Vrouwen BC Vlissingen leggen vroege basis Herset m raisin Van Gilst snelste V40 in Dordrecht Paola van Gilst heeft Dwars door Dordt bij de vrouwen 40 op haar naam geschre ven. Overall eindigde de Goese op de zesde plaats. Ze noteerde een tijd van 43.15 minuten op de tien kilome ter. Bij de vrouwen 50 ein digde Ingrid Koene uit Yerse- ke op de tweede plaats in 45.45. Er kwamen meer dan tweehonderd vrouwen in ac tie. Bij de mannen waren er geen podiumplaatsen voor Zeeuwen. Lindy van Anrooij snel in tijdrit Lindy van Anrooij heeft gis teren een tijdrit in Almere gewonnen. De zeventienjari ge wielrenster uit Kapelle legde de 21 kilometer het snelste af bij de junioren. Overall eindigde ze als der de. Van Anrooij komt uit voor het 185 Sportoase Team van Mare Herremans. Haar jongere zusje Shirin was de snelste bij de tijdrit over twaalf kilometer bij de jeugd. Renzo Moretti wint bij debuut Er vielen zaterdag bij de jeugdwedstrijden wielren nen in Nieuwdorp twee Zeeuwse zeges te noteren. In dategorie 1 behaalde debu tant Renzo Moretti uit Mid delburg de winst. Hij pakte meteen de nodige punten voor kwalificatie voor de strijd om het nationale kam pioenschap dat op 8 juni in Philippine zal worden ge houden. Arjan Poleij uit Kruiningen sprintte in cate gorie 6 naar de winst Kaderspelers met hakken over sloot Het kaderteam 's Lands Wel varen won in de kadercom petitie met 5-3 bij HWA Al- blasserdam, de koploper tot dan toe. Het werd een spannende wedstrijd. Sjaak Walhout won met een handvol caram boles verschil en Jan Eicken- boom kwam twee puntjes tekort. Na de thee won Ro bert Stevendaal met vier ca ramboles verschil en speel de Peter de Bree gelijk. 's Lands Welvaren klopt Bottles Het Zeeuwse duel in de der de divisie driebanden groot tussen 's Lands Welvaren en Bottles/De Parel uit Sas van Gent eindigde in een 6-2-ze- ge voor de thuisploeg. Ronald van Geyt versloeg Theo PI at jouw, Onur Can was te sterk voor Robin Claerhoudt en Martin Sturm gaf Peter Snelders weinig kans. John Bakker redde namens de bezoekers de eer. De mannenteams van Vlissingen bleven met lege handen. In de pro motiedivisie slaagde BC Vlissin gen er niet in om een uitstekende eerste helft tegen Leiden een ver volg te geven, terwijl het tweede team met klein verschil van kam pioen Tantalus verloor. Mannen. BC Vlissingen-Leiden 2 76-87: BC Vlissingen speelde een prima eerste helft, waarin het team van coach Klaas-Willem Barten steeds op voorsprong stond. Via 21-19 werd het door een serie drie punters 45-38 bij rust. In het begin van het derde kwart scoor de Leiden echter 21 punten op rij en nam de leiding over. BC Vlissingen rechtte de rug en bij 62-64 was weer alles mogelijk. Daarna sloeg Leiden opnieuw een kloof en hierop had BC Vlissin gen geen antwoord meer. Eind stand 76-87. Scores BC Vlissingen: Sjors van de Poel 16, Dorde Karadzic 14, Dylan Hofmann 10, Stefan Schrier 10, Abdul Zombra 9, Raylin Jimenez 8, Amar van Sluijs 5 en Benjamin Steenbeek 4. Tantalus-BC Vlissingen 2 71-65: Een zwak eerste kwart tegen kam pioen Tantalus leverde een 23-9- achterstand op. Daarna kwam BC Vlissingen 2 sterk terug, waardoor de ruststand 37-28 werd. Na de pauze kwamen de Vlissingers langzaam maar zeker terug tot 59-56. Dichterbij kwam BC Vlis singen niet, waardoor Tantalus met 71-65 ontsnapte. Tracks-BC Vlissingen 56-86: In Limburg kwam BC Vlissingen gis termorgen uitstekend uit de start blokken: 8-25. In het tweede kwart was er evenwicht, waar door de rust aanbrak bij 27-44. Na de pauze bleef de ploeg van coach Tom Joziasse domineren. Met vlot te combinaties werd het in hoog tempo 56-86. BV Souburg-WBB Giants 55-48: In de eerste helft keek BV Sou burg steeds tegen een achterstand aan, maar bij rust was die nog maar 24-26. Na de pauze nam BV Souburg een 37-34-voorsprong. WBB Giants probeerde met een 'press' nog terug te komen, maar door het goed benutten van de vrije worpen werd de zege met 55-48 veiliggesteld. Aansluitend kreeg de afscheid ne mende coach Hans van der Linde bloemen en veel chocomel aange boden te midden van speelsters en oud-speelsters. hebben een aantal partijen te makkelijk weggegeven." Eerste klasse vrouwen. Boskreek-Tebo 3-3: Het duel van De Boskreek uit Breskens met Te- bo uit Heinkenszand leverde geen winnaar op. Wat de einduitslag betreft, bleken beide ploegen van hetzelfde formaat te zijn. Maar in de afzonderlijke partijen waren de verschillen bijzonder groot. Tweede klasse vrouwen. De Bathse Kreek-Dordrecht 3-3: Ook het vrouwenteam van De Bathse Kreek uit Rilland liep tij dens de eerste speeldag van de landelijke competitie tegen een re mise aan. In eigen huis werd het 3-3 tegen Dordrecht. „Aan het be gin van de competitie moet ieder een er altijd weer even inkomen", vertelde aanvoerder Ellis Toore- naar. „Maar we hebben drie pun ten gepakt en een sportieve mid dag gehad. Dus we zijn tevreden." Duiveland-WTV 4-2: „We heb ben het vandaag niet heel erg moeilijk gehad", liet teamleidster Angela Kouwenberg van Duive- land weten. „Met name de dub bels liepen lekker. Die hebben we allebei gewonnen." MAANDAG 7 APRIL 2014 DORDRECHT ALMERE NIEUWDORP ALBLASSERDAM KWADENDAMME door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing MIDDELBURG - De basketbalsters van BC Vlissingen stegen door een ruime 86-56-zege op Tracks naar de vijfde plaats in de hoofdklasse. In de overgangsklasse won BV Sou burg van WBB Giants, waardoor coach Hans van der Linde met een zege afscheid nam van het thuispu bliek. Scores BC Vlissingen 2: Ronny de Troije 17, Dylan Hofmann 13, Tom Rottier 12, Rajan Dielbandhoesing 11, Amar van Sluijs 8, Benjamin Risakotta 2, Niek Damen 1 en Myron Roelofs 1. Vrouwen. Yolanda Joosse was met 32 punten topscoorster bij de 'Limburgse' winst van BC Vlissingen. Ploeggenote Lisa Kuiper deed met 20 punten ook een flinke duit in het zakje. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 32, Lisa Kuiper 20, Romana de Ridder 18, Sheri Bos 6, Nanon Doeland 5, Do- rien de Witte 3 en Johanna Kuijs Mur- cia 2. Topscorers BV Souburg: Melanie Lin- denberg 14, Nathalie Franke 10, Ilse Caljouw 8. Tennisser Frank Clausing van Kapelle retourneert de bal in de ontmoeting met het tweede team van Nieuwerkerk. Kapelle won de openingswedstrijd van de competitie met 4-2. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43