Goes gedijt bij catenacciovoetbal KritlCK Oostburg maakt na de rust het verschil 36 SPORT TWEEDE KLASSE ZONDAG Tweedeklasser Terneuzen speelt onder de nieuwe trainer met 1 -1 gelijk tegen Unitas. Voetbalsters van IJzendijke naderen de titel Vooraf was het al duidelijk voor Gérard de Nooijer: Westlandia heeft twee grote spitsen, Goes heeft er één in de persoon van Tom de Bonte. Naast hem werd daarom speciaal voor deze wed strijd Jonathan Constansia gepos teerd. 'Lange ballen op Tom, die pe ballen op Jona' was klaarblijke lijk het devies. Een uitstekende combinatie, bleek gistermiddag. Keer op keer liet Constansia de verdedigers van de kampioenskan didaat uit Naaldwijk zijn hielen zien. Hij bracht verschillende schijnbewegingen uit zijn reper toire ten tonele en was betrokken bij vier van de vijf doelpunten. KARAKTERISTIEK „Bij Terneuzen speelde ik ook al tijd zo", gaf de kleine pingelaar de reden voor zijn goede optreden. „Het spel maken ligt ons niet zo, dus dit is een goede oplossing." De Bonte fungeerde als target man en deed dat met verve. Hij kopte de vele lange ballen door of hield ze vast en stond, zoals een echte spits betaamt, drie keer op de juiste plek. „Ze hadden geen vat op Tom en Jona", concludeer de De Nooijer tevreden. „Daar naast stond het verdedigend goed en wilden we allemaal voor el kaar werken. De spelers gunden elkaar ook wat en dat is erg be langrijk." Na een klein half uur brandde de wedstrijd pas echt los. Constansia snelde op links zijn man voorbij en legde de bal terug op de mee opgekomen Frits Paap. Die schoot beheerst binnen. Een kwartier la ter gleed Tom de Bonte die, weer op aangeven van de aanvoerder, de bal binnen. Als het trainer Willem den Bes ten al was gelukt om zijn spelers nog wat moed in te praten voor de resterende 45 minuten, dan bleef daar al gauw niet veel meer van over. In de 47e minuut was het wederom Constansia die zich zelf in een kansrijke positie bracht. Zijn schot werd nog ge keerd, maar De Bonte was attent en zette de 3-0 op het scorebord. Het vierde doelpunt werd nog door Constansia zelf gemaakt. Hij omzeilde de buitenspelval en oog in oog met doelman Edgar Leer dam haalde hij dit keer zelf de trekker over. Niet veel later zag hij vanuit de dug-out hoe zijn aan- valspartner op aangeven van Si nan Coban zijn derde van de mid dag mocht maken. „Westlandia was alleen gevaarlijk uit corners, omdat ze daar alle maal 3.10 meter lang zijn", deed Constansia wat lacherig over de tegenstanders. Toch produceer den de Naaldwijkers nog twee doelpunten en niet eens uit een hoekschop. Jeroen Spruijt (3-1) en invaller Danny de Jel (5-2) teken den voor die goals. TERNEUZEN - In de strijd tegen de gradatie hield Terneuzen het hooggeklasseerde Unitas op een gelijkspel (1-1). Dat was een opste ker voor de rood-zwarten en de nieuwe trainer Ardian Lekaj. De benoeming van de opvolger van Henk Ottens en diens eerste maatregelen hebben echter tot verdeeldheid binnen de harde KARAKTERISTIEK kern van vrijwilligers geleid. Assistent-trainer Wout Kolijn is net als zijn oom Rinus opgestapt, technisch coördinator Fons Baart is gestopt. Ardian Lekaj haalde direct na zijn benoeming Jozué Weever en zijn zoon Marciano bij de eerste selec tie. Beiden waren eerder dit sei zoen door het bestuur vanwege grove beledigingen disciplinair ge straft en niet langer in beeld. Het tweetal kreeg van de nieuwe trai ner tegen Unitas een basisplaats. Henk de Kort, samensteller van het programmablaadje van Ter neuzen, keerde toen hij dat gister middag hoorde uit ongenoegen huiswaarts. Talloze vrijwilligers ventileerden langs de lijn hun onbegrip, omdat Terneuzen zou spotten met de normen en waarden die de club hoog in het vaandel zegt te heb ben staan. Ardian Lekaj zei niks met het commentaar van anderen te ma ken te hebben en supertevreden te zijn met het behaalde resultaat. „Ik ben als trainer aangesteld om punten te halen en word afgere kend op prestaties. We hebben in deze ploeg voetbalvermogen en 4 - m§; irn A ms/ÈXËlmÊSsiiêÈ power nodig. Waarom zou je hen dan niet een kans geven? We zijn met elkaar nog maar twee weken bezig. Het valt niet mee om de juiste balans en samenstelling te vinden. Ik wil met veel pressie vooruit spelen. Als je tegen een ploeg die 42 punten heeft de bete re kansen krijgt en eigenlijk in de eindfase 2-1 had moeten maken (Roel Alberti kopte op de paal), dan heb je het prima gedaan." De trainer voegde eraan toe niet op het verzoek van spelers en be stuur van de club te zijn ingegaan om volgend seizoen ook voor de groep te staan. „Ik ben volgend Groede-Koewacht 1-6: Vooraf gaand aan deze derby viel op Twit ter te lezen 'De vrienden uit het oosten komen naar het westen'. De per bus en in auto's in groten getale meegereisde supporters za gen hoe hun team een gehavend Groede vrij eenvoudig versloeg. Na een 0-3-stand halverwege werd het 1-6 via treffers van Jef frey Kox (4x) en Robin Mariman (2x) namens Koewacht. Björn van Steenbergen deed bij 0-4 iets te rug namens de thuisploeg. Sluiskil-Patrijzen 3-0: In een leu ke wedstrijd tussen twee aanval lend ingestelde ploegen bleven de punten in Sluiskil, omdat de thuisploeg in tegenstelling tot de bezoekers wél de kansen benut ten. Tien minuten voor rust open de Nicky Iemant vanaf elf meter de score (1-0), waarna Stijn Rie- dal halverwege de tweede helft een uitval doeltreffend afrondde: 2-0. In de slotfase bepaalde Mar cel Sint Jacoba uit een hoekschop de eindstand op 3-0. Schoondijke-RIA W. 1-2: Van het verschil op de ranglijst was in het veld weinig te zien. De bezoekers gingen via een treffer van Jordy van Bremen met 0-1 aan de thee, maar kort hierna bracht Nordin Saha zijn ploeg op gelijke hoogte: 1-1. Na de 1-2 van Remy de Die kreeg de thuisploeg via Andrew en Brian Wesbeek enkele kansen op de gelijkmaker, maar zij lieten deze onbenut. Zeeland Sport-Steen 1-1: De Vlis- singers, die moeite hadden om een elftal op de been te brengen, werden halverwege de tweede helft op achterstand gezet door Sander van Remortele: 0-1. Tien minuten voor tijd eindigde een hoekschop van Azdine Boufrahi direct in het doel: 1-1. Hierna golf de de wedstrijd op en neer, maar werd er niet meer gescoord. Oostburg-Breskens 4-1: Na de openingstreffer van Ned de Looze in de 35e minuut (0-1) gebeurde er weinig meer voor de rust. De tweede helft liet een ander Oost burg zien dat de bal snel liet rond gaan en de tegenstander vastzette op de eigen helft. Met succes, want na de gelijkmaker van Step- han Duininck zagen de vele toe schouwers hoe Arjen Versluijs (2x) en Jimmy Jansen hun ploeg een ruime 4-1-zege bezorgden. Clinge-Biervliet 2-1: De eerste helft leverde een vroege treffer op van Thijs van Peteghem (1-0), de gelijkmaker van Derek de Booij (1-1) en een met een gebroken kuitbeen uitgevallen Emmanuel Pauwels. Na de rust leek er nog meer mis te gaan voor de koplo per toen dé beste kansen onbenut werden gelaten en aan de andere kant Jannes Steijn bijna raak- schoot namens Biervliet. Kort voor tijd bezorgde Royan Seghers zijn ploeg echter alsnog de zege. Jong Ambon-Vogelwaarde 4-2: Zowel kort voor als na rust na men de bezoekers een voor sprong. Eerst was dit via Dennis van Passel (0-1), waarna Leroy Te- lussa gelijkmaakte (1-1). Kort na de thee fleurde de 38-jarige Mi chel Nieuwelink zijn rentree in de hoofdmacht op met de 1-2. Jong Ambon won verdiend met 4-2 door treffers van Björn Lange- veld (2x) en Martin Waïsapy. 8 TERNEUZEN - De voetbalsters van IJzendijke zijn na de 3-0-overwin- ning bij RKAW dicht bij het kampioenschap in de tweede klas se B van het zaterdagvoetbal. Tweede klasse. RKAW-IJzendijke 0-3: IJzendij ke kwam in Leidschendam op een i-o-voorsprong door een tref fer van Rosanne Lammers uit een vrije trap van Maud Kuijpers. Even later werd Thea de Blaeij in het strafschopgebied van RKAW onderuit gehaald. Kuijpers benut te feilloos de strafschop: 2-0. In de tweede helft maakte De Blaeij de 3-0, waardoor de zege werd veilig gesteld. door Mitchell Minnaard GOES - Met een betrouwbare verde diging, een prima middenveld en twee trefzekere aanvallers legde hoofdklasser Goes de tegenstander met countervoetbal op de pijn bank. Jonathan Constansia en Tom de Bonte lieten de verdedigers van kampioenskandidaat Westlandia keer op keer rillen: 5-2-zege. Daar naast bleek de 4-4-2-formatie tac tisch gezien een goede keuze. „Ca tenacciovoetbal hè", glunderde win nende trainer Gérard de Nooijer. Goes-Westlandia 5-2 (2-0). 29. Frits Paap 1-0,40. Tom de Bonte 2-0,47. Tom de Bonte 3-0, 51. Jeroen Spruijt 3-1, 63. Jonathan Constansia 4-1, 77. Tom de Bonte 5-1,89. Danny de Jel 5-2. Scheids rechter: M.A. Azikci (Leiden). Gele kaart: Gert-Jan Tierie, Frits Paap, Jonathan Constansia en Quincy Gooding (allen Goes). Aantal toe schouwers: 190. Goes: Matthew Lentink; Trung Tran, Shannon Braafhart jr., Quin cy Gooding, Roycel James (77. Dangelo Martien); Frits Paap (65. Steven Fitsch), Gert-Jan Tièrie, Sherief Tawfik, Raymond Wolff) Jo nathan Constansia (70. Sinan Co- ban) en Tom de Bonte. laat Lekaj koud door Peter van Kouteren Terneuzen-Unitas 1-1 (1-1). 36. Christiaan Perrier 0-1,38. Erik-Jan Naudts 1-1. Scheidsrechter: C.A. Toorenaar ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Quincy Poortvliet (Terneu zen) en Michael Klop (Unitas). Aantal toeschouwers: 125. Terneuzen: Dennis Wondergem; Robbin Dekker, Erik-Jan Naudts, Roel Alberti, Roy van Ham; Remco van Leeuwen, Jozué Weever, Mar- ciano Lekaj (46. Bart van den He mel), Jarno Waebeke; Mare Ver wei (72. Timon van der Hooft) en Quincy Poortvliet (81. Liam O'Shea). .Af 1 -vv. ■MttEÉLifn MIDDELBURG - De twee concurren ten in de titelstrijd in de vierde klasse A maakten gisteren geen fout. Clinge won door een late tref fer van Royan Seghers met 2-1 van Biervliet en nummer twee Oost burg boog na rust tegen Breskens een 1 -0-achterstand om tot een rui me 4-1-zege. Het verschil tussen Clinge en Oostburg bedraagt drie punten. Over twee weken treffen ze elkaar. Vijfde klasse (promotiepoule). Ril- landia-IJzendijke 21-5 (0-3). Dewi Govaerts 0-1, Marieke Ulijn 0-2, Yan- nick van Acker 0-3, Anne Boidin 1-4, Bo Verduijn 1-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66