Nieuwe toekomst voor twee Axelse showbands Voor wie zelf geen zin heeft te leuren ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Zeeuws-Vlaamse schoolzwemmers net niet de beste OOSTBURG - Het zwemteam van basisschool 't Honk uit Kapelle mag Zeeland zaterdag 31 mei ver tegenwoordigen bij de landelijke finale schoolzwemmen. 't Honk won zaterdag in sport complex De Eenhoorn in Oost burg de provinciale voorronde. In totaal achttien ploegen met elk zes zwemmers deden mee. De Be renburcht uit Oostburg wist be slag te leggen op de tweede plaats en De Schakel uit Vogelwaarde werd derde. De Nobelhorst uit Hulst won tot slot een ludieke es tafette. De organisatie was in han den van zwemvereniging Schelde- stroom uit Breskens. Morgenavond zijn er demonstra ties in het kersverse oefenlokaal van de showbands, het gebouw van Scouting Axel aan de Sport- laan 13. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Alle muziekliefheb bers zijn welkom. Blue Phoenix en Jong Axel repeteerden eerder in het Gregoriuscentrum aan de Walstraat in Axel, maar dat hin derde wel eens andere gebruikers, verklaart Blue Phoenix-secretaris Daphne Soethaert. Het idee is nu twee groepen op te richten; één groep waaraan mu ziekles wordt gegeven en één die als het grootste orkest van Zee land naar buiten treedt. „We mer ken dat leden graag andere instru menten zoals keyboard en gitaar willen bespelen en een eigentijd ser repertoire willen spelen", ver telt Soethaert. „Bovendien, Show band Axel is sinds de succesvolle reünie vorig jaar weer actief. We vissen in eikaars vijver." Borstkankerpatiënten geven modeshow In De Halle in Axel is vandaag vanaf 19.30 uur een bijzondere modeshow, voor én door (ex)borstkankerpatiënten. Ge showd worden onder meer lin gerie en bad- en nachtmode van Erika Bodyfashion uit Axel. De Haarzaak uit Koe wacht is ook aanwezig. Toe gang is gratis. Uitverkoop kleding voor vastenactie Al laag geprijsde tweedehands kleding gaat morgen en woens dag voor de helft van de prijs in de verkoop aan de Westkade 85 in Sas van Gent. De werk groep vastenactie Elisabethpa- rochie zamelt hiermee geld ip voor Sierra Leone. Openingstij den: van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Slechtvalk watertoren broedt eerste ei uit Het eerste ei in de slechtval ken-nestkast op de watertoren in Axel is zondag uitgekomen. De Axelse slechtvalken hebben daarmee de Nederlandse pri meur, aldus beheerder Gilbert Brandt van de webcam in de nestkast (te volgen via www. na- tuurkanaal.nl). In Europa was een paar in Brussel het stel in Axel net voor. Terneuzenaar (43) met te veel op over de kop In een flauwe bocht rechtdoor rijden en met je auto diverse keren over de kop slaan. Het overkwam zaterdag rond 12.00 uur een Terneuzenaar (43) tus sen Breskens en Schoondijke. Een ademtest wees uit dat hij te veel gedronken had. Na con trole in het ziekenhuis kon hij naar huis, zonder rijbewijs. Lezing over verborgen boodschappen in kunst Jaap Clement, docent cultuur geschiedenis, geeft donderdag in de Kunstuitleen in Terneu zen een lezing over verborgen boodschappen die kunstenaars in hun werk verstoppen. Het is een vervolg op een eerdere le zing over drinken, eten en lief de in de kunst. Aanvang 20.00 uur, entree vijf euro. Deelnemers gezocht voor kofferbakmarkt Op het Vlaanderenplein in Sas van Gent is zaterdag 14 juni de tweede Sasse kofferbakrom- melmarkt. Liefhebbers kunnen zich nu al melden bij Show band Sas van Gent, via de web site of via 06-21538727. Tweede hands spullen worden ver kocht vanuit de autokofferbak. De organisatie vraagt voor deel name een kleine bijdrage. De beurs in de Tabakstraat in Hulst heeft nog het meest weg van een gewone winkel. Wie op de tafels of aan de rekken iets vindt van zijn gading, moet bij de uitgang langs de 'kassa'. Odette Bakx houdt op een lijst minuti eus bij wat er wordt verkocht. Af dingen is er niet bij. „De prijzen zijn door de inbren gers bepaald en daar wordt het voor verkocht. Aan het einde van de dag moeten wij zorgen dat ie dereen zijn geld krijgt en dat de onverkochte spulletjes terug in do zen gaan." Natuurlijk houden de organisatoren een deel van de op brengst in. De huur van het pand en de rekken moeten immers ook betaald worden. Emmy, oma van vijf kleinkinde ren, heeft een stapeltje broeken op de kop getikt. „Speelkleren. Kan ik ze na een dagje ravotten bij mij weer schoon aan hun ouders teruggeven." Afsluiting N61 in Zeeuws-Vlaanderen w*m ^smisi 0MLE1DINGSR0ÜTE 11 -14 APRIL afgesloten route - - - Westerscheldetunnel iiiiiniiiiiiiiiiiiiii Terneuzen - Hoek Hoek Het betreft het wegvak vanaf de aansluiting met de N62 (Westerscheldetunnelweg/ Axelsche Gat) tot de aansluiting van de N682 (Hoekse weg). Het verkeer wordt omgeleid. op de N61 uitgevoerd en wordt de voormalige rotonde (Westerscheldetunnelweg) verwijderd. Na het weekend is de N61 weer open. De Westerscheldetunnel blijft het hele weekend beschikbaar. J. Tijdens deze afsluiting wordt het verkeer omgeleid via de N682 (Hoekseweg) en de N252 (Westkade). De omleidingen worden door middel van gele borden aangegeven. Tijdens de afsluiting worden asfalteringswerkzaamheden Nadere informatie is te verkrijgen bij de Sluiskiltunnel (BV KKS) op telefoonnummer 0800-8122, via de website www.sluiskiltunnel.nl of via e-mail info@sluiskiltunnel.nl MAANDAG 7 APRIL 2014 door Harmen van der Werf AXEL - De Axelse showbands Blue Phoenix en Jong Axel slaan een nieuwe weg in. Ze beginnen mas- terclasses gitaar, keyboard, zang, slag- en blaaswerk en gaan als or kest optreden met een repertoire voor feesten en concerten. AXEL SAS VAN GENT AXEL GROEDE TERNEUZEN SAS VAN GENT HULST - Wat het Vrouwengilde ooit was begonnen, zetten zeven vrou wen zelfstandig nu voort: een twee dehands kinderkleding- en speel goedbeurs in het Kruisgebouw in Hulst. Tussen vrijdag 11 april 19.00 uur en maandag 14 april 5.00 uur wordt een deel van de N61 (Hoofdweg) afgesloten. Omdat in de Goede Herderkerk de kramen steeds worden aangevuld, kunnen er steeds 'schatten' opduiken. Sijbvreierstaat - MittSmlem litfttmtxmreti MiSgn. T'CJflrJEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61