Muzikantendag on Tour biedt bandleden kans op stapje verder Makers Zeeuwse film 'Solle' in hoopvolle afwachting subsidies De oude pastorie 18 ZEELAND zeeland in de vorige eeuw Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lin- denbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. „Bij ons", zegt Marjan Wynia van de organisatie Muzikantendag on Tour die zaterdag 12 april Zeeland aandoet. Op verzoek van de pop koepel bij Scoop strijken de advi seurs van de Muzikantendag een hele dag neer in poppodium de Spot in Middelburg. „Voorheen hielden we zo'n dag alleen in Am sterdam, maar sinds 2010 doen we elk jaar twee steden in het land aan. Dit jaar hebben we - me de op verzoek van Scoop - geko zen voor Middelburg en op 3 mei houden we nog een bijeenkomst in Almere", vertelt Wynia. Vol gens haar sluit Muzikantendag on Tour mooi aan bij de band- coachingsprojecten die in Zee land al bestaan. Zij benadrukt dat overigens niet alleen muzikanten advies kunnen krijgen, maar dat ook bijvoorbeeld zakelijke band leiders of muziekjournalisten hier hun licht kunnen opsteken, In pa nels wordt vanuit verschillende invalshoeken belicht welke kan sen muzikanten kunnen benut ten in het voordeel van hun car rière. In de Spot zullen diverse deskundigen op dit gebied aanwe zig zijn. Arriën Molema (ex-Room Eleven), )oep Pelt, Ed Struilaart en Case Mayfield vertel len hoe muzikanten geld kunnen verdienen naast optreden en cd's verkopen. Verder worden muziek- samenstellers Tijs van Liemt (3FM/Serious Talent), Arjan de Ruiter (Radio2) en Flip van der Enden (Pinquin Radio) onder vraagd door Claire van der Hall over de muziekkeuzes bij de lan delijke radiostations. Ook kunnen muzikanten hun demo in een per soonlijk gesprek laten beoordelen door vertegenwoordigers van boe kingsbureaus. In het afsluitend de mopanel bespreken muziekex- perts demo's voor een volle zaal. „We zouden zo graag dit voorjaar gaan opnemen. De toezegging dat we dan dit jaar in september bij Film by the Sea in première mo gen, hebben we al binnen", zegt initiatiefneemster en regisseuse Bo van Scheyen uit Middelburg. Maar dan moet er op korte ter mijn nog wel veel geld binnen ko men, want op dit moment is het begrote budget van pakweg 100.000 euro nog lang niet bijeen. Van Scheyen en producent Dirk Voorhoeve doen daar wel verwoe de pogingen toe. Op kleine schaal via crowdfunding-website Voor- dekunst.nl en voor de grote bijdra gen via subsidieverzoeken bij di verse fondsen. „Vooral van die kant verwachtèn wij de komende drie weken nader bericht en dat zou natuurlijk positief kunnen uitpakken",zegt Van Scheyen hoopvol. Mocht het budget echter niet tijdig bijeen zijn dan stelt ze de opnamen ook direct met een jaar uit. „Deze film moet nou een maal in het voorjaar worden opge nomen, wanneer alles in de na tuur in groen blad staat. Dat kan gewoon niet anders", zegt de regi- seusse die beslist geen consessies ten aanzien van de inhoud van het verhaal wil doen. 'Solle' gaat over de ontluikende liefde tussen twee Zeeuwse jon gens in een tijd dat over homofi lie nog niet openlijk kon worden gesproken. Het verhaal speelt zich af tegen de achtergrond van het Zeeland van de jaren 60. Het de cor wordt gevormd door Walche ren met zijn duinen, weilanden en boerderijen, maar ook door het mondaine, kleurrijke Parijs in die dagen. 'Solle' betreft een verfil ming van de nog uit te brengen roman 'Solle, een jongensboek' van de Zeeuwse schrijver/dichter Andreas Oosthoek. Een fragment daarvan - 'Het Katijf van Solle' - verscheen in de verhalenbundel 'Zondig in Zeeland'. „Ik beschouw het als een compli ment dat producent Gijs van de Westelaken van Column Film Oosthoek ook al had benaderd over een mogelijke verfilming. Daar is het niet van gekomen en de auteur is het er mee eens dat ik deze verfiling ga maken van dit prachtige verhaal dat echt verteld moet worden", zegt Van Scheyen. Geen enkele inzender had het mis. Iedereen herkende het Markt plein in Biezelinge. Voor sommige inzen ders was het dan ook wel erg ge makkelijk. „De te raden foto was niet al te moeilijk voor ons, om dat wij namelijk zelf de bewo ners van 'De Haven' zijrt, Markt plein 20, Kapelle-Biezelinge." Rob Geers en Annelies Heijnen herkenden hun eigen huis op de foto. „Nadat wij de oude pastorie van de familie Van der Have ge kocht hebben, kregen wij ook een map met oude gegevens, waaronder een kopie van de aan besteding voor de bouw 11 April 1864, ofwel dat de woning dit jaar 150 jaar oud is! Onze buurman (De Klinker 3) heeft hier, als kind, tijdens het bombardement in WO II nog in de kelder geschuild. Tijdens dit bombardement is het hoekpand op het Marktplein (no 18), de bak kerij getroffen en zijn er de nodi ge slachtoffers gevallen, vandaar het herdenkingsmonument op het Marktplein." Lian Wondergem uit Goes herin nert zich niet het plein van de fo to, 'daarvoor ben ik te jong', wel kan ze zich herinneren dat ze er als kind kwam. „Zelfben ik opge groeid op Kapelle, maar eens per jaar, als het avondvierdaagse was, was het verzamelpunt op de markt in Biezelinge. Daar was het dan een drukte van jewelste, om tussen de bordjes en mensen je eigen groepje te vinden. Als ie dereen er was, vertrokke'n we in een grote stoet aan de wandeling. Het eindpunt was altijd basis school 'de Linge' Of dit nog steeds zo is weet ik niet." In de tijd dat de foto gemaakt werd stond er nog een muziek tent op het plein. Er gebeurde toen nog van alles in het cen trum van Biezelinge weet ook W. Nieuwenhuize uit Stavenisse; „Midden op de markt werd bij feestdagen een lange paal gezet, ingesmeerd met zeep, die de schooljeugd probeerde te beklim men om een prijs te bemachti gen." door Ali Pankow MIDDELBURG - Spelen in een bandje is één, maar wat als je daar wat ver der mee wilt komen? Als je ook on dernemer wilt zijn en geld wilt ver dienen met muziek maken? Bij wie kun je dan advies inwinnen? Zat. 12 april, de Spot, Middelburg, 11.30 - 19.00 uur; kaarten a 10: www.ticketmaster.nl door Ali Pankow MIDDELBURG - Tussen nu en het ein de van deze maand zal duidelijk worden of de makers van de Zeeuwse film 'Solle' voldoende budget kunnen vergaren om hun plannen dit jaar te realiseren. De winnaars van deze week zijn: W. Nieuwenhuize, Stavenisse; J. Joosse, Middelburg; G. Gijzel, Biezelinge BiezeJioge, Markt met Pastorie. i Ilse van Loo-Remijn bij haar werk 'Een droge witte wijn alstublieft' bij de eerste expositie 'De Kennismaking' van de nieuwe Stichting W45 Kunstruimte, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62