Ziekenhuis Middelburg kleiner DeGoeseGolf Kom met de hele familie gratis Zaterdag kennismaken met golf op de Open Dag! BEVELANDEN en THOLEN 17 Motortoertocht voor het goede doel Dat stellen burgemeester Letty Demmers van Vlissingen en Sas- kia Szarafïnski, wethouder zorg in Middelburg. Szarafïnski en Demmers tonen be grip voor de koers die het ADRZ heeft uitgezet. Beiden hebben on langs in hun persoonlijke leven nog meegemaakt dat mensen steeds minder lang in een zieken huis verblijven, omdat ze na een ingreep dezelfde dag al naar huis gaan. Szarafïnski: „Het aantal pa tiënten vermindert niet, maar ze blijven wel korter. Er zijn minder ligdagen." Demmers: „Er komen wel gewoon operatiekamers op Walcheren, maar ook minder lig dagen." De betere bereikbaarheid van het ziekenhuis in Goes door een nieu we afslag vanaf de A58 - betaald door Rijk, gemeente Goes en de provincie - speelt volgens Dem mers geen rol in het besluit om het ziekenhuis op Walcheren ver der te verkleinen. „Ik denk dat dat los van elkaar staat." Szarafïnski heeft zaterdag nog contact gehad met de directie van het ADRZ. Volgens haar stroken de uitspraken van financieel direc teur Rinus van Riel met de infor matie die de gemeenten tot nu toe kregen. Dat zegt ook Dem mers. Beiden benadrukken dat het nieuwe ziekenhuis voldoet aan de eisen van de Walcherse overheden dat tachtig tot negen tig procent van de patiënten van Walcheren er geholpen kan wor den. „Ook al wordt het kleiner dan gepland", stelt Szarafïnski. Literaire avond met Ernest van der Kwast In de hal van het gemeente huis van Kapelle is vrijdag 11 april een literaire avond met schrijver Ernest van der Kwast. Hij brak in 2010 bij het grote publiek door met zijn autobio grafische roman Mama Tandoo- ri. De schrijver vertelt over zijn werk en signeert zijn boeken. De entree bedraagt 7,50 euro. De motortoertocht van rij school Hoogesteger uit Goes en Yerseke heeft 128 euro opge leverd. Dit geld gaat naar het cyclingteam Kia Kaha, die op 7 september met tien personen mee rijdt in de cyclotour van 100 kilometer voor het KWF kankerbestrijding. De toer tocht is voor de achttiende keer gehouden. Negende editie van Rescue op 16 juli De negende editie van Rescue Vlissingen is op 16 juli. Eén van de bijzondere trekpleisters is een Franse bosbrandweerwa- gen uit de jaren zestig. Volgens de organisatie hebben al zo'n honderd organisaties uit bin nen- en buitenland hun mede werking toegezegd aan dit hulpverlenings-evenement. Veel belangstelling voor 'Open Huizen' De Open Huizen Dag van afge lopen zaterdag in Zeeland heeft gemiddeld net boven de twee bezoekers per deelnemen de woning opgeleverd. Er wa ren vooral opvallend veel be zoekers in het middensegment tot drie ton. In totaal 682 Zeeuwse huizenbezitters de den zaterdag mee. Drietal opgepakt voor vernielingen Aan de Jachthavenweg in Brui- nisse heeft de politie zaterdag morgen een auto met daarin drie jongemannen aangehou den. Ze worden verdacht van het vernielen van twee ruiten van een woning aan de Dijkweg in Serooskerke. Het gaat om een 22-jarige man uit Rhoon en een zestienjarige jongen uit Bruinisse. De bestuur der is een zeventienjarige jonge man uit Bruinisse. Hij bleek niet in het bezit van een rijbewijs. Ook wordt hij verdacht van het rijden onder invloed van verdo vende middelen. In de auto en bij verdachten thuis werden nog verdovende middelen, messen, vuurwerk en een nepgeweer aangetroffen. Het drietal zit vast in Middelburg. Krukweg31 0113 - 229 557 j info@goesegolf.nl www.goesegolf.nl f 12 VLISSINGEN - Het nieuwe zieken huis op Walcheren mag dan kleiner worden dan eerder was aangekon digd, het blijft een ziekenhuis waar tachtig tot negentig procent van de patiënten op Walcheren terecht kan voor planbare ingrepen. KAPELLE GOES VLISSINGEN GOES- BRUINISSE risch tintje aan deze duik. De deelnemers werden bege leid door piraten. Ze zochten ook naar de Piratenschat. De lenteduik werd georganiseerd door het 'team 1000 jaar Baarland' samen met Comfortcamping Scheldeoord en Strandbrasserie De Landing. Voordat de waaghalzen het water indoken, kregen ze een warming-up bij De Lan ding door het animatieteam van de camping. Rond 14.30 uur ging iedereen te water, foto Johan van der Heijden MAANDAG 7 APRIL 2014 Op zaterdag 12 april staan onze deuren open voor geïnteresseerden die deze sport willen uitproberen. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn alle leeftijdscategorieën welkom voor een gevarieerd programma. Fun Factory, voor kinderen tot en met 12 jaar Olifant putten, Bull's Eye chippen of Negerzoen-katapult Full swing demonstraties Golfclinics Par-3 (familie)wedstrijd 16.00 uur afslaan vanaf het dakterras (spectaculair!) met kans op gratis golfen totA januari 2015. ledereen is van harte welkom. Kijk op www.goesegolf.nl voor meer informatie of bel.met de receptie: 0113 - 229 557. Fun Factory wordt mogelijk gemaakt door:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51