niet voor Daniël Harmzen 26 keer je inleg terug SPORT 33 Bij PKC willen te veel spelers een hoofdrol J I OUTSIDER PINEAU DE RE WINT GRAND NATIONAL te baas. Hij zette de spelers neer zoals hij het wilde en hij liet ons ook korfballen zoals hij dat wilde. Jan is meer een manager. Hij laat ons meer ons gang gaan en discus sieert met ons over hoe we het veld in gaan. En alleen als we er niet uitkomen, hakt hij de knoop door. Aan zo'n trainer waren we echt toe." Ook een gouden greep bleek het aantrekken van Friso Boode en Rianne Echten. Beiden werden ge haald bij het Groningse Nic. „Door hen werden we op alle posi ties gevaarlijk", zei Harmzen. „In de vorige twee seizoenen hadden we niet zo'n compleet team, ein digden we de aanvallen met de zelfde mensen en waren we dus voorspelbaar. En als je voorspel baar bent, ben je uit te schakelen. Vandaar dat we twee keer -vijfde werden en de play-offs misliepen. Dit seizoen was die voorspelbaar heid er totaal niet, we hadden geen zwakke plekken meer. De ene wedstrijd zat de ene speler het beste erin, de week erna was het een ander. We wisselden alles - schieten, rebounden, de steun aanlopen - met elkaar af en waren complementair aan elkaar." De 28-jarige captain, die zaterdag met acht doelpunten topscorer werd, noemde het daarom „in ze kere zin toeval" dat hij in Ahoy zo goed voor de dag kwam. „Ik scoor de al heel het seizoen aardig, maar <^cnJ9g euztrbnoa 9b noqmis» 9D het had vandaag ook iemand an ders kunnen zijn. We hebben alle maal spelers die bijna niet aan te pakken zijn." Harmzen gaf PKC 24 seconden voor tijd de nekslag. In een lange aanval - teamgenoot Nick Pikaar bleef ondanks de kramp in zijn be nen goed rebounden - schoot hij uiteindelijk raak. Daarna kreeg Ri chard Kunst nog één schotkans voor PKC, maar hij miste. TOP on derschepte vervolgens de bal en wist dat de buit binnen was. De laatste vijf seconden bleef Harm zen met de bal stilstaan, terwijl hij één vuist in de lucht stak. Het was zijn dag, dit was zijn mo ment. De aanvoerder kreeg na de huldi ging meteen ook de vraag of hij bij zijn besluit blijft dat hij gaat stoppen. „Ja", zei hij. „Er zijn nog genoeg andere dingen die ik wil doen." Misschien gaat hij de sport wel missen, maar hij weet ook: mooier wordt het nooit meer. ROTTERDAM - Mady Tims, de aan voerster van PKC, kreeg het na de zaalfinale bijna te kwaad. De 37-ja- rige routinier die nog niet van af houden weet („Als ik stop, kondig ik het ruim van tevoren aan") vond dat haar team de wedstrijd niet goed had uitgespeeld. „We hadden te veel mensen die het zelf wilden doen", zei de aan voerster. „Ik snap dat wel. Ieder een wil namelijk in Ahoy een hoofdrol spelen. Maar zo werkt het niet. Je moet in dienst van het team korfballen als dat nodig is. Dat moet dit jonge team nog le ren." Het Papendrechtse team, dat in 20x3 de titel pakte ten koste van Fortuna, was pas na rust (9-11) ge lijkwaardig aan TOP. Maar te veel spelers kwamen niet uit de verf, onder wie Suzanne Struik en Ma dy Tims. De laatste was vorig jaar nog matchwinnaar. Hofland wint in Limburgse heuvels Moreno Hofland heeft zater dag de 41e Volta Limburg Classic op zijn naam geschre ven. De wielrenner van Bel- kin won na een rit over 196 kilometer door de Limburg se heuvels de sprint van het uitgedunde peloton. Hij bleef in Eijsden de Italianen Sonny Colbrelli en Mauro Fi- netto voor. Brian van Goethem uit Sluis kil was de enige Zeeuw die finishte. Hij werd 28e. Nick van der Lijke, Davy Gunst en Marco Minnaard stapten tij dens de race af. Provoost blijft op NK ongeslagen Ben Provoost is nog steeds ongeslagen bij het Neder lands kampioenschap. De dammer uit Aagtekerke hield zaterdag in Huissen twee sterke spelers, Pim Meurs en Ron Heusdens, op een gelijkspel. Na vier ronden staat Ben Provoost op een gedeelde zesde plaats. Roel Boomstra uit Emmen is koploper met zeven punten uit vier par tijen. Oxford wint met elf lengtes verschil Het roeiteam van de univer siteit van Oxford heeft gister middag de 160e Boat Race op de Theems gewonnen. Het achttal versloeg Cam bridge met liefst elf lengtes verschil. Sinds 1973 was het verschil tussen de twee equipes niet meer zo groot geweest. Cambridge leidt met 81 over winningen nog wel in de on derlinge strijd. Oxford zege vierde 78 keer. Eenmaal ein digde de race in Londen on beslist. Cricketers Sri Lanka wereldkampioen Het cricketelftal van Sri Lan ka is gisteren in Mirpur (Bangladesh) wereldkam pioen Twenty20 geworden. De ploeg, die in de eerste wedstrijd van de beslis sende fase qualifier Neder land te kijk zette, versloeg in de finale India met zes wickets. Oranje-rugbyers promoveren Het Nederlands rugbyteam heeft zaterdag promotie afge dwongen naar de op een na hoogste divisie in Europa. Die prestatie bereikten de ploeg van bondscoach Alex Chang dankzij een zege op en tegen Malta in de Europe an Nations Cup: 33"to. Oranje heeft nog wel een wedstrijd te gaan in divisie 2A tegen Kroatië, maar de ploeg kan de eerste plek in de groep niet meer kwijtra ken. zjl. ii MAANDAG 7 APRIL 2014 De zaalfinale werd zaterdagavond voor de 25e keer in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy gespeeld. Voor 1990 werd de eindstrijd steeds ergens an ders afgewerkt. LIVERPOOL - De elfjarige ruin Pineau de Re heeft zaterdag op renbaan Aintree bij Liverpool met de 37-jarige jockey Leighton Aspell (linksboven, met groen-wit shirt) de be faamde Grand National gewonnen. De outsiders, met een notering van 26-1 bij de wedkantoren, bedwongen de 7200 meter lange hindernisrace het beste. Slechts acht tien van de veertig gestarte paarden haalden de finish. In tegenstelling tot andere jaren bleven de vele valpartijen zonder ernstige gevolgen voor paard of ruiter. De eigenaar van Pineau de Re incasseerde een recordbe drag van 680.000 euro. De aloude steeple-chase (anno 1839) kende voor de eerste keer in de historie een prij zengeld van 1 miljoen pond (1,2 miljoen euro), foto Paul Greenwood/VI Images EIJSDEN HUISSEN LONDEN MIRPUR KORDIN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63