Tennissers Zierikzee gelijk tegen Asoc Mark Boot doet voorin mee in Belgische race Hockeyers Walcheren voelen zich benadeeld door de scheidsrechter 42 SPORT TENNIS Tennissers Kapelle beginnen aan landelijke competitie met overwinning op Nieuwerkerk 2. Tolhoek en De Jonge op erepodium Crochal wint Open Zeeuws kampioenschap rapidschaken Tweede klasse mannen. Voor het tweede team van Animo redde Michiel van der Windt in de laatste single met 6-2 6-0 de eer tegen Coen Kayser. „Ik had een complete offday. Michiel was vaster en tenniste bekeken. Voor mij was het de eerste wedstrijd na een jaar. Vorig jaar scheurde ik in de eerste competitiewedstrijd de enkelbanden van mijn rechter voet af. Natuurlijk proberen we de titel te prolongeren, maar naast De Schelde is nu ook Ga me'78 een geduchte concurrent", aldus captain Coen Kayser van Animo 1. Game'78 won in Clinge met 4-2 van TC Sjef uit Aardenburg. Voor de grensdorpbewoners versloeg aanwinst Ruud Martens met twee keer 6-1 Remy Scherbeijn, terwijl Kirsten Deij met 7-6 6-3 baas bleef over Rowin Tazelaar. Voor de Aardenburgers won Hans Calseyn met 6-3 7-6 van Robin de Witte. De Clingenaar stond in de tiebreak met 4-0 voor, waarop Cal seyn zeven punten op rij pakte. Wesley Claerhoudt klopte Niek de Koster met twee keer 6-2. Bei de dubbels gingen naar Game'78. In Vlissingen droogde De Schelde 1 met 6-0 De Schelde 2 af. In en te gen Zierikzee sleepte promoven dus Asoc een 3-3-gelijkspel uit het vuur. Voor het team uit Cad- zand won de Belg Stichelbaut. Jan Maarten van de Vrie was goed voor winst in enkel- en dubbel spel. In de eerste manche bij de Bel gische Motor Bond (BMB) pakte Boot kopstart. Tegen het eind moest hij het hoofd buigen voor de Belg Yentel Martens en werd tweede. In de tweede manche ging het moeilijker, maar met de vierde plaats bleek echter toch vol doende voor de tweede plaats in het dagklassement. Bij de nationalen MX 2 werd Ke vin Spruijt uit Meliskerke zeven de. In de manches bereikte de Husqvarna-rijder telkens de zes de plaats. Boy Stockman uit Ter- neuzen werd achtste bij de MX 1/3 nationalen. In het Belgische Hamme werd een wedstrijd van de MCLB verre den. Bij de nationalen MX1/3 was het Dee-Jay Bijvank uit Terneu- zen die tweede werd. De ope ningsheat sloot hij winnend af. In de tweede manche werd hij der de. Gian Carlo Buijs uit Oost-Sou burg werd derde bij de MX 2 ju nioren. Dominique Soeters uit Terneuzen werd daarin negende. In het Belgische Lille werd Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk win naar in de klasse MX 2 beloften. Hetzelfde deed Jeffrey van Kem pen uit Oost-Souburg bij de MX 1 senioren. Tenslotte werd Marvin Boone uit Yerseke tweede bij de MX Open Jeugd van de MON in het Noord-Brabantse Zijtaart. De KTM-rijder behaalde evenveel punten als winnaar Jessy Nele man, maar kende een slechtere tweede heat. MIDDELBURG - Van alle Zeeuwse tennisploegen die gisteren aan de landelijke competitie begonnen, verloor alleen MLTC. De formatie uit Middelburg was in eigen huis niet opgewassen tegen BLTV 2 uit Breda: 3-5. In de eefste klasse voor mannenteams klopte Kapelle Nieuwerkerk 2 met 4-2. Derde klasse gemengd. MLTC-BLTV 2 3-5: Het zat niet mee bij MLTC. Wegens ziekte en blessures kon de ploeg maar twee mannen inzetten, waardoor zij drie partijen moesten spelen. „Dat werkte niet in ons voordeel, maar het was niet anders", zei teamcaptain Ingrid Weegels. „Maar we hebben wel drie pun ten en dat is beter dan niets." Vierde klasse gemengd. De Zoom 2-De Schelde 1-7: De Vlissingse equipe is de voorjaars competitie begonnen met een klinkende overwinning. Op be zoek bij De Zoom 2 uit Bergen op Zoom werd het 1-7 in het voor deel van De Schelde. „Vandaag zijn we geen moment in de pro blemen geweest", sprak Sven Ver meulen, captain bij de Walchena- ren. „Op papier waren wij sterker en dat is op de baan ook gebleken. Deze lijn hopen we door te zet ten, zodat we wellicht bovenin mee kunnen gaan draaien." Souburg-Tiola 5-3: Souburg zette met 5-3 het gedegradeerde Tiola uit IJzendijke opzij. „We hadden een heel zware partij verwacht", liet captain Abe Kuijl weten. Maar Souburg kon vanaf het begin mee met de nieuwkomer in de vierde klasse en sloot de enkelpartijen af met een gelijke stand: 2-2. De be slissing viel uiteindelijk in de dub- belpartijen. De Walcherse ploeg won er drie van de vier, waardoor de eindstand op 5-3 werd bepaald. Eerste klasse mannen. Kapelle-Nieuwerkerk 2 4-2: De thuisploeg toonde zich gisteren in de confrontatie met Nieuwer kerk 2 de sterkste. De ploeg van captain Menno Kole won met 4-2. „We hebben er vandaag echt voor moeten knokken", gaf hij aan. „We hadden aan de speelsterktes al gezien dat dit een lastige wed strijd zou worden, maar wanneer je hem winnend afsluit geeft dat een goed gevoel. Al kostte dat het nodige bloed, zweet en tranen." De Goese Maan-Thor de Bataaf 3-3: In Goes was er weinig reden tot juichen. De Goese Maan slaag de er namelijk niet in om Thor de Bataaf uit Den Haag te verslaan. Het werd 3-3. „Dat we de eerste wedstrijd van de competitie niet verliezen, is positief', vond leider Paul van Hoeve. „Maar dit had ook 5-1 voor ons kunnen zijn. We ASSEN - William Tolhoek uit 's-Heer Arendskerke heeft zijn eerste overwinning in de Super cup 600 van dit seizoen te pak ken. Op het circuit in Assen ein digde de 36-jarige motorcoureur zaterdag als eerste en mocht daar door de bovenste trede van het erepodium beklimmen. De zes tienjarige Jordy de Jonge uit Hein- kenszand eindigde verrassend als tweede. Voor Tolhoek betekende de over winning een eerste stap in de rich ting van prolongatie van zijn na tionale titel. De prestatie van Jordy de Jonge was enigszins een verrassing. De wedstrijd in Assen was voor de coureur uit Heinkenszand zijn eerste in het volwassenencircuit, waarin hij als jongste racer uit komt. Hij luisterde zijn debuut op met een tweede plaats. Waalwijk-Walcheren 7-1: Een te tam Walcheren keek binnen twin tig minuten tegen een 5-0-achter- stand aan. Het zat de bezoeksters ook niet mee, want binnen een minuut moest het uit een onver klaarbaar toegewezen strafcorner de 1-0 incasseren. Het sierde Walcheren dat het na die ruime achterstand van 5-0 toch nog iets van de wedstrijd pro beerde te maken. In de tweede helft was het team niet veel min der dan de thuisploeg en kreeg verschillende kansen om de ach terstand te verkleinen. De meeste daarvan werden echter gemist. Bij een 6-o-stand tekende Lenneke Jongbloed voor de eretreffer. Op vallend was het debuut van B-ju- niore Lotte Schoonderwoerd, die zich aanvallend knap staande hield in dit duel. Souburgh-Walcheren 1-0: Wal cheren verdiende minimaal een gelijkspel en kon zelfs qua veldspel nog het meeste aan spraak maken op de zege. Een ar bitrale dwaling voorkwam dat Walcheren met een punt huis waarts keerde. Op de inzet van Walcheren viel nauwelijks niets af te dingen. Ook het samenspel was van een goed niveau. Alleen voor het doel misten de bezoekers scherpte. In de eerste helft was de thuisploeg op voorsprong gekomen. Daarna zocht Walcheren nadrukkelijk naar de gelijkmaker. Die viel tien minuten voor tijd. Uit een strafcornervariant maakte Jonas Patist met een tip-in de 1-1. Die treffer vond echter geen genade in de ogen van de scheidsrechter. Volgens hem liep Patist te vroeg in. Videobeelden bewezen echter het tegenovergestelde. Op basis van die beelden dient Walcheren een protest in bij de KNHB. De kans dat daar iets mee gedaan wordt, lijkt echter zeer klein. GOES - Joey Grochal heeft met overmacht het Open Zeeuws kam pioenschap rapidschaken op zijn naam geschreven. Met 7,5 punten bleef hij de concurrentie ruim de baas. Grochal verspeelde slechts een halfje tegen zijn Goese club genoot Louis Nieuwenhuijse in een partij met kansen over en weer. Daarna kwam hij nog eens goed weg tegen Niels de Feijter, maar verder kwam de Goesenaar niet in de problemen. Louis Nieu wenhuijse werd met 6,5 punten tweede voor Souburg-preses Al- bert Vermue, die netjes derde werd. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - In de hoofdklasse van de districtstenniscompetitie ging titelverdediger Animo van start met een 5-1-zege op de eigen reserves. MLTC blij met paar punt j es door Daniel Vervelde door Herman Heuvink MIDDELBURG - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was uit stekend op dreef in een wedstrijd om het Belgische kampioenschap op het circuit Bois Brulé in het Franstalige Mons. Met een derde plaats in de tijdtraining was de Schouwenaar bijzonder tevreden. door Peter Snelders VLISSINGEN - De hockeyers van Walcheren verloren gisteren onte recht met 1-0 bij het laaggeklas seerde Souburgh. De vrouwen van de Walcherse vereniging gingen met forse cijfers (7-1) onderuit bij middenmoter Waalwijk. Binnen twintig minuten was de wedstrijd al beslist. De hockeysters van HC Walcheren moes ten gisteren liefst ze ven treffers incasse ren. Eindstand na acht rondes: 1Joey Grochal 7,5, 2. Louis Nieuwenhuijse 6,5, 3. Albert Vermue 6,0, 4. Meivin Holwijn 4,5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42