Smerdiek de sterkste in Thoolse derby ZSC en SKNWK flcldcrCn maken geen fout Motorcrosser Stefan Hage blijft jordi van de Wiele twee keer voor SPORT 41 Harmes klaar voor Rotterdam, Vasseur wint in Oostvoorne definitief stoppen en twee a drie samen te gaan werken. Ik zie dat gaan die gesprekken vanaf volgen die het nog niet echt weten. Dan wel zitten, maar dat moeten we de week plaatsvinden. Wordt on- kan het inderdaad nuttig zijn om nog bespreken." Volgens Verburg getwijfeld vervolgt dus. „Wat een opluchting. De laatste tijd wilde het helemaal niet meer lukken. Ik raakte er gefrustreerd van", zei Hage na afloop. In de MX2-klasse ging de overwin ning bij de twee- én viertakten naar Finse gastrijders. Valtteri Rasanen won bij de tweetakten, bij de viertakten was Mikael Kai- panen de sterkste. Patrick Pies- sens uit Heikant won beide reek sen bij de veteranen. Winnaar bij de 65CC werd Joshua van Doorn uit Middelburg en bij de 85CC was Timo Dhanis uit Terneuzen het sterkst. In de eerste manche van de MXi schoot Hage het snelst van achter het starthek, voor Jochem Wal- ckiers (Wetteren), Jordi van de Wiele (Sint Jansteen) en Boy Stockman (Terneuzen). Van de Wiele rukte op naar de tweede plaats en ook Stockman maakte een plaats goed. Hage fi nishte met veertien seconden voorsprong op Van de Wiele. De Belg Segers werd derde, Stock man kwam als vijfde over de streep. De tweede manche was spannender. Hage was weer als eerste weg, met Segers in het wiel. De twee bleven in eikaars ge zelschap. De Belg kwam wel tel kens aan het wiel maar passeren lukte geen enkele keer. Aan de fi nish bedroeg het verschil toch bijna tien seconden. Op bijna één minuut kwam Van de Wiele binnen, die minder goed uit de startblokken was geko men, net voor Stockman en Van Kempen. Bij de MX2 viertakten pakte Niels Jansen uit Terneuzen kopstart. Gian Scheele uit Zaamslag nam al bijna meteen over, met in zijn wiel Mikael Kaipanen. Halverwe ge wist de Fin Scheele te passeren en sloot winnend af. In de twee de manche nam Kaipanen met een het initiatief, Scheele vólgde op plek twee. Dat was ook met een de uitslag. Bij de MX2 twee- takten leverde de eerste manche een overwinning op voor de Fin Rasanen. Tweede werd de Belg Dylan Laenen en als derde eindig de thuisrijder Tom Cortvriendt. De Axelaar won de tweede man che knap. De dagwinst leverde het net niet op, want Rasanen wist de schade beperkt te houden door als tweede binnen te komen. Smerdiek-Stavenisse 2-0: Stave nisse kwam sterk uit de startblok ken. Die sterke start werd niet be loond en Sander van 't Hof deed zijn reputatie als goalgetter weer eer aan. Ook de tweede treffer kwam op zijn naam. Vlak voor tijd schoot Ard-Jan Prins een straf schop hoog over. Beek Vooruit-Rillandia 0-3: Een eenzijdige wedstrijd, want Rillan dia was de betere ploeg. Beek Vooruit kreeg welgeteld één kans. Robin van Bavel opende het bal voor rust. In de tweede helft ver dubbelde Arjan Koopmans de sco re naar 2-0. Uit een corner kopte Stefan de Leeuw de 3-0 op het sco rebord. Unitas'30-SPS 3-2: Al na achttien minuten was het 2-0. Simon Ha- nemaayer maakte 1-0 en Joep Schouten 2-0. Vlak voor rust en net na rust zorgde Arek Glowac> zewski voor de aansluitingstreffer en de gelijkmaker. Heel lang duur de dat niet, want Rens Broks schoot Unitas weer op voor sprong. SPS ging op jacht naar de 3-3, maar slaagde daar niet in. MIDDELBURG - Erwin Harmes uit Middelburg is klaar voor de mara thon van Rotterdam. Tijdens de sterk bezette Parelloop in Bruns- sum bleef hij slechts een seconde verwijderd van zijn persoonlijk re cord op de tien kilometer: 32.06 minuten. Martijn de Kok uit Hein- kenszand noteerde 33.15. Op de vijf kilometer kwam Lars Paardekoper uit Goes tot 15.30 mi nuten. Vlissinger Tim van den Broeke noteerde 16.08 minuten. Remy Vasseur uit Vlissingen heeft de afsluitende tien kilome ter voor het Van Buuren running- circuit in Oostvoorne gewonnen" Vasseur liep een tijd van 33.45 mi nuten. Omdat Vasseur maar aan drie van vijf wedstrijden had deel genomen kwam hij niet in aan-, merking voor de eindzege. WIK'57-ZSC'62 2-4: In een leven dige derby begon WIK heel sterk. Na een kwartier stond het 2-0 door doelpunten van Wilmar Ber- revoets en Remco Theunisse. Kan sen op meer werden gemist en Robin Provoost prikte de aanslui tingstreffer in het doel. In de tweede helft zette ZSC een tandje bij en kopte Michiel Schipper de gelijkmaker binnen. Arjan Smal- heer zorgde voor 2-3 en Jos Erades voor 2-4. Wolfaartsdijk-SKNWK 1-4: De bezoekers waren iets sterker en Carlo van de Maas zorgde voor 0-1. Beide elftallen kregen veel kansen. Uit de counter maakte Ro bert Padmos 0-2 en Martijn Backx 0-3. Perry Eveleens ver kleinde de achterstand waarna Wolfaartsdijk vier opgelegde kan sen miste. Het slotakkoord was voor Backx. Vlissingen-Arendskerke 2-2: In een open wedstrijd opende Mare Tange de score na een foutje bij Vlissingen. Hans ten Broeke trok de stand weer gelijk. In het twee de bedrijf kreeg Joey dos Santos van de thuisploeg rood. Met een man minder scoorde Ten Broeke de 2-1. In de blessuretijd zorgde Walter de Kok met een kopbal voor een gelijkspel. Lewedorpse Boys-Waarde 3-1: Waarde begon feller en scherper en kwam op voorsprong door een treffer van Olivier Noordam. Daar:> na nam de thuisploeg het heft in handen en kopte Marcel Rooze de gelijkmaker in het doel. Na de rust was het tot twee keer toe 01- de Raas die de drie punten in Le- wedorp hield. Bevelanders-SVD 2-0: Een sterke eerste helft leverde de thuisploeg een 2-0-voorsprong op. Jimmy Strating opende de score en Mitchell Sandee maakte er 2-0 van. De tweede helft kende vrij wel geen hoogtepunten. Hoedekenskerke-Colijnsplaatse Boys 1-4: De bezoekers waren op alle fronten beter. Dave Bout schoot de bal heerlijk in de krui sing voordat Sander Rijk de stand weer gelijk trok. Via een been van een tegenstander zorgde Bertus Siereveld voor 1-2. Niet veel later maakte Joeri Goulooze de 1-3. Vlak voor tijd viel de 1-4 door een eigen doelpunt. Borssele-Apollo'69 0-1: Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd. De wedstrijd kende wei nig kansen en hoogtepunten. De enige uitgespeelde kans van Apol- 1o'69 in de tweede helft werd door Robin Korsuize binnen ge werkt. MAANDAG 7 APRIL 2014 Sido Bosma (nummer 8) van WS'92 probeert de bal langs het blok van Mytilus (zwarte shirts) te smashen. foto Johan van der Heijden door Robin Hamelink door Herman Heuvink AXEL - Motorcrosser Stefan Hage uit Goes schreef op het RES-circuit in Axel de MX1-klasse bij de senio ren op zijn naam. In beide manches was hij de concurrentie te snel af. MIDDELBURG - Smerdiek was in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal met 2-0 te sterk voor streekgenoot Stavenisse. Rillandia blijft op drie punten, na een 3-0-ze- ge bij Beek Vooruit. SPS ging met 3-2 onderuit bij Unitas'30. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Titelkandidaten ZSC'62 en SKNWK wonnen zater dag in de vierde klasse van het za terdagvoetbal met 4-2 en 4-1 van respectievelijk WIK'57 en Wolf- aartsdijk. Arendskerke speelde met 2-2 gelijk tegen Vlissingen en lijkt af te haken. Lewedorpse Boys won met 3-1 van Waarde en mag weer hopen op de vierde stek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41