Vraag naar vervangend gezin piekt 66 In 2015 gaat jeugdzorg naar de gemeenten. En die willen méér pleegzorg ZEELAND 15 Isis van Huizen voorleeskampioen Zweedse regisseur krijgt filmprijs Jonge zakenlui op marktdag in Middelburg Oproep aan scholieren: schrijf over vrijheid In Zeeland zijn 450 gezinnen die hun huis en hart geopend hebben voor pleegkinderen. Eind 2015 moeten het er tachtig méér zijn. „We weten dat de vraag naar pleeggezinnen vanaf 2015 nog meer zal toenemen dan de afgelopen jaren al het geval was", verklaart woordvoerder Jeroen Rempt van Juvent Jeugd Opvoedhulp Zeeland. Oorzaak is de transitie: de overdracht van jeugdzorgtaken van provincie en rijk naar gemeenten, vanaf 2015. Minder kinderen in instellingen en méér in pleeggezinnen, is daar bij het streven. Werven doet Juvent eigenlijk doorlopend: want elk jaar zijn er wel pleeggezinnen die - om uit eenlopende redenen - besluiten te stoppen met pleegzorg. Boven dien stijgt elk jaar het aantal kin deren dat pleegzorg nodig heeft. In 2013 steeg door promotie het aantal aangevraagde informatie pakketten met 18 procent en het aantal bezoekers aan een informa tieavond nam met 15 procent toe. Dat jaar startten 39 gezinnen met een voorbereidingsprogramma op het pleegouderschap; het jaar er voor waren het er vijftien minder. Dit jaar zet Juvent Pleegzorg nog hoger in. In januari begon een am bitieuze wervingscampagne. In ja nuari ontvingen 125 scholen in Zeeland post van Juvent: een pos ter met een kind erop, en de tekst: 'Mag ik een tijdje bij jullie wonen?'. Daarnaast werden 25 gro te scholen en scholenkoepels per soonlijk benaderd. Een aantal no digden Juvent uit om de persoon lijk begeleiders bij te praten over pleegzorg, gaven gelegenheid om in nieuwsbrieven oproepen te plaatsen of waren bereid posters en folders te verspreiden. Ook ge meenten hebben folders van Ju vent in hun informatiestands ge zet. Bij Cinema Middelburg draait bioscoopreclame, alle auto's van Juvent rijden rond met magneet platen met de tekst 'Kijk op www.pleegzorg.nl wat u voor een pleegkind kunt betekenen of bel 0800-0223432'. Sinds de start van de wervingscampagne heeft de webpagina met informatie over hoe je pleegouder wordt bij Ju vent meer dan duizend unieke be zoekers gehad: 63 procent meer dan het halfjaar daarvoor. De webpagina waar de 'zoekertjes' staan (profiel van kinderen waar voor een gezin gezocht wordt) is in de periode september 2013-maart 2014 van 2128 naar 4689 unieke bezoekers gegaan. Een stijging van 120 procent. Ook de mogelijkheden die social me dia als Eacebook en Twitter bie den, worden benut. Zo worden op Facebook regelmatig 'zoeker tjes' geplaats van kinderen waar voor een gezin gezocht wordt. Morgen (8 april, 20 uurhoudt Ju vent weer een informatiebijeen komst voor aspirant-pleegouders. Zie voor meer informatie: www.juvent.nl Ze was zaterdag tijdens de provin ciale finale van de voorleeswed- strijd Read2me! in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg met af stand de beste van de acht finalis ten, vond de jury. Ze bracht een passage uit het boek Waanzin van auteur Mei Wallis de Vries spon taan, ontspannend en spannend waar het moest. Door haar over winning vertegenwoordigt Isis de provincie Zeeland dinsdag 20 mei tijdens de landelijke finale, die plaatsvindt in het nieuwe muziek- gebouw TivoliVredenburg in Utrecht. Ook drie studenten van de lerare nopleiding pabo in Vlissingen dongen zaterdag mee naar een plek in de landelijke finale. HZ-studente Kelly de Bree stak er volgens de jury met kop en schou ders bovenuit. De films van Jan Troell (1931) wor den wereldwijd bijzonder gewaar deerd. „We willen graag Neder land kennis laten maken met de films van deze bijzondere regis seur, die altijd in de schaduw heeft gestaan van Ingmar Berg- De wedstrijd wordt gehouden ter voorbereiding op de uitreiking van de Four Freedom Awards in Middelburg. De PZC publiceert de beste essays in de krant. Een ju ry van professoren, journalisten en studenten maakt de selectie. Ze kijkt daarbij naar stijl, inhoud, overtuigingskracht en originali teit. Het publiek mag twee win naars kiezen uit de essays die in de krant staan. Zij worden ieder beloond met een boekenbon van vijftig euro. Op de PZC-website krijgen alle essays een plek. De winnaars mogen hun essay boven dien voordragen op het Four Freedoms side event, dat wordt gehouden op vrijdag 23 mei. Alle leerlingen van vmbo, havo en vwo kunnen een essay insturen. Het stuk mag in het Nederlands en het Engels geschreven zijn. Uit de onderbouw- en bovenbouw leerlingen wordt een winnaar ge kozen. De lengte voor de onder bouw is 300 tot 700 woorden, voor de bovenbouw 500 tot 700 woorden. Stuur je inzending uiter lijk woensdag 30 april naar e-mail- adres info@ucr.nl. MIDDELBURG - Een oprolbare fles, afbreekbare smartphonehoesjes of een wijnstopper met een Zeeuwse knop erop. Studentenbe- drijven brengen komende donder dag op de weekmarkt in Middel burg dit soort producten aan de man. Tijdens de marktdag, die tussen 10 en 15 uur plaatsvindt, slijten zo'n veertig jonge ondernemers, overwegend studenten van de HZ University of Applied Sciences, hun producten. Sommige zijn hebbedingetjes, andere innova tief. Een jury bepaalt donderdag welk studentenbedrijf het meest overtuigt. De marktdag is een ini tiatief van Jong Ondernemen. Doel is scholieren en studenten te laten ervaren hoe ze de produc ten en diensten van hun eigen stu dentenbedrijf (mbo en hbo) het beste aan de man kunnen bren gen. Dit schooljaar doen landelijk bijna 500 basisscholen en tiental len havo-vwo scholen mee, even als 1300 studentenbedrijven van mbo- en hbo-scholen. De stich ting Jong Ondernemen wordt fi nancieel gesteund door de natio nale overheid, banken en grote be drijven. man en nu overal in de wereld in de spotlight wordt geplaatst", zegt festivaldirecteur Leo Hanne wijk. Tijdens de 16e editie van Film by the Sea (van 12 tot en met 21 sep tember) worden acht films ver toond in een retrospectief. De 82-jarige Jan Troell is 19 septem ber aanwezig om de prijs persoon lijk in ontvangst te nemen. Eer der werd deze award uitgereikt aan onder meer Milos Forman, Et- tore Scola en Jim Sheridan. Executieverkoop Juvent Pleegzorg hoopt met een intensieve wervingscampagne dit jaar tachtig pleeggezinnen te werven. Momenteel wachten 36 Zeeuwse kinderen op een geschikt pleeggezin. Bovendien neemt de vraag naar pleegzorg naar verwachting vanaf 2015 flink toe vanwege veranderingen in de jeugdzorg, foto Juvent Jeroen Rempt, Juvent MIDDELBURG - De twaalfjarige Isis van Huizen van basisschool De Vlie ger in Vlissingen is de provinciale voorleeskampioen. VLISSINGEN - Film by the Sea reikt vrijdag 19 september haar Lifetime Achievement Award uit aan de Zweedse filmregisseur Jan Troell. Dat maakte festivaldirecteur Leo Hannewijk bekend. MIDDELBURG - University College Roosevelt in Middelburg en de PZC dagen Zeeuwse middelbare scholieren uit om een essay over vrijheid te schrijven. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MAANDAG 7 APRIL 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59