Ruime zege voor Axel, Spui weer onderuit Zaamslag moet vrezen VC Vlissingen speelt voor lot in eerste klasse weer als een koploper SPORT 35 Groene Ster onderuit bij titelkandidaat FC Axel had geen kind aan Hein- kenszand (5-0), Spui verloor ook op bezoek bij Oostkapelle (4-0) en is heel dicht bij degradatie. FC Axel-Heinkenszand 5-0: FC Axel had weinig te duchten van Heinkenszand. Na één helft leid de de Axelse ploeg door treffers van Urmeion Martis (1-0 en 3-0) en Maik de Wolf (een prachtige vrije trap) al met 3-0. In de twee de helft voerde de ploeg van trai ner Cees Houtepen de score op. Dennis le Feber maakte er 4-0 van en via Nick van de Velde werd het ook nog 5-0. Oostkapelle-Spui 4-0: In een rommelig duel was Arjen Patte- nier met drie treffers de grote man bij Oostkapelle. Kort voor rust opende hij de score en in de zeventigste minuut tikte hij de 2-0 binnen. De zeventienjarige de butant Tim van Wuyckhuyse scoorde vijf minuten na zijn inval beurt de 3-0. Pattenier stond daar na weer op de goede plek en maakte zijn derde van de middag. De Noormannen-Veere 2-1 (1-1). Mark Minderhoud 1-0, Robin de Rijke 1 -1Theo van Alphen 2-1 Walcheren-Arnemuiden 2-1 (1-1). Bart Chermin 1-0 en 2-1, Bastiaan Grootjans 1-1. ting en ook nog eens zonder doel punten. Het werd ook voor de spelers een wedstrijd om snel te vergeten. Want vorm en bezieling ontbra ken tegen de degradatiekandidaat. Hoek ontsnapte een paar keer aan een achterstand en creëerde zelf bar weinig. De hoop dat het ver schil opnieuw in de slotminuten kon worden gemaakt was nergens op gebaseerd. Door de afwezig heid van aanvoerder Giovanni Sie- reveld (bovenbeenblessure) en Gert-Jan van Leiden (geschorst) had Kenny Verhoene wat moeten schuiven. Hoek speelde vervol gens een matige wedstrijd. „Ik denk dat het ook met de druk te maken had", zei Verhoene. „Vijf, zes jongens zaten er na afloop he lemaal doorheen. Dat heb ik nog niet vaak gezien. Als je onder spanning staat, kan dat energie vreten." Ondanks de matige verto ning kon de trainer een glimlach niet onderdrukken. „Zaterdag kunnen we uit bij Achilles Veen met een beetje geluk al kampioen worden. We zijn dicht bij de top klasse." Al was dat aan de sfeer niet te merken. De nederlaag kwam hard aan, want de concurrentie haalde de nodige punten. Zaamslag zakte door het verlies naar de voor laatste plaats in de stand van de eerste klasse C in het zaterdag voetbal. Het duel verdiende geen winnaar. De grote verliezer was het pu bliek, dat getuige was van slordig spel. Bij het enige doelpunt gin gen de Zaamslag-spelers Vinzenz Janssen en Michiel Leijte in de fout. De Zeeuws-Vlamingen wekten te gen de matige tegenstander niet de indruk voor één van de laatste kansen te vechten. Zaamslag koos ook voor een behoudende tactiek. „Het uitgangspunt was de nul vasthouden. De spelers zagen het niet zitten om volop voor de aan val te gaan", zei trainer Hubert van den Hemel na afloop. De eerste helft was van beide kan ten zwak. Na rust viel er iets meer te beleven. Peter Dieleman en Wesley Dieleman kregen voor de thuisclub kansjes, maar daar mee was alles gezegd. Klundert drong tegen het einde meer aan en werd daarvoor beloond met de treffer van Poger Mukoko. Zaamslag-Klundert 0-1 (0-0). 90 (+2). Poger Mukoko 0-1. Scheidsrech ter: E. Bijl (Hendrik Ido Ambacht). Ge le kaart: Peter Doens, Jordy Bakker, elf talleider Mathijs de Koeijer (allen Zaamslag), Lolo Patricia (Klundert). Aantal toeschouwers: 200. De verliespartijen tegen OSS'20 en Longa hadden de Walcherse ploeg enigszins uit zijn even wicht gebracht. „Vooral vorige week tegen Longa zakten we door de ondergrens", vond Pennings. „Afgelopen week hebben we daar flink over gesproken en vandaag stond iedereen er weer. Vanaf de eerste minuut waren onze inten ties duidelijk." VC Vlissingen maakt een fitte in druk, speelde met lef en legde de thuisploeg zijn wil op. Benjamin Verwest verving achterin de ge schorste Joost de Kubber, terwijl Thomas Ragut op het middenveld een prima vervanger was van de eveneens geschorste Randy de Dreu. Op slag van rust kwam Vlissin gen op voorsprong. Khalid El Hat- tach onderschepte de bal en bracht Abdoe Abdenbi in stelling. De aanvaller soleerde door de de fensie van TSC en schoot met links raak. Na de pauze kopte Hoessein Bouzambou na een voor zet van Josimar Pattinama de 2-0 binnen. In blessuretijd deed de thuisclub nog iets terug via de ta lentvolle Nassim Asrih: 1-2. Om dat ook de concurrenten OSS'20 en TEC wonnen, blijft de titelrace spannend. Vlissingen speelt vol gende week tegen Roosendaal. EINDHOVEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen gin gen zaterdagavond onderuit bij CFE/VDL Groep (5-1), dat zich dankzij de zege plaatste voor de play-offs om het landskampioen schap. De ploeg van coach Hicham Ben- hammou kwam in Eindhoven nog wel op voorsprong. Etienne Mallie zorgde fraai voor de 0-1, maar twaalf seconden later lag de gelijkmaker al binnen. Dankzij twee treffers van voormalig inter national Antoine Merlino leidde de regerend landskampioen hal verwege met 3-1. CFE schoot in de tweede helft nog twee keer raak en plaatste zich zo voor de play-offs. Groene Ster sluit het seizoen aanstaande vrijdag in het eigen Baskensburg af met een thuiswedstrijd. Tegen stander is nummer vijf JCK-Aiso. MAANDAG 7 APRIL 2014 ontbreekt in Hoek MIDDELBURG - MZC'11 loste in de derde klasse A Arnemuiden af als koploper. Arnemuiden leed bij Wal cheren een 2-1-nederlaag. MZC'11 won in extremis met 2-1 bij Dom burg, waardoor de ploeg op de ranglijst nu één punt voorsprong heeft op Arnemuiden. DFS-Nieuwland 6-2 (3-0). Dylan Ade laar 1-0, 3-0 en 4-0, Nuno Andrade Va- rela 2-0, André Goedhart 4-1, Wouter van de Berge 5-1, Lennert Padmos (ei gen doelpunt) 5-2, Jeroen Grefkens 6-2. VCK-Nieuwdorp 2-2 (0-1). Ralf Kole 0-1, Ruud la Grand 0-2, Luc Martens 1-2, Henk Kesteloo 2-2. Domburg-MZC'11 1-2 (0-0). Chiel Maranus 1-0, Martijn van Grunsven (strafschop) 1-1, Freek Torensma 1-2. «K Hoek-verdediger Fabian Wilson (links) duelleert aan de zijlijn met FC 's-Gravenzande-middenvelder Michiel van den Berg. foto Mark Neelemans door Aector Doorns ZAAMSLAG - Het degradatiespook waart rond in Zaamslag. De zater dag-eersteklasser verloor zaterdag in blessuretijd met 1-0 van Klun- dert. door Jan Dagevos OOSTERHOUT - VC Vlissingen pakte gistermiddag in Oosterhout de draad weer op. Na twee nederla gen op rij versloeg de koploper in de eerste klasse C van het zondag voetbal TSC: 0-2. „Ik heb het oude Vlissingen weer teruggezien", stel de trainer Ruud Pennings na afloop tevreden vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65