen Michel Leonhart met een concept, dat veel kracht kostte. De thuisploeg zette vroeg druk, hield de linies kort op elkaar en dwong de bezoekers tot het hanteren van de lange bal. Mare Verwei - die in de frontlinie een koppel vormde met de gewe zen centrale verdediger Quincy Poortvliet - was dicht bij de ope ningstreffer, maar zijn inzet ging rakelings voorlangs. Remco van Leeuwen schoot uit een moeilijke hoek over. De fysiek sterke tegenstander liet een niet te missen kans liggen en kwam na ruim een half uur op voorsprong door een treffer van de sterke spits Christiaan Perrier. Erik-Jan Naudts bepaalde uit een hoekschop van Van Leeuwen de eindstand op 1-1. Halsteren-Zeelandia Middelburg 5-1: Zeelandia Middelburg verloor leed voor het eerst in bijna drie maanden, maar qua veldspel de den de Middelburgers niet eens zo veel onder voor Halsteren. De ze koploper was alleen veel effec tiever dan de bezoekers. Tot vier maal toe sloeg Halsteren uit een counter toe. Voor de rust fungeer de Twan van Mechelen tweemaal als eindstation. Onmiddellijk na de hervatting sloeg Halsteren nog eens toe, via Thomas van der Spel. Nadat Rogier Veenstra de achterstand verkleind had tot 3-1, zorgden Vincent Vervoort en Tia- go da Silva voor de eindstand. RCS-Madese Boys 2-4: RCS speel de volgens trainer Romeo van Aer de een van zijn betere wedstrij den van dit seizoen, leek ook lan ge tijd op weg naar een overwin ning, maar in de slotfase werd het van 2-1 uiteindelijk 2-4. Madese Boys kwam na een kwartier op 0-1 door een doelpunt van Den nis Marij nissen, maar op slag van rust zorgde Marlo Janisse voor 1-1. De gelijkmaker werd na een uur gevolgd door de 2-1 van André Sie- reveld. Hoewel Morad Bobouh en Geraldi Geerman daarna de 3-1 op hun schoen hadden, ging Madese Boys er met de winst vandoor. In het slotkwartier scoorde Dennis Marijnissen nog eens twee keer voordat Elroy Boonstoppel uit een strafschop voor 2-4 zorgde. Hontenisse bleef aan de leiding in de promotiepoule van de vierde klasse door een nipte 3-2-zege in de uitwedstrijd tegen Moerse Boys. In de promotiepoule van de vijfde klasse was er zowel voor Hulsterloo als Vogelwaarde een nederlaag. Hulsterloo ging op ei gen veld met 6-2 onderuit tegen MOC'17 en Vogelwaarde verloor met 2-0 van Nieuw Borgvliet. Derde klasse. De Fendert-Terneuzen 1-1: In de gelijk opgaande wedstrijd nam Terneuzen na negentien minuten een i-o-voorsprong door een fraaie treffer van Silvie Bax. Ze schoot van buiten de zestien me ter diagonaal raak. In de slotmi nuut van de eerste helft werd de stand weer gelijkgetrokken. Een messcherpe counter van de thuisclub leidde de 1-1 in. Na de rust kregen beide teams over en weer kansen, maar met een win nende treffer had zowel De Fen dert als Terneuzen te veel gekre gen. HW'24-Aardenburg 4-0: HW'24 was een maatje te groot voor Aardenburg. De thuisploeg kreeg tal van mogelijkheden, maar kwam pas in de tweede helft op stoom. Al na twee minu ten kwamen de Hulstenaren op voorsprong. Spits Michal Szcza- winski zette zijn naam op het sco reformulier. Na de pauze vonden Jari Vyaene, Niek Luime en Bas van Acker het net. Vyaene raakte ook nog een keer de paal. Aardenburg kwam niet verder dan een aantal spaarza me kansjes. Luctor'88-Hontenisse 0-1: Honte nisse vocht voor zijn laatste kans in de derde klasse. En met resul taat. In een regelrecht degradatie duel werd Luctor'88 verslagen. De Bevelanders konden goede zaken doen in de strijd om lijfsbehoud, maar zien de degradatiezorgen nu toenemen. De thuisploeg kreeg op een slecht bespeelbare grasmat tal van kansen om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar slaagde daar niet in. Hontenisse bleek uiterst effectief. De eerste de beste mogelijkheid werd benut door Gert-Jan van den Dries. Met een schuiver van buiten het straf- schopgebied kwam Hontenisse in de 49e minuut op voorsprong. Het bleek de winnende treffer. Philippine-Victoria'03 x-o: Al na twee minuten kwam de thuis ploeg op voorsprong. Uit een voor zet van Dennis de Nooijer vond Maarten van Hecke het net. Toen de Philippine-storm na twintig minuten ging liggen, nam Victo- ria'03 het initiatief over. De bezoe kers kregen een aantal mogelijkhe den, maar de gelijkmaker bleef uit. In de 63e minuut kreeg Victo- ria'03 een strafschop. Deze werd op de paal geschoten. Uit de re bound schoot de strafschopne mer alsnog raak. De treffer werd echter terecht afgekeurd, omdat eerst een andere speler de bal ge raakt moet hebben als een bal te rugkomt van de paal. Verder werd er niet meer gescoord. Ricky Bos- ma kreeg zeven minuten voor tijd zijn tweede gele kaart en moest daardoor voortijdig de wedstrijd verlaten. ob fisvald nspaolq sblaJaagm bnt MAANDAG 7 APRIL 2014 Ardian Lekaj coacht Terneuzen expressief in het duel met Unitas. De nieuwe trainer kreeg bij zijn rentree meteen de nodige kritiek te verwerken, omdat hij tWee omstreden spelers bij het eerste elftal haalde, foto Mark Neelemans door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - Na een serie van vijf overwinningen en twee gelijke spe len moest zondag-tweedeklasser Zeelandia Middelburg gisteren een nederlaag incasseren. Bij koploper Halsteren gingen de hoofdstedelin gen met 5-1 onderuit. RCS verloor eveneens. De ploeg van trainer Ro meo van Aerde had tegen Madese Boys lange tijd uitzicht op drie pun ten, maar kreeg in het slotkwartier nog drie treffers tegen. Van 2-1 werd het toen 2-4. door Len Wolters door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de strijd om het be houd van het derdeklasserschap sprokkelden de voetbalsters van Terneuzen weer een puntje in de uitwedstrijd tegen De Fendert. In Fijnaart was de ruststand ook de eindstand: 1-1. Vierde klasse (promotiepoule): Moerse Boys-Hontenisse 2-3. Fanny Kool 0-1, Katrien de Visser 0-2, eigen doel 0-3. Vierde klasse (degradatiepoule): FC Axel-RSV 0-3. Vijfde klasse (promotiepoule): Hul- sterloo-MOC'17 2-6. Marianne de Cocq 1-2 en 2-3. Vogelwaarde-Nieuw Borgvliet 0-2. MIDDELBURG - De strijd tegen de gradatie ligt weer helemaal open in de derde klasse A van het zondag voetbal. Op bezoek bij Luctor'88 sleepte Hontenisse een 1 -0-over- winning uit het vuur. HW'24 be hield eenvoudig de koppositie. Aar denburg werd met 4-0 verslagen. Philippine was ternauwernood te sterk voor Victoria'03 (1 -0). Luctor'88 heeft in de derde klasse na de win terstop slechts zes pun ten behaald uit negen wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67